Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Elżbiecie II przed śmiercią towarzyszyły dwie bliskie osoby. Nie każdy zdążył się z nią pożegnać
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 09.09.2022 19:06

Elżbiecie II przed śmiercią towarzyszyły dwie bliskie osoby. Nie każdy zdążył się z nią pożegnać

Elżbieta II EA
fot. Tim Rooke / Rex Features/EAST NEWS

Elżbieta II ostatnie chwile życia spędziła w letniej rezydencji Balmoral w Szkocji. Rodzina królewska śpieszyła na spotkanie z monarchinią, jednak pożegnać udało się tylko dwójce bliskich osób. Królowa odeszła w otoczeniu dzieci.

Królowa zaczęła podupadać na zdrowiu w kwietniu ubiegłego roku, gdy zmarł jej ukochany mąż, książę Filip. Podczas publicznych wystąpień coraz częściej towarzyszyła jej laska, a członkowie rodziny królewskiej zaczęli zastępować ją w trakcie nieobecności. W czwartek pałac Buckingham powiadomił o znacznym pogorszeniu się samopoczucia Elżbiety II.

Elżbieta II zmarła przy dwójce dzieci

Wiadomość o słabym zdrowiu królowej zmobilizowała członków rodziny królewskiej do stawienia się w szkockiej posiadłości, gdzie przebywała monarchini od lipca bieżącego roku. Jak podaje "Daily Mail" jako pierwsi przy łożu matki stawili się książę Karol (obecnie król Karol III) oraz księżniczka Anna.

Następca tronu wraz z małżonką Kamilą już od pewnego czasu przebywał w Szkocji, dlatego przybycie do zamku Balmoral odbyło się sprawnie przy użyciu helikoptera. Elżbieta II ostatnie chwile spędziła z dwójką dzieci. Pozostali członkowie rodziny królewskiej: Książę Edward wraz z żoną, książę William, książę Harry i książę Andrzej, przybyli do zamku już po śmierci monarchini.

Brytyjskie media podają, że w ostatnich tygodniach Elżbieta II została odwiedzona przez wnuka, księcia Williama, z żoną oraz trójką dzieci. Potomkowie mieli okazję ostatni raz porozmawiać z ukochaną babcią. Prasa podaje, że pomimo zaproszenia książę Harry oraz Meghan Markle nie skorzystali z takiej okazji.

Elżbieta II do końca pozostawała wierna obowiązkom

Monarchini sprawowała władze na tronie brytyjskim przez siedemdziesiąt lat. Do końca konsekwentnie wierzyła w słuszność sprawowanego urzędu. Na kilka dni przed śmiercią przeprowadziła spotkanie z nową premier Wielkiej Brytanii.

We wtorek Elżbieta II poznała Liz Truss, która przejęła urząd po Borisie Johnsonie. Już wtedy media były zaniepokojone wyglądem monarchini. Niedługo potem pałac Buckingham wydał oświadczenie o znacznym pogorszeniu się stanu zdrowia królowej. Z tego powodu odwołano spotkanie Tajnej Rady.

Elżbieta II zmarła 8 września bieżącego roku w wieku 96 lat. Przy jej łożu w ostatnich chwilach trwała księżniczka Anna oraz obecny król Wielkiej Brytanii, Karol III. Członkowie rodziny królewskiej rozpoczęli przygotowania do ceremonii pogrzebowych.

Elżbieta II
fot. The White House from Washington, DC - President Trump and First Lady Melania Trump's Trip to England, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79471093
Księżniczka Anna
fot. Chatham House - This file has been extracted from another file, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=44372675
Król Karol III
fot.Arnaud Bouissou - https://www.flickr.com/photos/cop21/23443532035/, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=49992004

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Wielkie zmiany w Wielkiej Brytanii po śmierci królowej. Wiemy, co czeka Brytyjczyków

  2. Ujawniono, co działo się w Londynie po ogłoszeniu śmierci królowej. Ciężko było się spodziewać czegoś takiego

  3. Ostatnie zdjęcia królowej wywołują łzy, niepokojący szczegół zwraca uwagę. Już wtedy było z nią źle?

Zapraszamy na naszego Instagrama Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: Fakt.pl