Tomasz Kammel Żródło: eastnews & TRICOLORS

Kammel w ogniu krytyki za wywiad z Kurskim. "Smutno mi się zrobiło"

2 Luty 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Tomasz Kammel w ogniu krytyki internautów - i nie tylko. Wszystko z powodu spotkania dziennikarza z Jackiem Kurskim, prezesem stacji TVP. Podczas wywiadu podsumowującego 5 lat prezesury Kurskiego, Tomasz Kammel miał przypominać o zasługach swojego przełożonego. W Internecie natychmiast zaroiło się od głosów mówiących o tym, że prezenter za bardzo “podlizywał się” szefowi.

Początki kariery Tomasza Kammela w TVP sięgają 1997 roku. Telewidzowie doskonale znają go z takich produkcji jak “Randka w ciemno”, “Wykrywacz kłamstw” czy “Pytanie na śniadanie”. Ostatnio dziennikarz dostał ważne zawodowe zadanie - miał przeprowadzić wywiad z prezesem TVP, Jackiem Kurskim.

Tomasz Kammel w wywiadzie z Jackiem Kurskim. Posypały się głosy krytyki

W sobotę 30 stycznia Tomasz Kammel przeprowadził wywiad ze swoim szefem, Jackiem Kurskim. Nadarzyła się bowiem ku temu wyjątkowa okazja - od objęcia przez Jacka Kurskiego prezesury minęło całe 5 lat. Podczas programu prezenter miał podsumować ten czas na wizji.

Jak powiedział były polityk PiS, swoje wysokie stanowisko obejmował w czasach, gdy o TVP mówiło się wiele niepochlebnych słów. Teleziwję Polską uważano wówczas, snuł Jacek Kursk, za zacofaną technologicznie i niechętnie oglądaną. Miało się to zmienić za jego “rządów”.

- Wiedziałem, że albo z kopyta wejdziemy na ścieżkę trwałego rozwoju, albo ugrzęźniemy w syndromie "woroniczowego niedasizmu". (...) Bardzo się cieszę, że ostatnie trzy lata w polskiej publicystyce należą do absolutnie najlepszych - oznajmił szef Tomasza Kammela.

Nie żyje gwiazda popularnego serialu. Aktor miał tylko 44 lataNie żyje gwiazda popularnego serialu. Aktor miał tylko 44 lataCzytaj dalej

W trakcie spotkania z prezesem TVP Tomasz Kammel miał przypominać o licznych dokonaniach swojego szefa. Należą do nich te z dziedziny rozrywkowej - w sukcesach tego typu, mówił prezenter, “można przebierać jak w ulęgałkach”. Z miejsca nie przypadło to do gustu wielu internautom, podobnie jak niektórym kolegom Tomasza Kammela z branży.

Jeden z krytycznych komentarzy pod adresem Tomasza Kammela pojawił się na oficjalnym profilu Tomasza Zimocha na Twitterze. W dosadnych słowach dziennikarz zarzucał prezenterowi TVP “podlizywanie się” prezesowi. Podobne zniesmaczenie całym zajściem wyraził Bartosz Arłukowicz.

- Tomasz Kammel gra w orkiestrze. Kurskiego. Jakież to czerstwe. Drewniane. Nieprawdziwe. Czysta komuna opakowana w błyskające świecidełka. Miliardy złotych w rękach tych ludzi - skomentował polityk PO.

Niemniej nieprzychylna była lwia część komentarzy internautów. Komentujący wspominali między innymi o zawodzie, jaki sprawiła im postawa Tomasza Kammela. Mówią także o “zniesmaczeniu” i odczuciu żenady, jakiego doświadczyli podczas oglądania programu.

- Przyznaję, że jestem szczerze zawiedziona i jakoś smutno mi się zrobiło, bo pana Tomasza zawsze szanowałam za profesjonalizm i zdrowy rozsądek - wyznała jedna z internautek.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: pudelek.pl

Następny artykuł