Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Królowa Elżbieta II spotkała się z księdzem przed śmiercią. Duchowny zabrał głos
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 09.09.2022 13:49

Królowa Elżbieta II spotkała się z księdzem przed śmiercią. Duchowny zabrał głos

Królowa Elżbieta i książę Karol EA
fot. JUSTIN TALLIS/AFP/East News, Jonathan Hordle/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Dla wielu śmierć królowej Elżbiety II była niespodziewana i nagła. Mimo sędziwego wieku monarchini sprawowała obowiązki niemalże do końca swoich dni. Zaledwie 2 dni przed odejściem udała się na spotkanie z nowo przysiężoną premierką Wielkiej Brytanii.

Jedną z osób, dla których śmierć królowej okazała się zaskoczeniem, jest duchowny Iain Greenshields. Mężczyzna spędził bowiem ostatni weekend razem z królową i nie zauważył, by jej stan zdrowia uległ pogorszeniu.

Książę Karol następcą królowej Elżbiety

Wydarzenia mające miejsce na dniach oraz te, które wydarzą się już niebawem, na zawsze zapiszą się na kartach światowej historii. 8 września 2022 roku zmarła królowa Elżbieta II, która sprawowała urząd królowej przez siedem dekad. Tym samym stała się najdłużej panującą monarchinią w historii Wielkiej Brytanii.

Książę Karol, po śmierci swojej matki otrzymał przydomek "król Karol III" i jest najstarszym monarchą wstępującym na tron w brytyjskiej historii. Z kolei jego małżonka Camilla może poszczycić się tytułem królowej. Informacja o śmierci Elżbiety wstrząsnęła całym światem. Wielu nie spodziewało się, że królowa odejdzie tak szybko. Najbliżsi twierdzą, że w ostatnich dniach królowa nie wyglądała na schorowaną.

Ksiądz o ostatnim spotkaniu z Elżbietą II

Iain Greenshields jest duchownym, który miał przyjemność spędzenia ostatniego weekendu w towarzystwie królowej Elżbiety II. Po odprawionej sobotniej mszy udał się na obiad z monarchinią, a w niedzielę zjedli lunch wraz z księciem Karolem oraz księżniczką Anną. Mężczyzna zabrał głos i opowiedział, jak wówczas zachowywała się monarchini. Zdaniem księdza, nic nie wskazywało na to, by życie Elżbiety dobiegało końca.

Z relacji duchownego dowiadujemy się, że w miniony weekend królowa nie była nawet osłabiona. Nie miała również problemów z pamięcią, co jest częstym objawem chorób starczych.

Jej odejście to dla mnie szok. Nie mogę uwierzyć, że była śmiertelnie chora, bo w weekend była w doskonałej formie. Rozmawialiśmy o jej dzieciństwie, o tym, jak rozmawiała z końmi jako mała dziewczynka, jak nadawała im imiona. Była niesamowita — powiedział.

Iain nie omieszkał również zasypać nieżyjąca królową masą komplementów i miłych słów. Duchowny wyjawił, że Elżbieta II kochała nie tylko swoją rodzinę, ale również cały lud Zjednoczonego Królestwa.

Była oddana swojemu ludowi przez siedem dekad i wiele osób pamięta tylko ją w roli królowej. Poświęciła życie służbie i była bezgranicznie zaangażowana. Miłość do rodziny była odbiciem jej miłości do wszystkich ze Zjednoczonego Królestwa — dodał. Zobacz zdjęcia:

Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II, fot. Agência Brasil - EBC, cropped by Limongi, CC BY 3.0 BR , via Wikimedia Commons
Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II, fot. Photograph taken by Julian Calder for Governor-General of New Zealand, CC BY 4.0 , via Wikimedia Commons
Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II, fot. New Zealand Government, Office of the Governor-General, CC BY 4.0 , via Wikimedia Commons
Koronacja królowej Elżbiety II
Koronacja królowej Elżbiety II, 1953 r., fot. BiblioArchives / LibraryArchives from Canada, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Wielkie zmiany w Wielkiej Brytanii po śmierci królowej. Wiemy, co czeka Brytyjczyków

  2. Ujawniono, co działo się w Londynie po ogłoszeniu śmierci królowej. Ciężko było się spodziewać czegoś takiego

  3. Ostatnie zdjęcia królowej wywołują łzy, niepokojący szczegół zwraca uwagę. Już wtedy było z nią źle?

Zapraszamy na naszego Instagrama Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: pudelek.pl