Swiatgwiazd.pl > Tylko u nas > Klaudia Jachira jest dziś jedną z najbardziej rozpoznawalnych posłanek. Wcześniej grała w polskich serialach
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 31.05.2023 22:22

Klaudia Jachira jest dziś jedną z najbardziej rozpoznawalnych posłanek. Wcześniej grała w polskich serialach

Klaudia Jachira
Fot. Wojciech Olkusnik/East News

Klaudia Jachira jest dziś posłanką na sejm IX kadencji. Funkcję tę sprawuje od 2019 roku. Zanim jednak zajęła się na dobre polityką, grała w polskich serialach, ma też artystyczne wykształcenie. Kto pamięta o tym okresie w jej karierze?

Urodziła się 31 maja 1988 we Wrocławiu. Dziś obchodzi urodziny, a jej wpis z tej okazji nawiązuje do kwestii politycznych, które obecnie zaprzątają ją bez wyjątku. W życiu mogła jednak zajmować się czymś zupełnie innym.

Klaudia Jachira: aktorskie początki i potężna afera w związku z rosyjskim filmem

Jachira w 2009 roku ukończyła w Krakowie Policealne Studium Aktorskie „L’Art Studio”. W 2013 roku została absolwentką Wydziału Lalkarskiego PWST w Krakowie, w filii we Wrocławiu. W swojej karierze pojawiła się w kilku produkcjach, jednak żadna nie napsuła jej tyle krwi, co rosyjski film wojenny „Jedynka”.

W 2015 roku kandydowała do sejmu z list Nowoczesnej Ryszarda Petru we Wrocławiu. W tym samym roku zagrała epizodyczną postać w rosyjskiej produkcji o Armii Czerwonej ratującej polskie dzieci, która okazała się propagandowa i antypolska. Prawica grzmiała o skandalu.

Dostaliśmy wtedy tylko dwie sceny. Nie dostaliśmy całego scenariusza, jak przekazał mi nawet wczoraj agent. Zadzwonili, że jest do zagrania epizod polskiej zakonnicy. Nie mam poczucia wstydu. Mogłabym go mieć, gdybym zagrała w „Koronie Królów” – ogłosiła wtedy w programie „Onet Opinie”.

Po śmierci ukochanego męża Justyna Kowalczyk podjęła decyzję. Smutne, ale zrozumiałe konsekwencje

Klaudia Jachira: kariera aktorska

Klaudia od 2015 roku prowadzi autorski kanał na platformie YouTube, gdzie publikuje filmy, nawiązujące do bieżących wydarzeń. Profil przyniósł jej sporą popularność; równolegle z pięciem się po politycznych szczeblach kariery Jachira nie rezygnowała jednak z gry w polskich serialach.

W serialu „Przyjaciółki” w 2019 roku wcieliła się w Michalinę. Pojawiła się też w seriach „Galeria” oraz „Na Wspólnej”. W „Pierwszej miłości” przypadło jej aż pięć epizodycznych ról: dziewczyny podrywanej przez Bartka Miedzianowskiego, klientki pubu Barbarian, dyżurnej policjantki, pielęgniarki w szpitalu oraz pasażerki na dworcu PKP.

Klaudia Jachira apeluje do swoich obserwatorów z okazji urodzin

W 2019 roku na serio rozpoczęła się jej kariera polityczna: uzyskała mandat poselski na Sejm IX kadencji z listy Koalicji Obywatelskiej. W tym roku w marcu ogłosiła, że przystępuje do partii Zieloni. Dziś świętuje urodziny, ale nawet w tych okolicznościach nie zapomina o polityce.

Od rana spływają do mnie urodzinowe życzenia, ale pragnę poinformować, że chętnie je przyjmę osobiście 4 czerwca w samo południe w Warszawie. Do zobaczenia na Marszu Wolności! I oby to były moje ostatnie urodziny za Pisu! – napisała na Instagramie.

Zobacz zdjęcia:

Klaudia Jachira
Klaudia Jachira na 66. posiedzeniu Sejmu IX kadencji, fot. Wojciech Olkusnik/East News