Swiatgwiazd.pl
Kayah

Pawel Wodzynski/East News

Kayah opowiedziała o pierwszych miesiącach macierzyństwa. Zachęciła też wszystkich do terapii

13 Września 2021

Autor tekstu:

Weronika Wasiak

Udostępnij:

Dopiero po latach Kayah otworzyła się przed fanami i opowiedziała o tym, z czym przyszło jej zmierzyć się tuż po narodzinach syna. Okazuje się, że gwiazda zmagała się z baby bluesem, który w jej przypadku trwał kilka miesięcy.

Tylko najbliżsi wiedzieli, z czym artystka musiała sobie radzić zamiast cieszyć się macierzyństwem. Teraz przyznaje, że był to dla niej niewyobrażalnie trudny czas.

Pierwsze miesiące po porodzie były dla Kayah koszmarem

W 1998 roku na świat przyszedł pierworodny syn Kayah - Roch. Artystka długo wyczekiwała narodzin maleństwa, nie mając pojęcia, że tuż po nich spotka ją taki dramat. Dla większości mam narodziny dziecka to czas pełen radości, miłości i wzruszeń... niestety, wiele kobiet w pierwszych dniach czy miesiącach zmaga się z baby bluesem, czyli stanem emocjonalnym, w którym świeżo upieczone mamy ogarnia smutek czy żal.

Dorota Gardias

Dorota Gardias choruje na nowotwór. Czeka ją najważniejsza operacja

CZYTAJ DALEJ

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

W przypadku Kayah baby blues trwał aż pół roku. W tym czasie artystka, jak wyznała w rozmowie z "Dzień Dobry TVN", stale płakała, a także miała do siebie żal, że nie potrafi właściwie zaopiekować się dzieckiem.

- Baby blues trwa na ogół trzy dni, u mnie trwał pół roku i miałam do siebie wiele żalu, że nie umiem w pełni cieszyć się swoim macierzyństwem, że widzę je także w ciemnych kolorach, że nie radzę sobie z dzieckiem tak, jak widziałam, że robią to mamusie w telewizji, które na reklamach całują maluszka w stópkę, a dziecko uśmiechnięte, "gili-gili" w brzuszek... No, nie zawsze tak to wyglądało - wspominała w rozmowie z "DDTVN".

Przejście przez depresję poporodową nie było dla niej łatwe. Musiało minąć wiele czasu, nim mogła w pełni cieszyć się z macierzyństwa. Odkąd jednak pokonała baby blues jest najszczęśliwszą mamą na świecie. Sama Kayah podkreśliła, że jest bardzo wrażliwą osobą, która często wzrusza się i płacze, również z przyjemnych powodów. Teraz jednak potrafi lepiej radzić sobie z emocjami, a swoją historię postanowiła wykorzystać, by zaapelować do innych.

Ważny apel gwiazdy

W rozmowie z "DDTVN" Kayah podkreśliła, że niezwykle ważne jest dobre samopoczucie, do którego czasem ktoś musi nam pomóc dojść. Zaapelowała, by nikt nie bał się korzystać z pomocy specjalistów, a nawet, by każdy zdecydował się na terapię.

- Mądrzy ludzie, którzy wreszcie osiągnęli harmonię w swoim życiu, mówią, że nie spotkało ich w życiu nic lepszego niż właśnie terapia. Nie bójmy się. Szukajmy dobrych terapeutów, analizujmy nasze życie, poznajmy siebie samych, a wtedy łatwiej nam też będzie poznać innych - apelowała.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Myśleli, że nikt nie patrzy. Wymęczony Zamachowski i Muskała przyłapani

  • Na weselu Julii Królikowskiej nikt nie spodziewał się usłyszeć czegoś podobnego

  • Sylwia Grzeszczak na wizji zalała się łzami. Widzowie wszystko zobaczyli

Źródło: Super Express

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Dorota Gardias

Dorota Gardias choruje na nowotwór. Czeka ją najważniejsza operacja

CZYTAJ DALEJ

Weronika Wasiak

Interesuję się zdrowym żywieniem, dziennikarstwem i psychologią. Najważniejsze w życiu są dla mnie relacje międzyludzkie i odkrywanie tego, co nieznane. Cenię sobie pozyskiwanie nowych doświadczeń.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Donald Tusk

Życie gwiazd

Poznajecie? Teraz ma 64 lata. Donald Tusk w dzieciństwie zachwycał burzą loków

Czytaj więcej >
Edyta Pazura

Życie gwiazd

Szczęśliwa Edyta Pazura podzieliła się radosną nowiną: "Otóż oficjalnie jestem doktorantką"

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Gwiazda TVP jest w ciąży. Wielkie zmiany w życiu Hanny Konarowskiej

Czytaj więcej >
Dorota Szelągowska

Życie gwiazd

„Dorota, jak mi nie pomożesz, to umrę”. Katarzyna Grochola prosi córkę o pomoc w remoncie

Czytaj więcej >
Katie Piper

Życie gwiazd

Katie Piper została oblana kwasem. Przeszła już 400 operacji plastycznych

Czytaj więcej >
Aleksandra Kwaśniewska

Życie gwiazd

Aleksandra Kwaśniewska zachwyciła widzów Dzień dobry TVN

Czytaj więcej >