Swiatgwiazd.pl
Marek Barbasiewicz

TRICOLORS/East News

Marek Barbasiewicz latami ukrywał prawdę o swojej orientacji. W końcu podjął najważniejszą decyzję

7 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Weronika Wasiak

Udostępnij:

Marek Barbasiewicz jest prawdziwą ikoną polskiego aktorstwa. Może poszczycić się ogromnym wachlarzem rozmaitych ról, które przyniosły mu rozpoznawalność i uznanie. Gwiazdor przyzwyczaił fanów do nieczęstego brylowania na czerwonym dywanie i raczej skąpego dzielenia się życiem prywatnym. Nic dziwnego, że latami ukrywał prawdę na swój temat.

  • Ikona polskiego aktorstwa

  • Marek Barbasiewicz latami ukrywał prawdę o sobie

  • W końcu wyjawił, że jest gejem

W 1968 roku Barbasiewicz ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi. W tym samym roku, dzięki Januszowi Kłosińskiemu, został zaangażowany do Teatru Nowego w Łodzi. Wtedy wszystko się zaczęło.

Kariera Marka Barbasiewicza

Kariera Barbasiewicza od samego początku szybowała w błyskawicznym tempie. Na szklanym ekranie zadebiutował w 1967 roku w filmie Jerzego Hoffmana "Ojciec". Kolejne role napływały z prędkością światła.

Widzowie oglądać mogli go m.in. w serialach takie jak: "Czterej pancerni i pies", "Miodowe lata", "Na dobre i na złe", "Lokatorzy" czy "13 posterunek", a także w filmach, jak "Och, Karol2", "Prawo ojca", "Ostatnia misja" czy "Deborah". Po za tym Barbasiewicz jest stałym bywalcem na deskach teatru i niejednokrotnie udzielał swojego głosu dla dubbingu.

Ivona Pavlović

Iwona Pavlović na rozpalającym do czerwoności nagraniu z plaży. Figura jak u nastolatki

CZYTAJ DALEJ

Jako aktor, zaskarbił sobie uznanie i sympatię tysięcy widzów, a jako mężczyzna, skradł serca wielu kobiet. Szerokie grono fanek nigdy go nie opuszczało, choć on sam nieszczególnie wyrażał zainteresowanie adoratorkami. Mimo to niejednokrotnie łączono go z wieloma aktorami, ale Barbasiewicz nigdy do plotek się nie odnosił.

Wtedy nikt jeszcze nie znał prawdy o jego orientacji.

Latami ukrywał prawdę

Trudno zaprzeczyć, że dla gwiazd coming outy nigdy nie są łatwe. Przypomnijmy choćby Andrzeja Piasecznego, który zaledwie kilka miesięcy temu zdecydował się oficjalnie przyznać, że jest osobą homoseksualną. Na szczęście mógł liczyć na wsparcie fanów i kolegów z branży.

Nie inaczej było w przypadku Barbasiewicza, który podobnie jak znany muzyk, latami ukrywał swoją orientację. Dopiero w 1992 roku, na łamach magazynu "Pani", nie tylko wyjawił, że jest gejem, ale też przyznał, że od 1978 roku jest w stałym związku z mężczyzną.

Okazało się, że motywacją do ogłoszenia prawdy były dla niego... oskarżenia pewnej matki, która zarzuciła mu, że przetrzymuje jej córkę.

- Pewna matka oskarżyła mnie, że przetrzymuję jej nastoletnią córkę. Dziewczyna wymyśliła tę historię dla rodziców, bo sama poszła w Polskę. To przelało czarę goryczy. Chciałem też uciąć te wszystkie spekulacje, informacje z gazet, że jestem z tą albo tamtą panią - tłumaczył wówczas.

Na szczęście po coming oucie Barbasiewicz mógł liczyć na wsparcie najbliższych przyjaciół oraz kolegów i koleżanek w branży. Nieco inaczej było w przypadku jego bracia, wojskowi nie oszczędzali go w kpinach.

- Były kpiny, szydzenie, nad tym niestety nie zastanawiałem się - mówił.

Mimo nieprzyjemności aktor jest pewien, że "to wyznanie niebywale wyprostowało mu życie". Po nim poczuł się wolny, niezmuszony do przemilczeń.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Doda nagle cała zalała się łzami. "Po prostu nie daję rady"

  • Tragiczna wiadomość. Uwielbiany aktor zmarł nagle na planie zdjęciowym

  • Fatalna wpadka Andrzeja Sołtysika w "Dzień Dobry Wakacje". Laurę zamurowało

źródło: Wirtualna Polska


Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Weronika WasiakAutor

Interesuję się zdrowym żywieniem, dziennikarstwem i psychologią. Najważniejsze w życiu są dla mnie relacje międzyludzkie i odkrywanie tego, co nieznane. Cenię sobie pozyskiwanie nowych doświadczeń.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Życie gwiazd

"Mam Talent!": w programie wystąpił wnuk Daniela Olbrychskiego

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

"Wodzianka" Wojewódzkiego szczerze wypowiedziała się o pracy w programie

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

"The Voice of Poland": zachowanie Sylwii Grzeszczak nie spodobało się widzom

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Przemek Kossakowski zaliczył wpadkę na Instagramie

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Anna Wendzikowska od lat nie utrzymuje kontaktu z rodzicami. Opowiedziała o dzieciństwie

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Joanna Opozda wywołała burzę w sieci. Wystarczył krótki wpis o paznokciach hybrydowych

Czytaj więcej >