Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > "Kate przechodzi chemioterapię", a Harry? Brat Williama sprawia jej kłopot
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 02.05.2024 12:43

"Kate przechodzi chemioterapię", a Harry? Brat Williama sprawia jej kłopot

Książę Harry i księżna Kate
fot. East News

Po ujawnieniu informacji o chorobie Króla Karola III Harry postanowił przybyć do Wielkiej Brytanii. Okazuje się, że zamierza ponowić swoją wizytę. Na jaw wyszło, że William i Kate nie są zachwyceni tą wiadomością. 

Seria dramatów w rodzinie królewskiej

Przez ostatnie kilka miesięcy brytyjscy dziennikarze skupiali swoją uwagę na rodzinie królewskiej, ponieważ Karol III i księżna Kate mierzą się z chorobami nowotworowymi.

W styczniu przeszłam poważną operację jamy brzusznej w Londynie i wtedy sądzono, że mój stan nie jest nowotworowy. Operacja zakończyła się sukcesem. Jednak badania przeprowadzone po operacji wykazały obecność raka. Dlatego mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej, której leczenie jest obecnie na wczesnym etapie - wyznała Kate w oficjalnym oświadczeniu.

Obecna sytuacja jest na tyle poważna, że zarówno sam król, jak i małżonka księcia Williama, zdecydowali się ograniczyć swoje publiczne wystąpienia. Po ogłoszeniu informacji o chorobie Karola III, książę Harry nawet powrócił do Wielkiej Brytanii.

Rodzina królewska odcięła Meghan i Harry'ego. Zadali bolesny cios Camilla boleśnie upokorzyła Meghan. Markle ośmieszona przez teściową

Harry znów pojawi się w Wielkiej Brytanii

Mimo pozytywnych relacji opisywanych przez dziennikarzy między księciem a monarchą, a także dobrej atmosfery rozmowy z królem, rozczarowaniem dla Brytyjczyków było to, że nie przyniosło to trwałej poprawy w stosunkach między członkami rodziny królewskiej. 

Gdy kilka tygodni później ujawniono, że Kate Middleton również zmaga się z chorobą nowotworową, Harry z żoną szybko zareagowali na tę smutną wiadomość, co sugerowało, że arystokrata ponownie pojawi się na Wyspach.

Plotki potwierdziły się, jednak książę nie wybiera się do ojczyzny po to, by spotkać się z wybranką swojego starszego brata. Zamiast tego, 39-latek przybędzie na Wyspy z okazji jubileuszowej edycji wielodyscyplinarnych zawodów sportowych, które są organizowane z jego inicjatywy i pierwszy raz odbyły się dokładnie 10 lat temu.

Książę William i księżna Kate nie są zachwyceni wizytą Harry'ego

Staje się oczywiste, że mimo chęci, Harry nie znajdzie czasu na spotkanie się z rodziną. Chociaż nie dojdzie do otwartej konfrontacji między skonfliktowanymi stronami, Kate i William nie są zachwyceni faktem przyjazdu Harry'ego. Według jednego z ekspertów związanych z rodziną królewską taka sytuacja zdecydowanie nie odpowiada parze.

Moim zdaniem odwiedziny Harry'ego to kolejne problemy dla Williama i Kate (...), bo księżna przechodzi teraz chemioterapię. Więc to bardzo  stresujący czas dla tej rodziny, zwłaszcza w kontekście natłoku ich  obowiązków - mówił Richard Fitzwilliams w rozmowie z dziennikiem "The Sun". 

Wydaje się, że szanse na spotkanie Harry'ego z bratem w tej sytuacji są niewielkie. Aktualne warunki nie sprzyjają temu, aby doszło do takiego spotkania.

To bardzo mało prawdopodobne, że spotkają się z Harrym, gdy ten przyleci do Wielkiej Brytanii. Jest oczywiste, że nie mają teraz na to czasu, a jakiekolwiek próby naprawiania ich relacji nie powinny wynikać z presji, tylko z wzajemnego zaufania, a także być przeprowadzone prywatnie, z dala od kamer - podsumował ekspert. 

Myślicie, że między zwaśnionymi członkami rodziny królewskiej, dojdzie kiedyś do porozumienia?

Książę Harry, fot. East News
Książę Harry, fot. East News
Księżna Kate, fot. East News
Księżna Kate, fot. East News