Lech Wałęsa Żródło: eastnews & MATEUSZ SLODKOWSKI

Wałęsa narzeka na niską emeryturę, znamy dokładną kwotę. "Pójdę z torbami i pod kościołem będę zbierał pieniądze"

2 Luty 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Lech Wałęsa narzeka na swoją sytuację finansową. Z danych dostępnych w mediach wynika, że emerytura lidera “Solidarności” sięga 6 tys. złotych. Tymczasem, mówi polityk, za dziurę w budżecie w dużej mierze odpowiada bliska jego sercu osoba, małżonka Danuta.

  • Pandemia zmieniła sytuację finansową słynnego polityka
  • Lider “Solidarności” twierdzi, że jego emerytura przestała mu wystarczać
  • Za finansowe braki w dużej mierze mają odpowiadać działania małżonki polityka, Danuty
  • Czy oznacza to powrót Lecha Wałęsy do dawnego zawodu?

Postać Lecha Wałęsy na dobre zapisała się na kartach historii Polski. Działalność polityka w ramach “Solidarności” została doceniona w jeden z najbardziej zaszczytnych możliwych sposobów. W 1983 roku Lech Wałęsa został wyróżniony Pokojową Nagrodą Nobla. Jak się okazuje, choć sława polityka nie przeminęła, a jego działania i słowa wciąż są żywe w sercach tysięcy Polek i Polaków, obecnie Lech Wałęsa ma zmagać się z problemami natury finansowej.

Jak wyglądało życie Lecha Wałęsy przed pandemią COVID-19?

To wybuch pandemii COVID-19 miał być katalizatorem znaczących zmian w życiu Lecha Wałęsy. Nagrodzony Pokojową Nagrodą Nobla polityk miał o czym opowiadać młodszym pokoleniom, czego dowodem były liczne wykłady, jakich udzielał przez ostatnie lata. W jego życiu prywatnym nie brakowało również malowniczych wycieczek.

Rok temu Lech Wałęsa raczył swych obserwatorów między innymi relacją z pobytu w Stanach Zjednoczonych. Na oficjalnym profilu polityka na Facebooku znalazły się fotografie zrobione podczas spaceru po jednej z plaż w Miami na Florydzie. Ubrany w koszulkę z napisem “costituzione” Lech Wałęsa uprzejmie pozdrawiał wszystkich napotkanych na swej rodaków.

Plany Lecha Wałęsy na przyszłość. Czy legenda “Solidarności” wróci do dawnego zawodu?

Czas dalekich podróży w życiu polityka zakończył wybuch pandemii COVID-19. Pojawienie się zagrożenia oznaczało brak wykładów, a tym samym brak znacznej części wpływów na konto Lecha Wałęsy. 6 tys. złotych emerytury okazuje się niewystarczające, za co - jak mówi Lech Wałęsa - w dużej mierze odpowiadają potrzeby jego małżonki Danuty.

Mało kto wie, co jest napisane na grobie córki Eleni. Widok po 27 latach wyciska łzyMało kto wie, co jest napisane na grobie córki Eleni. Widok po 27 latach wyciska łzyCzytaj dalej

- Nie wiem, co robić, bo nie mogę latać na wykłady, a muszę jakieś pieniądze zarabiać, bo żona wydaje więcej, niż mamy i nie wiem, jak dalej przeżyję - martwi się Lech Wałęsa w rozmowie z SuperExpressem.

Potrzeba matką wynalazków - idąc tym tropem legendarnej postaci “Solidarności” nie pozostaje nic innego, jak trochę pokombinować i rozeznać się w dostępnych możliwościach. Według doniesień mediów jednym z pomysłów Lecha Wałęsy na poprawienie swojej sytuacji jest powrót do wyuczonych, dawnych praktyk w zawodzie elektryka.

- Najlepiej się czuję jako elektryk. Jeszcze pamiętam prawo Ohma, prawo Kirchhoffa i jeszcze parę rzeczy. Tylko cholera, zmienił się prąd i nie wiem, czy te maszyny by mnie nie zabiły teraz- martwi się polityk.

Powrót do zawodu elektryka to jeden z wymienianych przez Lecha Wałęsę potencjalnych scenariuszy. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla przewiduje, że jeśli obecna tendencja utrzyma się przez kolejne pół roku, sytuacja może zmusić go do proszenia o pieniądze innych. W mrocznej wizji przyszłości Lech Wałęsa widzi siebie z torbami zbierającego fundusze pod kościołem.

- Jeszcze z pół roku takiej sytuacji jak teraz, to pójdę z torbami i pod kościołem będę zbierał pieniądze. Z ostatniej pracy odszedłem, bo warunki były poniżej mojej wielkości potrzeb - relacjonuje polityk.

Lech Wałęsa

Źródło: facebook.com/Lech Wałęsa

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: pudelek.pl, gloswielkopolski.pl, facebook.com/Lech Wałęsa

Następny artykuł