Swiatgwiazd.pl > Newsy > Maciej Dowbor pokazał wiadomość od internauty. "Marny cwaniak z ciebie"
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 24.03.2022 09:54

Maciej Dowbor pokazał wiadomość od internauty. "Marny cwaniak z ciebie"

Maciej Dowbor EA
TRICOLORS/East News

Maciej Dowbor od samego początku wojny w Ukrainie angażuje się w pomoc uchodźcom. Informuje o zbiórkach, akcjach pomocowych oraz nagłaśnia wydarzenia na froncie. Spotkał się przez to z okropnym atakiem internautów - jego odpowiedź jest miażdżąca.

Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych alarmował w zeszłym tygodniu o wzroście ilości wzmianek pro-rosyjskich i anty-ukraińskich w polskich mediach społecznościowych. Wygląda na to, że tendencja ta dotknęła Macieja Dowbora.

Maciej Dowbor ofiarą ataku hejterskiego internauty

Dowbor w ostatnich dniach nieustająco pisze o sytuacji walczącej o wolność Ukrainy. Angażuje się też w pomoc uchodźcom z zaatakowanego przez Rosję kraju. Niestety, okazuje się, że nawet taka działalność może być obiektem ataku.

Dziennikarz udostępnił treści, jakie otrzymał od jednego z internautów w wiadomości prywatnej. Ich treść jest szokująca.

- Marny cwaniak z ciebie, Dowbor ch*j - czytamy treść wiadomości.

W kolejnej internauta zarzucił Maciejowi Dowborowi - zresztą niezgodnie z prawdą - że nie współczuje obywatelom innych krajów, jak Syria czy Palestyna, które są "bombardowane przez państwa zachodu".

Należy tutaj dodać, że argument o "agresji zachodu" jest od początku używany przez propagandę Kremla oraz Władimira Putina, by ukryć agresywne działania Rosji. Na dodatek w Syrii bomby, które spadały na ludność, były wysyłane między innymi przez siły rosyjskie.

Dowbor nie patyczkował się z internetowym hejterem. Podsumował go w krótkich słowach:

- Pytanie za sto punktów: ruski płatny troll czy zwykły kretyn? - zapytał dziennikarz na Instagramie.

Maciej Dowbor nagłaśnia alarmującą sytuację na dworcu w Warszawie

Dowbor informuje też o dramatycznej sytuacji, w jakiej znaleźli się uchodźcy z Ukrainy, którzy dotarli do Warszawy. Sytuacja na dworcach w stolicy staje się coraz gorsza, a brak pomocy ze strony rządu coraz bardziej wyraźny.

Dziennikarz udostępnił post posła Franka Sterczewskiego, który nagłośnił problem, jakim są płatne toalety na warszawskich dworcach. Ceny za wstęp są bardzo wysokie, a potrzeby na Dworcu Centralnym oraz Zachodnim - ogromne.

- WC kosztuje 3 złote. Uchodźcy nie mają złotówek, więc wolontariusze i wolontariuszki płacą za nich z własnych kieszeni. Niekiedy 100 złotych dziennie. WC na wszystkich dworcach w Polsce powinny być bezpłatne i to natychmiast - alarmuje polityk.

Zobacz zdjęcia:

Dowbor
instagram.com/maciej_dowbor
Dowbor
instagram.com/maciej_dowbor

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Tragiczne wieści z samego rana, uwielbiany aktor zginął w czasie walk na Ukrainie

  2. Ogarnięta żałobą Ania Lewandowska nagle przekazała, wszystko dla Ukraińców

  3. Kasia Tusk przekazała komunikat ws. Ukrainy. Pilny apel do Polaków

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].