Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Kim jest pierwsza żona Kacpra Tekielego? Pożegnała go wzruszającym wyznaniem
Martyna Pałka
Martyna Pałka 19.05.2023 14:15

Kim jest pierwsza żona Kacpra Tekielego? Pożegnała go wzruszającym wyznaniem

pierwsza żona Kacpra Tekielego
fot. Instagram/@kacpertekieli; Facebook/Małgosia Lebda

Wczoraj całą Polska obiegła informacja o śmierci polskiego alpinisty, a prywatnie męża Justyny Kowalczyk - Kacpra Tekielego. Teraz głos w sprawie zabrała jego pierwsza żona, która pożegnała sportowca.

Małgorzata Lebda zamieściła wzruszający post, w którym zwróciła się do zmarłego i podziękowała mu za wspólnie spędzony czas.

Nie żyje Kacper Tekieli

Wczoraj wszystkie media w Polsce informowały o nagłej i niespodziewanej śmierci polskiego sportowca. Kacper Tekieli był instruktorem wspinaczki górskiej i zapalonym miłośnikiem gór. Prywatnie od 2019 roku związany był z Justyną Kowalczyk, z którą doczekał się 1,5-rocznego synka Huga.

Mężczyzna zmarł podczas wyprawy na szczyt Jungfrau w Alpach Szwajcarskich. Zginął podczas zejścia, kiedy porwała go osuwająca się lawina. D Szwajcarii pojechał razem z żoną i dzieckiem.

Justyna Kowalczyk żegna ukochanego kolejnym wpisem. "Był moim wszystkim"

Kacper Tekieli żegnany przez całą Polskę

Głos w sprawie tragicznych wydarzeń wzięło mnóstwo Polaków, którzy pożegnali ambitnego alpinistę i złożyli szczere kondolencje jego ukochanej i osieroconemu synkowi. Jedną z gwiazd, która wypowiedziała się na ten temat była między innymi Joanna Racewicz, która podobnie jak Justyna Kowalczyk straciła męża.

Z ukochanym pożegnała się również sama biegaczka narciarska za pomocą wspólnej fotografii i wzruszającego podpisu.

-Był moim wszystkim - napisała sportsmenka na Instagramie.

Pierwsza żona Kacpra Tekielego żegna alpinistę

Małgorzata Lebda jest poetką, biegaczką górską, i podobnie jak jej były mąż, miłośniczką gór. Para była ze sobą 10 lat od 2005 roku, kiedy to poznali się w nietypowych okolicznościach. 

Kacper Tekieli pełnił funkcję przewodniczącego jury w konkursie prozy i poezji “O Złoty Kałamarz i Złamane Pióro”. Podczas tej edycji okazało się, że najlepsza jest studentka pierwszego roku Informacji Naukowej - Małgorzata Lebda. Dziewczyna szybko wpadła w oko sportowcowi i krótko później para zaczęła się ze sobą spotykać.

Teraz była ukochana pożegnała zmarłego alpinistę za pomocą jego zdjęcia i wzruszającego podpisu. Przy okazji poetka złożyła szczere kondolencje Justynie Kowalczyk, synkowi sportowca oraz całej jego najbliższej rodzinie

-Żegnaj Kacper. Jestem wdzięczna za te ponad dziesięć lat, w których sobie towarzyszyliśmy. Inspirujący, mocny, wymagający był to czas - napisała Małgorzata Lebda na Facebooku.

Źródło: plejada.pl