Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > IQ z MENSY, a tu taka wpadka… Doda nie popisała się na wizji
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 12.03.2024 13:21

IQ z MENSY, a tu taka wpadka… Doda nie popisała się na wizji

Wpadka Dody z Eltonem Johnem
Wpadka Dody, fot. KAPIF

Doda zaliczyła wpadkę. Artystka, która ma jedno z najwyższych IQ w kraju, nie popisała się na wizji. Jak mogła popełnić aż taką gafę? Mamy nagranie.

Jakie IQ ma Doda?

Doda od początku solowej kariery, czyli od czasów “Diamond Bich” (2007 rok), chwali się, że należy do największego i najstarszego stowarzyszenie ludzi o wysokim ilorazie inteligencji, jakim jest MENSA. O tym, że jest ponadprzeciętnie inteligentna, poinformowała całą Polskę jeszcze w czasach, gdy nie korzystała z Facebooka, a o Instagramie nikomu się nie śniło.

Na swojej stronie doda.net.pl zamieściła oświadczenie, które wydała wspomniana organizacja:

Stowarzyszenie Mensa Polska zaświadcza, że: Pani Dorota Rabczewska, ur. 15.02.1984 r., uzyskała wynik testu inteligencji 156 IQ w skali Cattela, którą to wartość uzyskuje 1 proc. populacji. Wynik ten kwalifikuje do wstąpienia do Stowarzyszenia Mensa Polska.

Na dokumencie widnieje data 3 marca 2008 roku. Test Dody przeprowadzono cztery lata wcześniej – 13 listopada 2004 roku.

Oświadczenie MENSA ws. IQ Dody (fot. doda.net.pl)
Oświadczenie MENSA ws. IQ Dody (fot. doda.net.pl)
„O ja pierd**ę!”. Rozczarowanie i bezradność. Dody w takim stanie jeszcze nie słyszeliśmy. Nie tak miała świętować Dzień Kobiet Radosław Majdan uderzył w Dodę. "Jest nieszczęśliwa". Nie zgadniecie do kogo ją porównał

Doda i jej kultowe powiedzenia

Błyskotliwość Dody od dawna robi wrażenie. Jej riposty są często cięte jak brzytwa, a odpowiedzi na pytania dziennikarzy nierzadko przechodzą do historii show-biznesu. “Jest to Gucci”, “Maja podaj torbę”, czy “żurki-s*urki, z torebki j*bnę”, to tylko kilka z powiedzeń artystki, na których bazie co jakiś czas powstają nowe memy.

Zdarzają się jednak sytuacje, w których nawet Dodzie przytrafiają się wpadki. Jedna z ostatnich wywołała sporo emocji wśród internautów. Aż nie chce się wierzyć, że wokalistka, która ma ogromną wiedzę na temat branży muzycznej, a jej IQ jest wyższe niż u samego Jeana-Jacques Rousseau, zaliczyła taką gafę…

Wpadka Dody

Doda – która niedawno wypuściła własne perfumy “LUNA” i z przytupem zakończyła trasę koncertową “Aquaria Tour” – może pochwalić się świetnymi zasięgami w mediach społecznościowych. Jej profil na TikToku w krótkim czasie zaobserwowało ponad 1 milion osób. To właśnie tam doszło do niezręcznej sytuacji.

Ostatnio piosenkarka nagrała dwa filmiki, na których na podstawie zdjęć odgaduje gwiazdy muzyki, a następnie przypisuje im miejsce w subiektywnym rankingu od 1 do 10. Gdy tylko Doda opaliła aplikację, była bardzo pewna siebie.

W końcu coś, na czym się znam! – zaczęła.

Niestety, nie poszło jej tak dobrze, jak zakładała, gdy na ekranie wyświetlono zdjęcie Johna Lenonna – członka The Beatles. 

Czy to jest John Lennon? Cóż za grzywka. No dobrze, może nie wspominajmy o Yoko Ono, która roz****doliła całych Beatlesów, ale uwielbiam ten zespół i uważam, że cała muzyka rozrywkowa na nim stoi.

W dalszej części swojego komentarza na temat autora hitu “Imagine” Doda dodała:

John Lennon. Rewelacyjny film dokumentalny, musical, oglądałam o nim. Gdybym miała kiedykolwiek zrobić film o sobie, to zrobiłabym w tym stylu. Niesamowity też człowiek. Wyszedł ze swoich nałogów. Co za persona.

Doda pomyliła lidera Beatlesów z brytyjskim artystą – Eltonem Johnem, co sama przyznała w kolejnym nagraniu. To niejedyna wtopa artystki. Wspominamy przez nią film, to produkcja nie o Lennonie, a o Eltonie Johnie. Najprawdopodobniej chodziło jej o "Rocketmana" z 2019 roku, który jest nie dokumentem, a fabularyzowaną biografią.

Jak widać, nawet najlepszym zdarzają się wpadki.

Doda, fot. KAPIF
Doda zaliczyła wpadkę, fot. KAPIF
Doda, fot. KAPIF
Doda zaliczyła wpadkę, fot. KAPIF