Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Król Karol III zadał cios synowi. Przykra wizyta księcia Harry'ego w Anglii
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 07.05.2024 17:21

Król Karol III zadał cios synowi. Przykra wizyta księcia Harry'ego w Anglii

książę Harry
Fot. East News

Książę Harry przyleciał dziś do Anglii. Wszyscy mieli nadzieję, że przy tej okazji spotka się z chorym na raka królem Karolem III. Nagle jednak pojawił się niezwykle bolesny komunikat.

Po co książę Harry przyleciał do Anglii?

Książę Harry przybył dziś do Londynu, aby świętować 10. rocznicę istnienia cyklicznego wydarzenia sportowego Invictus Games. Założył go w 2014, po tym jak uczestniczył w USA w imprezie Warrior Games i zobaczył, jak weterani armii amerykańskiej rozwijali się dzięki wyzwaniu, jakim był udział w sportach wyczynowych, które pomogły im w powrocie do zdrowia. Książę ma wziąć udział w mszy w katedrze św. Pawła. “Page Six” donosi, że zaprosił członków swojej rodziny, jednak jest mało prawdopodobne, by dołączyli do niego podczas nabożeństwa.

Myślę, że podczas takich wizyt zawsze będzie wiele nadziei, że może nastąpić jakiś pozytywny rozwój w relacjach między braćmi, ale myślę, że naiwnością byłoby wierzyć, że rozdźwięk między Williamem i Harrym jest bliski zakończenia. Nieporozumienia były znaczące, a decyzja Harry'ego o upublicznieniu tak wielu informacji zza zamkniętych drzwi w swojej książce nadwyrężyła zaufanie – komentuje sprawę Victoria Murphy, redaktorka naczelna magazynu Town & Country.

I rzeczywiście: ostatnie spotkanie z ojcem było dla księcia trudne. Ale wiadomo, że dziś dzieli ich niecałe 5 kilometrów odległości. Król przebywa bowiem w posiadłości Clarence Hall. Czy znajdzie choć chwilę dla syna?

Meghan Markle stała się pośmiewiskiem. Wszystko przez tę jedną rzecz Wydało się, dlaczego Harry opuszcza Meghan. Powód jest smutniejszy, niż się wszystkim wydawało

Rodzina królewska nie chce mieć nic do czynienia z księciem Harrym?

Ostatnim razem, gdy Harry przyjechał do Wielkiej Brytanii na spotkanie z chorym ojcem tuż po ogłoszeniu jego diagnozy, jego brat William jasno dał do zrozumienia, że nie planuje się z nim spotkać. Samo spotkanie z Karolem III trwało tylko około 40 minut, a obecna była przy nim jedynie Camilla.

Wskoczyłem do samolotu i pojechałem do niego tak szybko, jak tylko mogłem. Słuchaj, kocham moją rodzinę. Jestem wdzięczny za to, że mogłem wsiąść do samolotu, zobaczyć się z nim i spędzić z nim trochę czasu – powiedział później książę dziennikarzom.

Dziś po południu Harry odwiedził Armoury House i wziął udział w dyskusji na temat Invictus Games, zatytułowanej “Realizacja globalnej społeczności”. Jego ojciec był w tym czasie mniej więcej 5 kilometrów dalej. Nagle, w środku dnia, książę wydał oficjalne oświadczenie, cytujemy je poniżej.

Komunikat księcia Harry'ego. Przykre słowa

Brytyjskie media informują, że książę William przebywa obecnie poza Londynem, podobnie jak księżna Kate. Król Karol III z kolei został dziś sfotografowany podczas przejazdu z zamku Windsor do Clarence House w Londynie. Monarcha odbył później audiencję w Pałacu Buckingham z premierem Fidżi, Sitiveni Rabuką. Niedawno rzecznik księcia wydał oficjalny komunikat.

W odpowiedzi na liczne zapytania i ciągłe spekulacje na temat tego, czy książę spotka się ze swoim ojcem podczas pobytu w Wielkiej Brytanii w tym tygodniu, niestety nie będzie to możliwe ze względu na pełny program Jego Królewskiej Mości. Książę oczywiście rozumie kalendarz zobowiązań swojego ojca i różne inne priorytety i ma nadzieję, że wkrótce go zobaczy – brzmi oświadczenie.

Wygląda na to, że król Karol III nie znajdzie ani chwili na spotkanie z synem. Można się domyślić, że był to wyjątkowo bolesny cios dla księcia.

książę Harry, król Karol III, przyjazd do Anglii, ojciec i syn się nie spotkają - dlaczego
Książę Harry i książę William w 2021, fot. DOMINIC LIPINSKI/AFP/East News
książę Harry, król Karol III, przyjazd do Anglii, ojciec i syn się nie spotkają - dlaczego
Król Karol III w 2024, fot. Rex Features/East News

Źródło: OK Magazine, Town&Country