Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Już wiadomo, dlaczego księżna Kate nie mogła pożegnać się z królową. Dostała ważne zadanie
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 05.10.2022 10:54

Już wiadomo, dlaczego księżna Kate nie mogła pożegnać się z królową. Dostała ważne zadanie

Księżna Kate i Elżbieta II
fot.The Royal Navy, cropped, OGL 3, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=123607434/Kiefer. from Frankfurt, Germany, cropped, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48246729

Księżna Kate od dekady z oddaniem wypełnia obowiązki rodziny królewskiej jako małżonka księcia Williama. W ostatnich momentach zabrakło jej jednak przy łożu Elżbiety II. Czym zajmowała się w czasie śmierci monarchini?

Brytyjska rodzina królewska cieszy się dużą popularnością, a sympatycy royalsów na całym świecie chcą wiedzieć, w jaki sposób spędzają każdą chwilę. Śmierć Elżbiety II wywołała prawdziwą sensację, tym bardziej że przy jej łożu w ostatnich momentach czuwała tylko dwójka dzieci. Co działo się z resztą członków rodziny królewskiej?

Księżnej Kate nie było przy Elżbiecie II

Gdy 8 września Pałac Buckingham ogłosił pogorszenie się stanu zdrowia królowej, członkowie rodziny królewskiej wykazali mobilizację do stawienia się w szkockim zamku Balmoral. Plany zmienił nagle nawet książę Harry z Meghan Markle, którzy w tym czasie przebywali w Niemczech na spotkaniach organizacji charytatywnych.

Ostatecznie większość bliskich Elżbiety II nie zdążyła się z nią pożegnać. Wśród nieobecnych była również księżna Kate, która miała na głowie inne obowiązki. Małżonka księcia Williama pozostała w Windsorze, by, jak nieoficjalnie podano, otoczyć trójkę małoletnich dzieci opieką po potwierdzeniu smutnych wieści.

Jak podaje źródło New Idea, rodzina królewska od pewnego czasu była już przygotowana na możliwość odejścia Elżbiety II. Jej zdrowie od kilku miesięcy było widocznie osłabione.

— George wiedział, że królowa wkrótce ich opuści — nikt tego nie ukrywał. Dlatego ważne było, aby Kate pozostała w Windsorze, podczas gdy William sam poleciał do Balmoral. Chciała być tą, która delikatnie powie synowi i da mu szansę zadawania pytań — pisano o zadaniu księżnej Kate.

Księżna Kate musiała wyjaśnić dzieciom nową rzeczywistość

Wraz ze śmiercią Elżbiety II hierarchia wśród rodziny królewskiej uległa dużym zmianom. Na brytyjskim tronie zasiadł najstarszy syn monarchini, Karol III. Pozostali członkowie otrzymali nowe tytuły, wśród nich również małoletnie prawnuki oraz dzieci księżnej Kate.

Książę George, księżniczka Charlotte oraz książę Louis wraz z odejściem Elżbiety II stali się dziećmi następcy tronu. To właśnie książę William obejmie tron po śmierci Karola III. Co więcej, najstarszy syn księżnej Kate jest zaraz za nim w kolejce do korony.

Choć książę George ma dopiero 9 lat, już musi mierzyć się z obowiązkami rodziny królewskiej. Wraz z młodszą siostrą uczestniczył niedawno w pogrzebie Elżbiety II. Mimo młodego wieku rodzeństwo musi brać na siebie odpowiedzialność z powodu przynależności do królewskiej dynastii.

Zobacz zdjęcia:

Elżbieta II
fot. PolizeiBerlin, cropped, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41285737
Księżna Kate
Księżna Kate, fot. Obama and Duke Duchess of Cambridge.jpg: Official White House Photo by Pete Souzaderivative work: Minerva97, Public domain, via Wikimedia Commons
książę george
Wikimedia Commons/John Pannell

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Głos Małgorzaty Rozenek już brzmi inaczej. Zdradziła nam, jak pomaga jej logopeda

  2. Trwa spór pomiędzy Meghan Markle a jej siostrą. Prawnicy mają ręce pełne roboty

  3. "Listy do M. 5" niebawem w kinach. Data premiery

Zapraszamy na naszego Instagrama Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.

Źródło: Jastrzabpost