Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Iga Świątek zdradziła, co chce zobaczyć pod choinką. Może mieć wszystko, a wybrała coś takiego
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 09.12.2023 13:42

Iga Świątek zdradziła, co chce zobaczyć pod choinką. Może mieć wszystko, a wybrała coś takiego

Iga Świątek
Iga Świątek fot. KAPiF

Iga Świątek w “Dzień Dobry TVN” rozmawiała z Damianem Michałowskim. Opowiedziała mu, jak spędzi święta Bożego Narodzenia. Zabiera rodzinę w wyjątkowe miejsce. Co z prezentem? Okazuje się, że chociaż ma wszystko, to jest rzecz, z której zawsze się ucieszy. Co to takiego?

Iga Świątek – wiek i majątek

Ma 22 lata, a na swoim koncie tyle, że głowa mała. Iga Świątek dzięki trzeciemu zwycięstwu w Paryżu na Roland Garros pozostaje liderką rankingu co najmniej do początku lipca. Dzięki temu triumfowi podwoiła swój zarobek na kortach w tym roku. 

Jaki majątek ma Iga Świątek? Polka na zawodowych kortach zgarnęła już 16 854 913 dolarów, czyli blisko 70 mln złotych. Tylko w tym roku na jej konto wpłynęło ok. 2,2 mln euro, czyli ponad 9 mln złotych.

Iga Świątek ma na koncie miliony, a mieszka w takich warunkach! Te wnętrza mówią o niej wszystko Ile Iga Świątek zarobiła na wygranej w WTA Finals. Ta suma robi wrażenie

Gdzie Iga Świątek spędzi Boże Narodzenie?

Każdy mecz Igi okupiony jest ciężką pracą. Gwiazda starannie przygotowuje się do starć z najlepszymi tenisistkami, dlatego o wakacjach może pomarzyć aż do końca turniejów, w których startuje. Przerwą od pracy są święta. Jak je spędzi nasza mistrzyni?

Iga Świątek odwiedziła “Dzień Dobry TVN". Podczas rozmowy z Damianem Michałowskim opowiedziała o przygotowaniach do Bożego Narodzenia. W tym roku spędzi je w Abu Zabi, gdzie temperatura w ciągu dnia nie spada poniżej 25 stopni Celsjusza.

Iga Świątek o Bożym Narodzeniu. O jakim prezencie marzy?

Gwiazda nie będzie świętować samotnie. Do Zjednoczonych Emiratów Arabskich przylecą jej bliscy. Zabraknie jednak udekorowanej choinki i wigilijnych potraw.

Nie wiem, czy kontrola lotniskowa przepuściłaby pierogi – przyznała Iga.

Zapytana o to, jakie prezenty chciałaby dostać, odpowiedziała:

Głównie myślałam o płytach winylowych, bo prawda jest taka, że właściwie mam wszystko, czego bym potrzebowała. Płyty winylowe to zawsze jest dobry pomysł, bo możliwości są nieograniczone.

Dodała przy okazji, że sama kupuje prezenty przez internet, bo podczas zakupów w stacjonarnych sklepach w Warszawie za dużo osób by ją zaczepiało.

Iga Świątek o przerwie od kariery

Iga wyznała także, że po wielu sportowych sukcesach w końcu może trochę odsapnąć i pozwolić sobie na dłuższy odpoczynek. Młoda tenisistka przez ostatnie lata miała napięty sportowy grafik do granic możliwości. Idze zdecydowanie należy się zasłużony odpoczynek. 

Przez wiele lat sama musiałam gonić za tym, co osiągnęłam; w pewnym sensie wszystko przyszło szybciej, niż każdy by się tego spodziewał. Więc od tego mojego pierwszego zwycięstwa na Roland Garros dopiero teraz czuję, że mam taki czas, gdy mogę trochę odsapnąć. Mam ludzi, którzy pomagają mi na co dzień i którzy robią za mnie bardzo dużo rzeczy. Dzięki temu mogę trochę więcej odpocząć.

Iga opowiedziała też, jak spędza wolny czas. Pomimo tego, że jest młodą osobą, to stroni od imprez i rozrywek. Gdy tylko ma chwilę wolnego, poświęca ją na nadrobienie czytelniczych zaległości. 

Ja nigdy nie byłam taką osobą, która potrzebuje dużo adrenaliny, która lubi chodzić na imprezy, jest jakaś mega socjalna, więc nie czuję, żeby mnie dużo ominęło, bo myślę, że nawet jakbym nie grała w tenisa, mój czas wolny spędzałabym tak samo jak teraz.

jak mieszka Iga Świątek
Iga Świątek, fot. Instagram
jak mieszka Iga Świątek
Iga Świątek, fot. Instagram