Swiatgwiazd.pl > Newsy > Maciej Musiał dodał wpis z papieżem Wojtyłą. Internauci reagują
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 10.03.2023 19:49

Maciej Musiał dodał wpis z papieżem Wojtyłą. Internauci reagują

Maciej Musiał
Fot. KAPiF; James G. Howes, Attribution, via Wikimedia Commons

Maciej Musiał, znany z tytułów „Rodzina.pl” czy „Czas honoru”, postanowił wziąć w obronę Jana Pawła II. Pontyfikat Karola Wojtyły jest obecnie obiektem gorącej dyskusji w związku z reportażem, który ujawnia kolejne fakty dotyczące obrony pedofili w kościele katolickim. Internauci nie zostawili więc na aktorze suchej nitki.

Aby uniknąć krytyki, Musiał zablokował na Instagramie możliwość komentowania kontrowersyjnego wpisu. Mimo to komentujący dali upust swoim emocjom pod wcześniejszym postem Macieja. Tak mocnych słów dawno nie czytaliśmy.

Maciej Musiał broni Karola Wojtyły

Musiał zazwyczaj w swoich mediach społecznościowych publikuje lekkie, żartobliwe wpisy. Tym razem uderzył w dramatyczny, teatralny ton i zaczął wymieniać rzeczy, które jego zdaniem świat czy Polska zawdzięcza Karolowi Wojtyle. Pod fotografią z papieżem i Ronaldem Reaganem napisał:

Na zdjęciu jest człowiek, który pomógł zakończyć Zimną Wojnę. Na całym świecie prowadził antykomunistyczną retorykę. […] Potężny dyplomata działający w imieniu Polski i wpływający na światową politykę dla jej dobra i pokoju. Na zdjęciu jest człowiek, który miał głębokie poszanowanie dla wszystkich religii, jako pierwszy papież modlił się pod ścianą płaczu czy w meczecie – ogłosił aktor na Instagramie.

Córka Artura Żmijewskiego pokazała światu swoją partnerkę. To znana wokalistka

Maciej Musiał stanął w obronie Wojtyły. Internauci wyrazili swoje zdanie

Gwiazdor „Rodzinki.pl” postanowił też zacytować Adama Michnika: „Jan Paweł II to jedna z najwybitniejszych postaci życia publicznego w polskiej historii XX wieku”, „Jedno wiem na sto procent, ja nie wierzę w to, choćbyś ze mnie pasy darła, że papież świadomie krył zbrodniarzy. A on nie żyje i nie może się bronić”.

Internautów nie zraził fakt, że wpis miał wyłączoną możliwość komentowania. Dyskusja przeniosła się pod wcześniejszy post. Cytujemy tu tylko niektóre z wypowiedzi. „Wrzucić takie g*wno z papieżem i wyłączyć komentarze: oczy widzą, uszy słyszą, usta milczą – to było jego motto!” , „Umarłych się nie rusza – aha, czyli jak ktoś nie żyje, to już nie można go krytykować? Idiotyczne podejście” czytamy w komentarzach.

– Widzę, że boi się pan komentarzy, skoro wyłączył je pan pod postem z papieżem. Bidulek, nie żyje i nie może się bronić. Tak samo nie mogły i nie mogą się bronić dzieci, ofiary pedofilów w złotych aureolach. Pan jest jeszcze młody, ale przyjdzie dzień, kiedy pan przejrzy na oczy – grzmią internauci.

Maciej Musiał broni papieża. Komentarze internautów

Krytycznych uwag wobec aktora jest wiele, mniej lub bardziej wyważonych w tonie. „Czy mimo tych rzeczy, które wymieniłeś w poście o Janie Pawle II, mimo ogromnego znaczenia, jakie papież miał w świecie, możemy nie zamiatać pod dywan, że ukrywał pedofili? Jak można myśleć, że papież o tym nie wiedział? Będąc głową Państwa Kościelnego?” zauważa jedna z osób.

Strasznie słaby ten najnowszy post, może jak wymieniasz dobre rzeczy o papieżu, warto byłoby też wspomnieć o tych gorszych?

Taka wolność słowa u pana, że wyłączył pan komentarze pod postem z Wojtyłą? Adios panie Musiał, żegnamy pana razem ze znajomymi.

– Dlaczego wyłączyłeś możliwość komentowania zdjęcia z papieżem? Może dodajmy do niego „Na zdjęciu jest człowiek, który był przeciwko używaniu prezerwatyw nawet przez osoby chore na AIDS” – tak chyba lepiej?

Zobacz zdjęcia:

Maciej Musiał
Maciej Musiał, fot. KAPiF
Maciej Musiał
Maciej Musiał, fot. KAPiF
Maciej Musiał
Maciej Musiał, fot. KAPiF

Zapraszamy na naszego Instagrama