Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Marcin Prokop o materiale Krzysztofa Stanowskiego, padło wiele szczerych słów. "Daliśmy się zrobić w bambuko"
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 30.07.2023 12:09

Marcin Prokop o materiale Krzysztofa Stanowskiego, padło wiele szczerych słów. "Daliśmy się zrobić w bambuko"

Marcin Prokop chyli czoła przed Krzysztofem Stanowskim, fot. KAPiF; PIOTR GRZYBOWSKI/AGENCJA SE/East News
Marcin Prokop chyli czoła przed Krzysztofem Stanowskim, fot. KAPiF; PIOTR GRZYBOWSKI/AGENCJA SE/East News

Marcin Prokop ustosunkował się do swojej obecności w reportażu Krzysztofa Stanowskiego na temat Natalii Janoszek. Prezenter “Dzień Dobry TVN” był jednym z dziennikarzy, którzy przeprowadzali wywiad z aktorką, nie podważając jej słów na temat kariery w Indiach.

Krzysztof Stanowski "prześwietlił" Natalię Janoszek

Krzysztof Stanowski zrealizował kolejny reportaż na temat kariery Natalii Janoszek, w którym stara się udowodnić, że jej sukcesy w Bollywood, o których przez lata mówiło się w mediach, tak naprawdę nigdy nie miały miejsca.

Materiał youtubera odbił się szerokim echem, a wielu medioznawców skłonił do refleksji na temat kondycji dzisiejszego dziennikarstwa, powielania nieprawdziwych informacji i braku weryfikacji treści przekazywanych przez udzielających wywiadów.

Doda wybuchnęła płaczem na widok zaręczyn. Nagranie właśnie trafiło do sieci. "Mój kochany się rozkleił"

Marcin Prokop przeprowadził wywiad z Natalią Janoszek

W materiale Krzysztofa Stanowskiego znalazły się fragmenty programu “Dzień Dobry TVN”, w którym gościła Natalia Janoszek. Wydanie poprowadzone zostało przez Dorotę Wellman i Marcina Prokopa.

Jesteś dziewczyną, z którą szalenie trudno umówić się na kolację, z różnych względów, choćby dlatego, że nie każdy ma milion dolarów - mówił do aktorki podczas show jego gospodarz, bezrefleksyjnie powielając narrację przedstawioną przez samą zainteresowaną.

Po publikacji reportażu na Kanale Sportowym Marcin Prokop postanowił skomentować go w swoich mediach społecznościowych. Nie krył krytyki, również pod swoim własnym adresem.

dzień dobry tvn.png
Natalia Janoszek w “Dzień dobry TVN”, fot. instagram.com/nataliajanoszek

Marcin Prokop chyli czoła przed Krzysztofem Stanowskim

Szanuję wysiłek Krzyśka, zrobił ważną rzecz. Bo przy okazji jego dochodzenia, pojawiły się pytania - jak to możliwe, że daliśmy się tak zrobić w bambuko i czy nam wszystkim w tych mediach nie jest głupio? Pewnie, że głupio, mimo że temat dotyczy świata kolorowych plotek i ludycznej rozrywki, którego nikt rozsądny nie traktuje serio - czytamy w oświadczeniu Marcina Prokopa.

Jednocześnie dziennikarz zwrócił uwagę, że podobne wpadki zdarzały się w największych redakcjach na świecie takich jak “New York Times”, czy “Rolling Stone”. Zaznaczył też, że w przyszłości media powinny zwrócić uwagę na problem sztucznej inteligencji, która w przyszłości tworzyć może coraz bardziej realistyczne fake newsy.

Przy tym wszystkie Natalie Janoszek tego świata to będzie pikuś - podsumował Marcin Prokop.

Zobacz zdjęcia: