Swiatgwiazd.pl

fot. kadr z programu "Dzień Dobry TVN"

Dominika Gwit w "DDTVN". Tak udało jej się zajść w ciążę przy wielu chorobach

6 Lutego 2023

Autor tekstu:

Magdalena Cichocka

Dominika Gwit 19 stycznia podzieliła się ze światem radosną nowiną. Wówczas wyznała, że wraz z mężem po raz pierwszy stali się rodzicami. Macierzyństwo jest dla aktorki spełnieniem marzeń, o czym opowiedziała również w porannym programie "Dzień Dobry TVN".

Kiedy Dominika po raz pierwszy przekazała, że spodziewa się dziecka, wspomniała również, że wraz z mężem od lat starali się o powiększenie rodziny. W związku z problemami zdrowotnymi droga do zajścia w ciążę nie była łatwa.

Dominika Gwit opowiedziała o dolegliwościach zdrowotnych

Dominika Gwit cieszy się ogromną popularnością, a jej media społecznościowe obserwowane są przez tysiące fanów. W ostatnim czasie profil aktorki zmienił nieco tematykę, a świeżo upieczona mama ochoczo opowiada o macierzyństwie.

O roli mamy oraz staraniach się o dziecko opowiedziała na kanapie "Dzień Dobry TVN". Gwieździe towarzyszyła również ginekolożka i endokrynolożka, dr n. med. Katarzyna Skórzewska.

Aktorka wyznała, że w licznych gabinetach lekarskich często słyszała, że jest "za gruba" i powinna schudnąć. Podczas walki o ciążę polecono jej również, by dodatkowo odwiedziła ginekologa, endokrynologa, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Aktorka na własną rękę znalazła lekarkę, która pomogła jej odpowiednio zadbać o siebie.

Dominika Gwit cierpi na zespół metaboliczny, z którym wiązała się również niepłodność pierwotna. Szereg objawów związanych z zespołem metabolicznym może wiązać z trudnościami z zajściem w ciążę, a także problemami z jej utrzymaniem, dlatego konieczne było odpowiednie leczenie.

Tego typu zaburzenia leczy się farmakologicznie, właściwą dietą, a także aktywnością fizyczną i dbaniem o sen. Dominika wyjawiła, że zdrowy tryb życia nie wystarczył w jej przypadku. Konieczne było przyjmowanie leków, a także dodatkowa opieka diabetologa.

Świeżo upieczona mama, mówiąc o swojej historii, poradziła innym kobietom, aby starały się znaleźć lekarza, specjalizującego się w problemie, z którym się zmagają. Znalezienie odpowiedniej opieki medycznej może okazać się kluczowe do zajścia w ciążę.

Dominika Gwit o byciu mamą

Aktorka postanowiła opowiedzieć również o swoim macierzyństwie. Dominika nie kryje swojej radości związanej z bycia mamą. Wyjawiła, że wciąż się wszystkiego uczy, jednak może liczyć na pomoc swojego męża.

Dominika wyraziła również wielką radość związaną z przesypianiem nocy przez swojego synka . Mimo że wciąż jest w lekkim szoku, każdy kolejny dzień spędzony z maleństwem napawa ją ogromną radością i spełnieniem.

Prowadzący program zgodnie stwierdzili, że macierzyństwo służy Dominice, która w telewizji zaprezentowała się kwitnąco. Wystąpiła w długiej, kwiecistej kreacji oraz w delikatnym makijażu, podkreślającym urodę.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski przeciwstawili się TVP? Zdjęcie obiegło sieć

  2. Prokuratura zajęła się sprawą Antka Królikowskiego. "Zostało wszczęte dochodzenie"

  3. Filip Chajzer jednak walczy o miłość? Najnowsze wiadomości zaprzeczają medialnym doniesieniom

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

Tagi:

Podobne artykuły

Życie Gwiazd

Marcin Hakiel broni swojej partnerki, dosadna odpowiedź tancerza. "Nie mam się czego wstydzić"
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Adrianna Biedrzyńska przed laty została porwana przez psychofana. Potem śledził jej córkę
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Magda Mołek punktuje Wojewódzkiego po pytaniu do Szelągowskiej. Nazwała go "dziadersem"
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Antek Królikowski wydał kolejne oświadczenie, mówi o przestępstwie. "Padłem ofiarą"
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Ewa Minge uderza w Królikowskiego i broni Opozdy. "Sprawa dla prokuratury, zwyczajne znęcanie"
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Joanna Krupa i jej córka na pierwszym zdjęciu po ogłoszeniu rozstania, Internauci niepokoją się o dziewczynkę
Czytaj więcej >
Magdalena Cichocka

Z wykształcenia inżynier, z zawodu redaktorka. Przepełniona kreatywnymi pomysłami miłośniczka rękodzieła i podróży.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]