Księżna Diana - grób Żródło: Wikimedia Commons/fot. Nick Parfjonov

Jak dziś wygląda grób księżnej Diany?

24 Kwiecień 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

W sierpniu miną 24 lata od tragicznego wypadku, w którym zginęła księżna Diana. Grób uwielbianej przez Brytyjczyków członkini rodziny królewskiej znajduje się na wyspie Althorp. Fani są przerażeni jego obecnym stanem. Rzecznik posiadłości Spencerów wydał w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

  • Księżna Diana zginęła 31 sierpnia 1997 roku
  • Oficjalnym miejscem jej pochówku jest wyspa Althorp
  • Fani uważają, że grób Lady Di został zaniedbany

Księżna Diana była niekwestionowaną ulubienicą Brytyjczyków. Choć od jej śmierci minęły już prawie dwadzieścia cztery lata, przyczyny wypadku samochodowego, w wyniku którego zginęła, wciąż wzbudzają liczne kontrowersje. Fani bacznie przyglądają się także miejscu pochówku byłej żony księcia Karola.

Księżna Diana w rodzinie Windsorów

Synowa królowej Elżbiety II od zawsze wzbudzała zainteresowanie mediów. Odkąd dołączyła do rodziny królewskiej, fani i dziennikarze śledzili jej każdy krok. Wszystko za sprawą zachowania, do którego nie przywykli poddani Windsorów. Księżna Diana nie zawsze stosowała się bowiem do zasad królewskiej etykiety.

Właśnie za to ludzie ją kochali. W przeciwieństwie do królowej Elżbiety II i pozostałych członków rodziny królewskiej Lady Di pozwalała sobie na okazywanie uczuć i otwarcie podchodziła do spotkań z fanami. Mimo że kochali ją wszyscy Brytyjczycy, książę Karol szybko znudził się jej towarzystwem.

Kryzys małżeński, który po czasie doprowadził do rozwodu, był źródłem wielu problemów księżnej Diany. Matka Williama i Harry'ego zaczęła cierpieć na depresję, a z czasem nawet na bulimię. W końcu postanowiła opowiedzieć o wszystkich upokorzeniach, które spotkały ją w trakcie małżeństwa z księciem Karolem. To nie spodobało się członkom rodziny królewskiej.

Tylko u nas: Joanna Bartel opowiada o życiu podczas pandemii i relacji z serialowym BercikiemTylko u nas: Joanna Bartel opowiada o życiu podczas pandemii i relacji z serialowym BercikiemCzytaj dalej

Zmarła na skutek wypadku samochodowego

Mimo problemów na tle psychicznym księżna Diana nie rezygnowała z obowiązków powierzonych jej na dworze królewskim i wciąż podchodziła do nich z największą starannością. Gdy 31 sierpnia 1997 roku jechała samochodem przez jeden z paryskich tuneli, doszło do wypadku. Wszyscy Brytyjczycy zamarli.

Księżna Diana podróżowała ze swoim ówczesnym partnerem i ochroniarzem, któremu później udowodniono jazdę pod wpływem alkoholu. To właśnie Henri Paul miał uderzyć samochodem o betonowy słup, doprowadzając do tragicznego wypadku. Mimo natychmiastowej pomocy służb ratunkowych nie udało się uratować ani Lady Di, ani jej ukochanego.

Czy grób Diany Spencer został zaniedbany?

Śmierć księżnej Diany pozostawiła ogromną pustkę w sercu Brytyjczyków. Wielu z nich wciąż wraca pamięcią do dnia wypadku, zastanawiając się nad przyczynami tragedii. Przypomnijmy, że w pewnym momencie w mediach pojawiła się teoria, mówiąca o tym, że to Windsorowie zaplanowali śmierć Lady Di. Kobieta, która zaczęła publicznie opowiadać o problemach na dworze królewskim, miała być dla nich niewygodna.

Blisko dwadzieścia cztery lata temu księżna Diana została pochowana na wyspie Althorp, gdzie mieści się rodzinna posiadłość Spencerów. Grób jest wyjątkowy – otacza go trzydzieści sześć drzew, stanowiących o wieku tragicznie zmarłej kobiety. Fani do dziś tłumnie odwiedzają tę okolicę.

Ostatnio wygląd grobu księżnej Diany wzbudził wiele emocji. Przerażeni sympatycy zauważyli bowiem, że na kamieniu zaczyna wyrastać mech. Doszli do wniosku, że rodzina Lady Di zapewne rzadko odwiedza miejsce jej spoczynku. W odpowiedzi na te spekulacje rzecznik posiadłości Spencerów wydał oficjalny komunikat.

- Na terenie parku jest 14 pamiątkowych kamieni, które mimo starań, w naturalny sposób wrastają w krajobraz. Wyspa zaś, na której położona jest kolumna i grób Diany, porośnięta jest starymi drzewami, które zapewniają prywatność grobu. Jednak ich gałęzie zasłaniające kolumnę i opadłe liście są sukcesywnie usuwane – napisał.

Zdjęcie grobu księżnej Diany zamieścił na Twitterze Charles Spencer. Zobaczcie, jak dzisiaj wygląda:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Pomponik, Plejada, Twitter

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł