Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > A jednak! Książę Harry zostawia Meghan i wraca do Wielkiej Brytanii
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 28.04.2024 13:20

A jednak! Książę Harry zostawia Meghan i wraca do Wielkiej Brytanii

Książę Harry, Meghan Markle
fot. East News

Choć książę Harry i Meghan Markle już od czterech lat nie pełnią królewskich obowiązków, nadal pozostają w centrum uwagi. Wszystko wskazuje na nieoczekiwany przełom w ich napiętych relacjach z brytyjską rodziną królewską. Młodszy syn zostawia żonę, by wrócić do Wielkiej Brytanii. Powód wiele wyjaśnia.

Książe Harry i Meghan Markle zrzekli się królewskich obowiązków

Jeszcze kilka lat temu młodszy syn Karola III brylował przed fotografami w towarzystwie żony podczas publicznych wystąpień. Wraz z księciem Williamem i księżną Kate należeli do najbardziej popularnych członków rodziny królewskiej. W 2020 roku małżonkowie podjęli jednak szokującą decyzję.

Postanowili oficjalnie zrezygnować z obowiązków pełnionych wobec Korony i przeprowadzić się do Stanów Zjednoczonych. Tam, bez tłumu ciekawskich paparazzi, mieli w spokoju żyć i wychowywać dzieci. Szybko jednak okazało się, że duet nie da o sobie łatwo zapomnieć.

Po przeprowadzce pojawiły się wywiady, a nawet mini serial, w którym Książe Harry i Meghan Markle ujawniali kulisy pałacowego życia. Taki krok od razu zepsuł relacje między członkami rodziny. O konflikcie między royalsami mówi się od lat. Teraz młodszy syn króla podjął zaskakującą decyzję. Ostatnie zawirowania wokół rodziny królewskiej skłoniły go do działania?

Rodzina królewska odcięła Meghan i Harry'ego. Zadali bolesny cios Camilla boleśnie upokorzyła Meghan. Markle ośmieszona przez teściową

Książe Harry i Meghan Markle w obliczu kłopotów rodziny królewskiej

Od kilku miesięcy wzrok brytyjskich dziennikarzy zwrócony jest w stronę rodziny królewskiej. Wszystko ze względu na stan zdrowia Karola III i księżnej Kate. Ujawniono, że oboje mierzą się z chorobami nowotworowymi.

W styczniu przeszłam poważną operację jamy brzusznej w Londynie i wtedy sądzono, że mój stan nie jest nowotworowy. Operacja zakończyła się sukcesem. Jednak badania przeprowadzone po operacji wykazały obecność raka. Dlatego mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej, której leczenie jest obecnie na wczesnym etapie - wyznała w oficjalnym oświadczeniu.

Sytuacja jest na tyle poważna, że zarówno król jak i żona księcia Williama zrezygnowali z publicznych wystąpień. Po informacji o chorobie Karola III, książę Harry nawet przybył do Wielkiej Brytanii.

Teraz młodszy syn władcy ponownie zawita w rodzinne strony i to bez Meghan Markle. To pierwsza wizyta po ujawnieniu choroby jego szwagierki. Co zamierza książę Sussexu? Rzecznik ujawnił charakter jego podróży. To może być przełom.

Książe Harry wraca do Wielkiej Brytanii bez Meghan Markle

Okazuje się, że książę Harry przybędzie do Wielkiej Brytanii z okazji 10. rocznicy Invictus Games. Wydarzenie jest sportowym hołdem oddawanym rannym lub chorym członkom personelu wojskowemu oraz weteranom. Rzecznik ujawnił, że brat księcia Williama pojawi się na nabożeństwo w kościele św. Pawła 8 maja.

Dołączy do nas nasz patron wydarzenia, książę Harry, książę Sussex, aktor Damian Lewis i członkowie światowej społeczności Invictus, aby uczcić tę rocznicę - przekazano.

Nie wspomniano jednak nic o udziale Meghan Markle. Wybranka księcia Harry'ego prawdopodobnie zostanie w tym czasie z dziećmi w Stanach Zjednoczonych. Ich syn, Archie, 6 maja będzie obchodził swoje 5. urodziny.

Na razie nie wiadomo także czy Harry podczas wizyty w Wielkiej Brytanii odwiedzi także szwagierkę. Po jej oświadczeniu o nowotworze wraz z żoną przekazał jedynie oficjalne słowa wsparcia. Spotkanie mogłoby być kluczowym sygnałem w kwestii poprawy relacji między rodziną królewską.

Książę Harry, Meghan Markle, fot East News
Książę Harry, Meghan Markle, fot. Rex Features/East News

Źródło: Daily Mail