Swiatgwiazd.pl
Eurowizja

Kadr z 65. Konkursu Eurowizji w Rotterdamie; Screen TVP

Kim jest Nikkie de Jager? To jedna z prowadzących Eurowizję 2021

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Współprowadzącą 65. Konkursu Piosenki Eurowizji jest słynna holenderska celebrytka. Chodzi o Nikkie de Jager, która zdobyła popularność dzięki prowadzeniu kanału w serwisie YouTube. W 2020 roku wyznanie youtuberki wstrząsnęło środowiskiem mediów. Nikkie de Jager wyznała wówczas, iż jest osobą transpłciową.

  • Współprowadzącą 65. Konkursu Piosenki Eurowizji jest Nikkie de Jager

  • Celebrytka ogłosiła w 2020 roku, iż jest osobą transpłciową

  • Zasłynęła przede wszystkim dzięki działalności w serwisie YouTube

W 2021 roku odbywa się 65. Konkurs Piosenki Eurowizji w Rotterdamie. Fani widowiska będą mogli cieszyć się nim na antenie aż przez trzy dni. Dziś, we wtorek 18 maja, odbywają się pierwsze półfinały. W najbliższy czwartek natomiast, 20 maja, artyści spotkają się ponownie podczas drugich półfinałów. Wielki finał odbędzie się natomiast w sobotę 22 maja - wszystkie transmisje rozpoczynają się na antenie TVP o godzinie 21:00. Nad wszystkimi etapami konkursu będzie czuwał zespół prowadzących.

Kim jest jedna z prowadzących tegorocznej Eurowizji?

Jedną prowadzących tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie jest znana holenderska youtuberka Nikkie de Jager, znana szerszej publiczności jako NikkieTutorials. Niedawno celebrytka rozmawiała z reprezentantem Polski Rafałem Brzozowskim.

We fragmencie wywiadu, jaki można zobaczyć na oficjalnym profilu Rafała Brzozowskiego na Instagramie, Nikkie de Jager przyznaje, iż jest pierwszą transpłciową osobą, która poprowadzi Eurowizję. Zdaniem polskiego reprezentanta youtuberka jest wprost stworzona do tej roli.

Prowadząca Eurowizji otworzyła się na temat swojej transpłciowości w 2020 roku. Wideo, w którym wyjawiła prawdę na swój temat, oglądano do dziś ponad 36 mln razy.

- Urodziłam się w niewłaściwym ciele, co znaczy, że jestem transpłciowa - tłumaczyła w filmiku celebrytka.

Co warto dodać, youtuberka zdecydowała się na wyznanie nie bez powodu. Przyznała, iż zdobyła się na ten krok między innymi z powodu szantażu. Ktoś miał grozić celebrytce, iż wyjawi te informacje wbrew jej woli. W zamian za milczenie domagał się pieniędzy.

- Dzisiaj jestem tutaj, aby podzielić się z wami czymś, co zawsze chciałam wam w końcu przekazać, ale na własnych warunkach i innych okolicznościach. Ale wygląda na to, że ta szansa została mi odebrana - wyjaśniała w 2020 roku tegoroczna prowadząca Eurowizji.

Życie Nikkie de Jager

Nikkie de Jager przyszła na świat dnia 2 marca 1994 roku w Holandii. Największą popularność przyniosła jej działalność w serwisie YouTube. Obecnie kanał NikkieTutorials subskrybuje ponad 13 mln użytkowników.

Większość publikowanych przez Nikkie de Jager materiałów dotyczy tematyki beauty. Youtuberka często pokazuje efektowne, kolorowe makijaże. Choć celebrytka zaistniała w sieci w 2008 roku, prawdziwą sławę zyskała dopiero w roku 2015. Z pewnością przyczyniła się do tego seria „The Power of Makeup”.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Brat Małgorzaty Rozenek dostał posadę w TVP

  • Syn Lecha Wałęsy jest w złej sytuacji. Przez nazwisko nie może znaleźć pracy

  • Justyna Żyła znów wspomina o Piotrze na forum publicznym

Źródło: Eska, YouTube, Instagram

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Iga Krefft Teresa Lipowska

Życie gwiazd

Iga Krefft opowiedziała o depresji. "Stałam się więźniem samej siebie"

Czytaj więcej >
Grażyna Torbicka

Życie gwiazd

Grażyna Torbicka zaopiekowała się sławną matką. Zrezygnowała z ważnych planów

Czytaj więcej >