Swiatgwiazd.pl
Lech Wałęsa

Piotr Molecki/East News

Syn Lecha Wałęsy przez nazwisko nie może znaleźć pracy. "Nikt nawet nie daje mi szansy"

18 Maja 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Nowe doniesienia prosto z rodziny Lecha Wałęsy. Dorosły syn byłego prezydenta ma problem ze znalezieniem miejsca zatrudnienia. Za zaistniałą sytuację w dużej mierze obwinia swoje znane nazwisko. Zdaniem Sławomira Wałęsy potencjalni pracodawcy nie patrzą na niego jak na kandydata, a bliskiego członka rodziny laureata Pokojowej Nagrody Nobla.

  • Syn Lecha Wałęsy ma kłopoty ze znalezieniem zatrudnienia

  • Uważa, że to z powodu nazwiska

  • W ostatnim czasie były prezydent Polski również intensywnie szukał pracy

Lech Wałęsa i jego małżonka Danuta doczekali się łącznie ośmiu pociech: synów Bogdana, Sławomira, Przemysława i Jarosława oraz córek Magdaleny, Anny, Marii i Brygidy. Wydawać by się mogło, że prezydentura polityka, podobnie jak zdobycie Pokojowej Nagrody Nobla, przełoży się na funkcjonowanie rodziny pozytywnie. Oczekiwania, zdaniem jednej z dorosłych pociech przewodniczącego „Solidarności”, znacznie odbiegają jednak od faktycznego stanu rzeczy.

Osobiste kłopoty syna Lecha Wałęsy

Ostatnio jeden z synów Lecha Wałęsy zgodził się porozmawiać z SuperExpressem. Tematem rozmowy były osobiste problemy Sławomira - mężczyzna od dawna ma bowiem trudność ze znalezieniem pracy. W zrealizowaniu zawodowych planów ma przeszkadzać mu znane nazwisko.

Syn Lecha Wałęsy jest gotów podjąć pracę nawet za najniższą z możliwych stawek. Sławomir Wałęsa dobrze czuje się jako informatyk. Jak mówi, potrafi zrobić przy nich naprawdę wiele, również założyć sieć.

Wydaje się, że w dobie cyfryzacji wolnych miejsc pracy dla takich specjalistów nie brakuje. Tymczasem nikt nie chce dać potomkowi laureata Pokojowej Nagrody Nobla szansy na wykazanie się w zawodzie.

Zgodnie z relacją dorosłego syna Lecha Wałęsy, paru potencjalnych pracodawców zaprosiło go już na rozmowy rekrutacyjne. Zastrzeżenia z ich strony zaczynają się dopiero po tym, jak zaczynają dopytywać o pochodzenie Sławomira. Czujność przedsiębiorców wzbudza właśnie nazwisko.

Na widok znanego nazwiska pracodawcy dopytują o pochodzenie Sławomira Wałęsy. Po nitce do kłębka dochodzą do pytań o rodzinę. Gdy orientują się, że ojcem kandydata jest były prezydent Polski, o jakiejkolwiek współpracy nie ma już mowy.

- Patrzą, patrzą i pytają się mnie, jak się nazywam. Gdy odpowiadam, bo przecież pracy szukam w Toruniu, to następnie pytają się mnie, skąd pochodzę. Jak ja mówię, że z Gdańska, to wtedy u nich pojawia się konsternacja. Gdy orientują się, kto jest moim ojcem, to rozmowa się kończy i po pracy. To nazwisko wcale nie pomaga. Wręcz przeszkadza - przyznaje Sławomir Wałęsa.

Były prezydent Polski rozgląda się za nowym zajęciem

Nie tylko Sławomir Wałęsa znajduje się w przysłowiowej kropce. Dotyczy to również samego laureata Pokojowej Nagrody Nobla, który na swoją kiepską sytuację finansową narzeka już od dobrych paru miesięcy (więcej >tutaj<). Ostatnio Lech Wałęsa podjął w tej sprawie zdecydowane kroki.

Jak donosiły media w kwietniu bieżącego roku, Lech Wałęsa postanowił przypomnieć o swojej osobie potencjalnym pracodawcom za pomocą internetowego ogłoszenia. Kandydatura byłego prezydenta Polski pojawiła się w jednym z serwisów gromadzących oferty od specjalistów. Polityk podkreślał swoje atuty, przekonując, iż jest dobrym mówcą z solidnym doświadczeniem.

Wielu może ciekawić to, ile za swe doradztwo zażądał Lech Wałęsa. W ogłoszeniu zaznaczono, iż cena jest do ustalenia. Dodano jednak, że oczekiwania Lecha Wałęsy względem wynagrodzenia to ok. 20 tys. złotych za trwające od 1 do 2 godzin spotkanie.

[EMBED-1855]

[EMBED-1856]

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Super Express, TVP Info

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >
TVP

Plotki

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

Czytaj więcej >
Dorota Wellman

Plotki

Dorota Wellman szczerze o menopauzie. „To naturalny czas”

Czytaj więcej >