Swiatgwiazd.pl > Newsy > Jak dziś wygląda i co robi "Xena: Wojownicza księżniczka"? Lucy Lawless w życiu też nie boi się iść pod prąd
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 16.09.2022 11:58

Jak dziś wygląda i co robi "Xena: Wojownicza księżniczka"? Lucy Lawless w życiu też nie boi się iść pod prąd

Xena: Wojownicza księżniczka
Kadr z: "Xena: Wojownicza księżniczka", Renaissance Pictures, MCA TV (1995-2001)

Serial: "Xena: Wojownicza księżniczka" święcił triumfy popularności na przełomie lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych. Grająca tytułową rolę Lucy Lawless stała się symbolem silnej, niezależnej kobiety. Czym zajmuje się obecnie i jak wygląda aktorka? Także w życiu prywatnym nie brakuje jej odwagi.

Nowozelandzki serial po raz pierwszy był emitowany w latach 1995-2001. W Polsce pojawił się na kanale TV4 w 2003 roku. Opowieść o nieustraszonej wojowniczce, która po burzliwej karierze przestępczyni postanawia czynić dobro i walczyć ze złem, poruszała wyobraźnię. Przy okazji stała się też symbolem społeczności LGBTQ+, ze względu na wątek przyjaźni z towarzyszką Gabrielą.

Lucy Lawless – życie bohaterki serii "Xena: Wojownicza księżniczka"

Lawless urodziła się w 1968 roku w Mount Albert w Nowej Zelandii, jako jedno z sześciorga rodzeństwa. Jej ojciec był burmistrzem w jej rodzinnej miejscowości. Za młodu marzyła o karierze śpiewaczki operowej, ale finalnie uznała, że kariera ta nie pasuje do jej temperamentu. Nie odpowiadały jej długie ćwiczenia i dyscyplina. Wtedy zaczęła myśleć o karierze aktorskiej.

W międzyczasie, pracując dla magazynu podróżniczego, odbyła podróż dookoła świata. Aktorstwem zajęła się na poważnie w 1988 roku, po urodzeniu córki. Ukończyła studia aktorskie Auckland University i William Davis Centre for Actors Study w Vancouver. Choć w Polsce znana jest przede wszystkim jako Xena, zagrała też w tak popularnych produkcjach, jak "Battlestar Galactica" czy serie filmowe o Spidermanie i Spartakusie.

Z małżeństwa z Garthem Lawlessem ma córkę Daisy. Od 1998 jest żoną Roberta G. Taperta, z którym ma dwóch synów: Juliusa i Judaha. Kiedy grała w "Xenie", jej znakiem charakterystycznym były długie, ciemne włosy z grzywką. Teraz wygląda zupełnie inaczej, choć wciąż działa pod prąd.

Czym teraz zajmuje się Lucy Lawless?

Dzisiaj aktorka ma 54 lata. Wciąż aktywnie gra w filmach i serialach. Ostatnie filmy i seriale z jej udziałem to chociażby "My Life Is Murder", "Ash kontra martwe zło", "Salem" i "Tajemnice Laketop". Prowadzi też media społecznościowe, w których pokazuje fragmenty z jej życia prywatnego.

Aktorka kilkukrotnie zmieniała fryzurę: teraz najczęściej można zobaczyć ją w różnych odcieniach blondu, rzadko też wraca do dawnej grzywki. Starzeje się naturalnie, nie dbając o zabiegi medycyny estetycznej. Wciąż ma jednak ten sam uśmiech i figlarne spojrzenie.

Gwiazda, poza karierą aktorską, udziela się też charytatywnie, biorąc udział w akcjach związanych z ochroną środowiska. Została nawet przez to raz aresztowana, kiedy przykuła się do tankowca w Nowej Zelandii w ramach protestu przed odwiertami na Arktyce. "Wiedzieliśmy, że zostaniemy aresztowani, ale to dla nas kwestia moralna" powiedziała wtedy. Lawless wpiera też społeczność LGBTQ+, w 2017 roku została przez to nagrodzona Australian LGBTI Awards.

Zobacz zdjęcia:

Lucy Lawless
Lucy Lawless w 2016 roku, fot. Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons
Lucy Lawless
Lucy Lawless w 2007 roku, fot. KT Jorgenson, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons
Lucy Lawless
Lucy Lawless w 2012 roku, fot. Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America, CC BY-SA 2.0 , via Wikimedia Commons

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Tuż przed pogrzebem Karol III opuścił pałac. Samotnie wyjechał w miejsce, gdzie spędził z Dianą wiele lat

  2. Widzowie oburzeni werdyktem "AGT". Komentują przegraną Sary James

  3. Top Model: Uczestniczka z Ukrainy doprowadziła Joannę Krupę do łez

Zapraszamy na naszego Instagrama Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].