Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Ujawniono, co działo się pod Pałacem po ogłoszeniu śmierci królowej. Brytyjczycy oddali jej hołd
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 09.09.2022 10:13

Ujawniono, co działo się pod Pałacem po ogłoszeniu śmierci królowej. Brytyjczycy oddali jej hołd

Elżbieta II EA
fot. Rex Features/East News, kadr z programu "Dzień Dobry TVN"

W czwartkowe popołudnie oddech wstrzymał cały świat. Kiedy światło dzienne ujrzała informacja o pogarszającym się stanie zdrowia królowej Elżbiety II, pod pałacem królewskim zaczęły zbierać się tłumy ludzi. 8 września zmarła monarchini Zjednoczonego Królestwa. Miała 96 lat i pełniła swoją rolę przez ostatnie 7 dekad. Reporter programu "Dzień Dobry TVN" udał się pod Pałac Buckingham i przekazał, co stało się po ogłoszeniu śmierci królowej.

Losy brytyjskiej rodziny królewskiej są bacznie śledzone przez fanów i media z całego świata. Od wczorajszego popołudnia pod Pałacem Buckingham zbierały się tłumy. Zaskakujące, jak zareagowali na wieść o odejściu monarchini.

"Dzień Dobry TVN": ujawniono, co stało się pod Pałacem po ogłoszeniu śmierci Elżbiety II

8 września 2022 roku w godzinach popołudniowych poinformowano o pogarszającym się stanie zdrowia królowej Zjednoczonego Królestwa. Wówczas w sieci pojawiło się oficjalne oświadczenie o treści:

— Po wypełnionym dniu wczorajszym Jej Wysokość przyjęła dziś po południu radę lekarzy, aby odpocząć. Oznacza to, że spotkanie Tajnej Rady, które miało się odbyć dziś wieczorem, zostanie przełożone.

Z kolei nowa premierka wyraziła swoje obawy związane ze zdrowiem i życiem monarchini. Niedługo później Pałac potwierdził tragiczne informacje. W wieku 96 lat zmarła królowa Elżbieta II, która panowała nad Zjednoczonym Królestwem przez ostatnie 70 lat.

Tuż po ogłoszeniu śmierci królowej opuszczono flagę znajdującą się na wieży Pałacu. Wówczas znajdujący się tłum zrozumiał, że królowa nie żyje. Reporter "Dzień Dobry TVN", który znajdował się na miejscu, opowiedział, jak reagowali na tragiczne informacje ludzie.

Okazuje się, że część z nich po prostu zamilczała. Niektórzy zaczęli nucić melodię hymnu, a jeszcze inni wznieśli toast za królową, popijając jej ulubionego drinka. Warto wspomnieć, że Elżbieta II uwielbiała pić gin z dwiema porcjami Dubonnet.

Wielu przybyłych miało ze sobą świece, znicze i kwiaty, które złożyli pod bramą Pałacu Buckingam. W sieci pojawiają się kolejne zdjęcia spod Pałacu, na którym możemy dostrzec ogromną ilość kwiatów, świec oraz portretów upamiętniających zmarłą monarchinię.

W dalszym ciągu na placu pod Pałacem zbierają się tłumy ludzi. Wielu z nich nie kryje łez. Brytyjski lud z niecierpliwością wyczekuje kolejnych kroków związanych z objęciem władzy przez króla Karola III.

Zobacz zdjęcia:

Brama Pałacu Buckingham
Brama Pałacu Buckingham, fot. WP Pix / SplashNews.com/East News
Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II, fot. Archives New Zealand from New Zealand, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons
Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II, fot. Unknown / Library and Archives Canada, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons
Królowa Elżbieta II
Królowa Elżbieta II, fot. Photograph taken by Julian Calder for Governor-General of New Zealand, CC BY 4.0 , via Wikimedia Commons

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Gdzie jest Meghan Markle? U boku umierającej królowej nie było dwóch ważnych kobiet

  2. Karol III nowym władcą. Jest oficjalne oświadczenie następcy tronu

  3. Elżbieta II nie żyje. Brytyjska królowa panowała przez ponad 70 lat

Zapraszamy na naszego Instagrama Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].