Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Kiedy urodziła, miała 66 lat. Jest najstarszą matką świata. Mamy nowe zdjęcia jej 19-letniej już córki
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 23.04.2024 19:05

Kiedy urodziła, miała 66 lat. Jest najstarszą matką świata. Mamy nowe zdjęcia jej 19-letniej już córki

Najstarsza matka
Fot. Instagram

Tytuł “najstarsza matka świata” nadano w 2005 roku kobiecie, która urodziła w wieku 66. lat. Sprawa wywołała wiele kontrowersji. Dziewczynka, która się wtedy urodziła, ma już 19 lat. Jak wygląda i co robi?

Kim jest najstarsza matka świata?

Najstarsza matka świata nazywa się Adriana Iliescu. Świat usłyszał o niej w 2005 roku. To wtedy w szpitalu Giulești w Bukareszcie, w wieku 66 lat, została matką. Jej córka urodziła się dzięki metodzie in vitro. Było to nie tylko historyczne wydarzenie, ale też sprawa, która wywołała wiele dyskusji o macierzyństwie, etyce i medycynie. Dlaczego kobieta tak późno zdecydowała się na macierzyństwo? Ta historia jest bardzo smutna.

Jako młoda kobieta Adriana Iliescu bardzo chciała zostać matką, jednak jej mąż nie zgadzał się na dzieci. W wieku 24 została zmuszona do aborcji. Po rozwodzie z mężem rzuciła się z kolei w wir pracy. Kiedy jako 37-latka poczuła, że jest gotowa na zajście w ciążę, okazało się to niemożliwe w sposób naturalny. Wtedy jednak metoda in vitro jeszcze nie istniała. Co wydarzyło się później?

Gąsiewska wrzuciła nowe zdjęcia i się zaczęło. Lawina obleśnych komentarzy. Fani bronią gwiazdy Była żona miliardera zakochana w sporo biedniejszym mężczyźnie. Ale za to jakim przystojnym

Historia najstarszej matki świata: Adriana Iliescu

Jeden z lekarzy biorących udział w procedurze in vitro Adriany Iliescu, prof. Bogdan Marinescu, podkreślał, że zarówno stan zdrowia rodziców genetycznych, jak i przygotowanie kobiety do donoszenia ciąży był poprawny. 66-latka okazała się nosić trojaczki, jednak dwoje z nich zmarło przed porodem. Ostatnie dziecko z trójki, córeczka, urodziła się jako wcześniak.

Dziś jest szczęśliwy dzień, ponieważ widzę moją córkę. Dotknęłam jej ręki, a ona ścisnęła mój palec – mówiła wtedy szczęśliwa matka.

Adriana Iliescu trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarsza matka świata. Miała jednak przeciwko sobie nie tylko opinię publiczną, ale nawet władze prawosławnego kościoła w Rumunii, które uznały, że złamała boskie prawo. Dziś jej córka Eliza ma już 19 lat. Jak wygląda i jak radzi sobie w życiu? Szczegóły i zdjęcia poniżej.

Jak wygląda i co robi córka najstarszej matki świata?

Adriana Iliescu nigdy nie żałowała swojej decyzji. Wielokrotnie w mediach podkreślała, że wciąż jest pełna energii i sił życiowych. W 2010 ponownie chciała zajść w ciążę, jednak drugi raz się to już nie udało. Dziś ona i jej córka Eliza, mają niezwykle bliską więź i bardzo się kochają. W rumuńskich mediach można przeczytać o wielkim talencie młodej dziewczyny i licznych nagrodach, które zdobywa. 

Eliza prosi mnie o radę, ale myślę, że już jej nie potrzebuje, bo jest dorosła. Teraz jest na studiach, już nie w szkole średniej. Kiedy mnie potrzebuje, rozmawiamy na różne tematy i pomagam jej najlepiej, jak potrafię. Na studiach ma najwyższe noty. Bardzo lubi filozofię, jest to dla niej wielka pasja. Dobrze radzi sobie z wykładowcami, przygotowuje raporty, projekty i tak dalej – powiedziała z dumą Adriana, cytowana przez portal learn-online.ro.

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia i filmy Adriany i Elizy.

Źródło: learn-online.ro