Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Mało kto znał prawdę o wykształceniu Macieja Kurzajewskiego. Jak trafił do TVP?
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 11.10.2022 18:36

Mało kto znał prawdę o wykształceniu Macieja Kurzajewskiego. Jak trafił do TVP?

Maciej Kurzajewski EA
Pawel Wodzynski/East News

Maciej Kurzajewski obecnie jest jednym z prowadzących programu "Pytanie na śniadanie". W minionych latach był też prezenterem licznych programów rozrywkowych i sportowych w Telewizji Polskiej. Jego kariera w stacji wygląda imponująco. Mało kto wie jednak, że skończył on studia zupełnie niezwiązane z dziennikarstwem.

W trakcie współpracy z TVP był już prezenterem oprawy studia, współprowadził poranne programy, pracował jako gospodarz formatów rozrywkowych i koncertów, relacjonował wydarzenia sportowe. Obecnie znamy go ze śniadaniówki TVP2. Jak zaczęła się jego kariera?

Jakie wykształcenie ma Maciej Kurzajewski?

Dziennikarz dorastał w Kaliszu. Ukończył tam Szkołę Podstawową nr 3 im. Juliusza Słowackiego oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika. Jako nastolatek interesował się sportem: ćwiczył kolarstwo torowe i taniec nowoczesny. Na studiach wybrał jednak ani artystyczny, ani sportowy kierunek: prawo.

Kurzajewski studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Jednak już na pierwszym roku studiów wygrał konkurs na dziennikarzy i prezenterów redakcji sportowej TVP. W ten sposób, w 1993 roku, zaczęła się jego kariera w telewizji. Po starcie w Telewizji Polskiej pracował kilka lat dla TVN, później jednak wrócił do rodzimej stacji.

Od 2002 do 2006 roku prowadził program informacyjny TVP1 "Sportowy Express", później zaś został gospodarzem działu sportowego, emitowanego po głównym wydaniu "Wiadomości". Co ciekawe, dziennikarzem zajmującym się sportem był także jego ojciec, Czesław Kurzajewski.

Maciej Kurzajewski: pasję do dziennikarstwa sportowego wyniósł z domu?

Prowadzący "Pytania na śniadanie" jest synem Teresy i Czesława Kurzajewskich. Ojciec Macieja w 1979 roku ukończył Zaoczne Zawodowe Studium na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Jeszcze zanim poszedł na studia, pracował jako korespondent prasowy i radiowy.

Czesław, kiedy nie pracował jako dziennikarz, podejmował się różnych prac. Zawsze jednak powracał do ukochanej branży. Od 1978 roku był publicystą w dwutygodniku WSK-PZL "Delta" w Kaliszu, później zaś przez kilka lat pracował jako sekretarz redakcji i zastępca redaktora naczelnego tygodnika "Kaliski Włókniarz".

Wygląda na to, że Maciej zainteresowanie sportem i dziennikarstwem wyniósł z domu. Doświadczenie jego ojca z pewnością pomogło mu w rozbudowywaniu tej pasji i pokierowało we właściwym kierunku.

Zobacz zdjęcia:

Maciej Kurzajewski EA
Maciej Kurzajewski, fot. Pawel Wodzynski/East News
Kasia Cichopek
Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski, fot. instagram.com/maciejkurzajewski
Maciej Kurzajewski
Maciej Kurzajewski, fot. instagram.com/maciejkurzajewski
Maciej Kurzajewski
Maciej Kurzajewski, fot. instagram.com/maciejkurzajewski
Kasia Cichopek
Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski, fot. instagram.com/maciejkurzajewski

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Kasia Cichopek już wróciła z romantycznego urlopu. "Chciałam wam pokazać pewną rzecz i trochę pochwalić"

Zapraszamy na naszego Instagrama Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.