Swiatgwiazd.pl

fot. KAPiF

Maria Czubaszek i Wojciech Karolak. Nigdy nie lubiła jego muzyki, on pokochał ją za... nogi

6 Lutego 2023

Autor tekstu:

Natalia Cieślak

Maria Czubaszek była dziennikarką i pisarką, napisała wiele znanych książek m.in. "Na wyspach Hula-Gula", "Blog niecodzienny" czy "Nienachalna z urody". Przez 40 lat tworzyła związek z utalentowany muzykiem jazzowym Wojciechem Karolakiem.

Tworzyli udane małżeństwo, które nigdy nie zdecydowało się na to, aby mieć dzieci. W 2016 roku zmarła ona, muzyk odszedł natomiastpięć lat później.

Maria Czubaszek i Wojciech Karolak: Historia miłości

Poznali się podczas wieczorku u znajomych, od razu zaczęli razem rozmawiać. Po raz pierwszy spotkali się sami, gdy muzyk wrócił ze Szwajcarii, randka zakończyła się zaś kłótnią, ale szybko postanowili się pogodzić. W 1976 rok para postanowiła się pobrać, od tego momentu byli już na zawsze razem.

– Miłość to jedyny powód, dla którego z Karolakiem jesteśmy razem już ponad trzydzieści lat. I muszę przyznać, że Karolak jest fajny; oczywiście, ma przy tym mnóstwo wad. Pewnie dlatego też najlepiej się czujemy, kiedy jesteśmy sami. Nie jesteśmy jak papużki nierozłączki – pisała w swojej książce.

Wojciech Karolak miał pociąg do alkoholu i często upijał się, pisarka nie zamierzała zaś tego znosić. Miała twardy charakter i dała mężowi ultimatum.

– Powiedziałam mu, że ma sobie wszyć esperal, inaczej nie zaryzykuję powrotu. Zresztą powiedziałam, że jeśli jeszcze raz się napije — rozwód natychmiast. Mógłby wtedy nawet umrzeć, trudno. Byłoby mi przykro, bo to fajny facet, ale uważam, że alkoholik ma prawo zapić się na śmierć, jego sprawa, nikt nie powinien mu w tym przeszkadzać mówiła w jednym z wywiadów.

Wojciech Karolak o śmierci żony

Autorka nie bała się śmierci, twierdziła również, że przeżyła już swoje życie za nim odeszła. Maria Czubaszek zmarła 12 maja 2016 roku, w wieku 76 lat. Po jej śmierci mąż był zdruzgotany, bliscy obawiali się, że może wrócić znów do picia.

Nie mam do niej pretensji, że odeszła. Na pewno było jej przykro. Gdyby to ode mnie zależało, pewnie walczyłbym, ale miałbym świadomość, że robię coś wbrew jej woli. A ona zasługiwała na prawo do decydowania o sobie – powiedział w jednym z wywiadów. Wojciech Karolak zmarł zaś 23 czerwca w 2021 roku, w wieku 82 lat. Muzyk odszedł bezboleśnie, podczas snu. Oboje teraz mogą być znowu razem. Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. "Dzień Dobry TVN": Widzka zwróciła uwagę Marcinowi Prokopowi. Jej uwagę odczytano na wizji

  2. Dominika Gwit w "DDTVN". Tak udało jej się zajść w ciążę przy wielu chorobach

  3. Filip Chajzer jednak walczy o miłość? Najnowsze wiadomości zaprzeczają medialnym doniesieniom

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

Tagi:

Podobne artykuły

Życie Gwiazd

Edyta Górniak stanowczo zareagowała na rozwód Joanny Krupy. Złożyła jej obietnicę
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Marcin Hakiel broni swojej partnerki, dosadna odpowiedź tancerza. "Nie mam się czego wstydzić"
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Adrianna Biedrzyńska przed laty została porwana przez psychofana. Potem śledził jej córkę
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Magda Mołek punktuje Wojewódzkiego po pytaniu do Szelągowskiej. Nazwała go "dziadersem"
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Antek Królikowski wydał kolejne oświadczenie, mówi o przestępstwie. "Padłem ofiarą"
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Ewa Minge uderza w Królikowskiego i broni Opozdy. "Sprawa dla prokuratury, zwyczajne znęcanie"
Czytaj więcej >
Natalia Cieślak

Z zamiłowania redaktorka lubiąca wyzwania i rozmowy z ludźmi. Prywatnie miłośniczka gotowania z modernistycznym podejściem i pasjonatka podcastów kryminalnych. 

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]