Swiatgwiazd.pl
Cezary Pazura

Kim była pierwsza żona Cezarego Pazury? Porzuciła rodzinę dla innego mężczyzny

13 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Katarzyna Derda

Cezary Pazura jest od lat szczęśliwy z trzecią żoną, Edytą Pazurą. W maju obchodzili 13. rocznicę ślubu. Jednak nie wszystkie jego związki były tak udane. Szczególnie pierwsze małżeństwo miało dość dramatyczny przebieg i smutne zakończenie.

Pierwszą żoną gwiazdora filmów takich jak "Kiler" i "Nic śmiesznego" była Żaneta. Pobrali się 1 kwietnia 1989 roku. Doczekali się córki Anastazji, która sama próbuje teraz sił w show-biznesie. Niestety, już w 1994 roku małżeństwo dobiegło końca. Aktor po latach bardzo źle wspomina ten okres.

Cezary Pazura – pierwszą żonę poznał, gdy ta miała 16 lat

Za kulisy pierwszego małżeństwa Pazury możemy zajrzeć dzięki jego książce autobiograficznej "Byłbym zapomniał". Aktor dzieli się w niej bardzo intymnymi, tragicznymi szczegółami tej relacji. Żanetę poznał w 1986 roku na warsztatach aktorskich w Łazach. On był 24-letnim studentem aktorstwa, ona 16-letnią uczennicą.

Sama kobieta, cytowana przez magazyn "Viva!", mówiła w jednym z wywiadów: "Tego samego dnia poszliśmy do łóżka, wieczorem Czarek mi się oświadczył, a rano chcieliśmy już wziąć ślub", Pazura jednak twierdzi, że zaczęło się od randki w Łodzi i zaproszenia na kawę. Oświadczyć się miał następnego dnia.

Ślub wzięli, kiedy Żaneta osiągnęła pełnoletność. Na świecie pojawiła się ich córka Anastazja. Pazura był w tym czasie już wziętym aktorem i pochłaniała go praca zawodowa. Młodziutka żona sama spędzała czas w ich mieszkaniu w Łodzi. Zgodnie ze wspomnieniami Pazury, dość szybko miała wpaść w złe towarzystwo oraz nadużywać alkoholu i narkotyków. Co zaskakujące, sam aktor długo nie był świadom, co dzieje się z jego partnerką.

 Elżbieta II EA

Elżbieta II drugim najdłużej panującym monarchą w historii świata. Do rekordu brakuje jej dwóch lat

CZYTAJ DALEJ

Cezary Pazura o rozstaniu z pierwszą żoną: "Byłem w okropnej sytuacji. Sam z dzieckiem, z długami"

Aktor miał przejrzeć na oczy dopiero podczas pracy nad filmem "Tylko strach", w którym grał terapeutę alkoholowego. Podczas przygotowania do roli spotykał się z prawdziwymi lekarzami. Wtedy zrozumiał, że Żaneta może mieć poważny problem. Niestety, było już za późno. Kobieta była w szponach nałogu, który skłaniał ją do kłamstw i oszukiwania bliskich.

Pewnego dnia wyszła z domu i już nie wróciła. Miała odejść do innego mężczyzny. Aktor został sam z czteroletnią wówczas córką. Po jakimś czasie okazało się, że trafiła do Monaru, gdzie walczyła z uzależnieniami. Tam znalazł ją Pazura i ustalił warunki rozwodu, który odbył się zaocznie. Żaneta nie używa jego nazwiska, podobno nie szukała też kontaktu z córką. Tamten okres był dla Cezarego niezwykle trudny.

Byłem w okropnej sytuacji. Sam z dzieckiem, z długami. Chciałem się targnąć na życie. Uratował mnie mój przyjaciel, Olaf Lubaszenko – cytuje słowa aktora magazyn "Viva!".

Nastka była ciągle ze mną, a ja przeżyłem taki szok, że nie jadłem i prawie nie spałem, bo jedno mrugnięcie córeczki stawiało mnie od razu na równe nogi. [...] Córka była ze mną w teatrze, na próbach, w bufecie, garderobie, ciągle gdzieś pod pachą. Chodziliśmy na spacery, czytałem jej książki, usiłowałem gotować. Pamiętam prane w kółko, gotowane, suszone i prasowane pieluchy tetrowe – wspomina czas samotnego ojcostwa aktor w swojej autobiografii.

Zobacz zdjęcia:

Cezary Pazura

Cezary Pazura z córką Anastazją, fot. Piotr Molecki/East News

Cezary Pazura

Cezary Pazura podczas zdjęć do filmu "Kilerów Dwóch", fot. OLISADEBEEEE, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Cezary Pazura

Cezary Pazura z żoną Edytą, fot. TRICOLORS/East News

Cezary Pazura

Cezary Pazura z żoną Edytą i Olafem Lubaszenko, fot. TRICOLORS/East News

Źródło: Plejada, Cezary Pazura "Byłbym zapomniał", Viva!, Plotek

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Nie tylko Cichopek i Hakiel. Fani właśnie dowiedzieli się o rozstaniu kolejnej pary

  2. Najpierw straciła ojca, później przyszła kolejna tragedia. Agnieszka Dygant przeżyła traumę

  3. Niepokojące nagranie wyciekło do sieci, gwiazdor odwołuje koncerty. Usłyszał smutną diagnozę

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

fot. PRZEMYSLAW SZYSZKA / SE / EAST NEWS, MATEUSZ JAGIELSKI/East News

Gwiazdorzy, którzy porzucili żony i związali się z młodszymi pięknościami. Numer 4 wyszedł na tym fatalnie

Życie prywatne gwiazd bywa przewrotne i niezwykle burzliwe. Nowi partnerzy, śluby, rozwody to jedynie część informacji, która trafia do mediów. Po tzw. "procesie dekady", czyli sądowym starciu Johnny'ego Deppa i Amber Heart, warto wspomnieć o innych, głośnych rozstaniach. Zobaczcie, którzy artyści zdecydowali się zostawić swoje żony dla dużo młodszych kobiet.

Zobacz galerię >

Skandale wszech czasów. Co wiesz o największych aferach w polskim show-biznesie?

Pytanie 1 z 6

Bogusław Linda i Erwin Wencel byli wieloletnimi przyjaciółmi. W 2013 roku Wencel ujawnił, co było przyczyną rozpadu relacji. Jaki podał powód?

Tagi:

Katarzyna DerdaAutor

Filmoznawczyni, redaktorka, fotografka. Wielbicielka mediów wizualnych, śledząca z uwagą nowinki ze świata kina i seriali.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Blanka Lipińska, premiera filmu "365 dni", fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Blanka Lipińska chciałaby dokonać apostazji. Ma tylko jeden warunek

Czytaj więcej >
Ewa Drzyzga, fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Gdzie mieszka Ewa Drzyzga? Urządziła sobie przytulne gniazdko, do pracy dojeżdża 300 km

Czytaj więcej >
Dorota Szelągowska, Ramówka jesienna TVN Style 2014, fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Dorota Szelągowska o wierze i rozwodzie kościelnym. "Wolę nie być katoliczką, niż być hipokrytką"

Czytaj więcej >
Dominika Gwit, fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Dominika Gwit zabrała synka na pierwszy spacer. Dumnie pozuje obok wózka za kilka tysięcy

Czytaj więcej >
fot. KAPiF

Życie Gwiazd

Czy zdążą przed ślubem? Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski mają jeszcze jeden, poważny cel

Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Był gwiazdą programu "Europa da się lubić". Jak dziś żyje Paolo Cozza?

Czytaj więcej >