Piotr Woźniak-Starak Żródło: Wywiad z Piotrem Woźniakiem-Starakiem z 2015 roku; screen youtube.com/Orange Polska

Przed Wielkanocą grób Piotra Woźniak-Staraka zmienił wygląd

30 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Po tragicznej śmierci w 2019 roku Piotr Woźniak-Starak ostatecznie został pochowany na jednym z warszawskich cmentarzy. Tuż przed Wielkanocą miejsce pochówku producenta filmowego zmieniło swe oblicze. O nieprzemijające pamięci o przedsiębiorcy zaświadczają teraz piękne kwiaty i symbole Świąt Wielkiej Nocy.

  • Piotr Woźniak-Starak zmarł nagle w 2019 roku
  • Producent zginął w wypadku, jaki wydarzył się na jeziorze Kisajno
  • Jego ciało spoczywa dziś na warszawskich Starych Powązkach

Gdyby nie Piotr Woźniak-Starak, nigdy nie moglibyśmy zachwycić się takimi filmami jak “Bogowie” czy “Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Życie Piotra Woźniak-Staraka zakończyło się niespodziewanie w sierpniu 2019 roku. Producent odszedł, dożywając wieku zaledwie 39-lat.

Nagła śmierć Piotra Woźniak-Staraka

Wieść o śmierci Piotra Woźniak-Staraka spłynęła do mediów pod koniec sierpnia 2019 roku. Pod koniec miesiąca, po czterech dniach intensywnych poszukiwań, odnaleziono bowiem ciało zaginionego przedsiębiorcy. Dno jeziora Kisajno przeczesywali płetwonurkowie.

Przez tych kilka dni rodzina producenta trwała w ciągłej niepewności. Obecnie wiadomo jednak, iż w tym przypadku historia ta nie miała swego szczęśliwego zakończenia - ustalono, że Piotr Woźniak-Starak uległ tragicznemu wypadkowi. Biznesmen wypadł z motorówki i poważnie uszkodził czaszkę oraz struktury wewnętrzne organizmu.

By poznać bezpośrednią przyczynę zgonu Piotra Woźniak-Staraka, dokonano sekcji zwłok. Oświadczenie w tej sprawie dotarło do mediów we wrześniu 2019 roku. Zgodnie z komunikatem Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku doszło do masywnego urazu czaszki i mózgu, co spowodowało ostrą niewydolność krążeniowo-oddechową, a w konsekwencji - śmierć.

Tylko u nas: Alicja Tchórz szczerze o zarobkach pływaków, skoczków i piłkarzyTylko u nas: Alicja Tchórz szczerze o zarobkach pływaków, skoczków i piłkarzyCzytaj dalej

Swoje dorzuciła w tej sprawie również prokuratura. Zgodnie z oficjalnymi informacjami rany spowodowała najpewniej śruba napędowa motorówki. Dodatkowo ujawniono, iż w krwiobiegu Piotra Woźniaka-Staraka została wykryta obecność alkoholu etylowego (1,7 promila). Specjalistyczne badania moczu również potwierdziły obecność alkoholu etylowego w ciele zmarłego.

- (...) badania chemiczne krwi zmarłego wykazały obecność 1,7 promila alkoholu etylowego, zaś badania chemiczne moczu wykazały obecność 2,4 promila alkoholu etylowego - informowała prokuratura.

Początkowo ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało złożone w należącej do niego posiadłości w Fuledzie. W wyniku procesu sądowego toczącego się o nielegalny pochówek zmarłego, miejsce pochówku zostało jednak zmienione. Obecnie grób Piotra Woźniak-Staraka znajduje się na Starych Powązkach w Warszawie.

Grób przedsiębiorcy przystrojony na Wielkanoc. Taki widok poruszy niejedno serce

Obecność licznych ozdób otaczających grób Piotra Woźniak-Staraka świadczy niewątpliwie o pamięci, a także tęsknocie za zmarłym. Widok miejsce spoczynku producenta może wzruszyć niejedno serce - próżno szukać tam nagrobnej płyty, którą zastąpiła trawa. Zamiast tabliczki, imię i nazwisko wyryto w głazie.

Tuż przed Wielkanocą na mogile Piotra Woźniak-Staraka zaroiło się od kwitnących bratków. Na grobie dają się dostrzec także bazie, będące jednym z symboli Świąt Wielkiej Nocy. Dodatkowo mogiła wyściełana jest iglakami; wokół nich nie zabrakło również palących się zniczy.

PWS 1

PWS 1

Źródło: screen SuperExpress.pl; Grób Piotra Woźniaka-Staraka odmieniony. Tak wygląda przed Wielkanocą | Niezapomniani

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: SuperExpress, Plejada, Forbes

Następny artykuł