Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Matka chorego dziecka nie dostała potężnej kwoty ze zbiórki od Chajzera. Jego reakcja budzi kontrowersje
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 24.05.2024 19:07

Matka chorego dziecka nie dostała potężnej kwoty ze zbiórki od Chajzera. Jego reakcja budzi kontrowersje

Filip Chajzer
fot. KAPiF

Filip Chajzer może mieć poważny problem. W reportażu Gońca właśnie ujawniono, że jego fundacja zalega z wypłatą potężnej kwoty na leczenie śmiertelnie chorego Oskara. Co mówi o tym mama chłopca? Jej słowa łamią serce.

Filip Chajzer i fundacja "Taka akcja" zalega z wypłatą na leczenie?

Filip Chajzer jakiś czas temu założył fundację “Taka Akcja”. O organizacji i zbiórce na leczenie śmiertelnie chorego Oskara słyszeli nawet wszyscy widzowie “Dzień dobry TVN”. Chajzer opowiadał, jak spotkał jego mamę na korytarzach swojej stacji, usłyszał jej historię i poruszony nią, postanowił w ramach swojej fundacji założyć zbiórkę na leczenie chłopca.

7-letni Oskar choruje na autoimmunologiczne zapalenie mózgu. Pieniądze są niezbędne, by mógł kontynuować terapię. Obecnie wraz z matką Moniką Kozieł przebywa w szpitalu w USA. O tej sytuacji napisał portal Goniec.pl, który rozmawiał ze zrozpaczoną kobietą.

Fundacja bierze odpowiedzialność za życie dzieci. Jeśli nie przekażemy pieniędzy, to nie dojdzie do podania kolejnej dawki leku. Życie i zdrowie mojego dziecka nie poczeka! – mówi Monika Kozieł.

Goniec donosi, że dotarł do dokumentów, z których wynika, że w kwietniu 2024 na koncie fundacji Filipa Chajzera rodzina miała zebrane 350 tysięcy złotych do wykorzystania na terapię chłopca oraz inne koszty. Co zatem dzieje się z pieniędzmi? I jak zareagował sam Chajzer? Poniżej szokujące wieści.

Filip Chajzer podliczył, ile wydał na terapię po śmierci syna. Wyjście na prostą sporo go kosztowało Sprzedawali dyplomy, a Filip Chajzer ich promował. Teraz komentuje zamieszanie. Usuwanie postów nic nie dało

Filip Chajzer nie wypłacił pieniędzy z fundacji śmiertelnie choremu chłopcu?

W 2022 roku, po tym, jak Fundacja Filipa Chajzera zorganizowała zbiórkę na leczenie 7-letniego Oskara, udało się zebrać ponad 1,2 miliona złotych. Wcześniej organizacja wywiązywała się z zobowiązań finansowych. Jednak od ponad miesiąca kwoty nie są regulowane. Pani Monika wystosowała do Chajzera apel w mediach społecznościowych.

Panie Filipie Chajzerze, bardzo proszę o opłacenie faktur za pierwszy etap leczenia Syna, ze środków, które pozostały na subkoncie Oskarka w Pana Fundacji TAKA AKCJA. Syn rozpoczął leczenie w Stanach Zjednoczonych i jeśli faktury nie zostaną pilnie opłacone, klinika przerwie procedury ratowania życia Oskarka, który choruje na zapalenie mózgu. Jeśli Oskar przerwie leczenie i wróci do Polski, czeka go śmierć. Leczenie przerwane. Dziś Oskar nie otrzymał leku – bo faktury nie zostały opłacone. Ile może znieść jeden człowiek?! Nie wiem. Wiem, że to ostatnia szansa dla mojego dziecka. Pilne! Śmiertelna choroba zabiera Oskara – pisała matka chłopca w swoim apelu.

Z ustaleń Gońca wynika, że fundacja dziennikarza nie przekazała matce Oskara 350 tysięcy złotych. Co w tym czasie robi Chajzer? Jego postawa jest co najmniej niepokojąca. Goniec donosi, że Filip “zapadł się pod ziemię”. Po wielu trudach udało się zdobyć oświadczenie przedstawicielki dawnego gwiazdora “DDTVN”, szczegóły poniżej.

Zarzuty wobec Filipa Chajzera. Co robi teraz dziennikarz?

Dziennikarze portalu Goniec informują, że wcześniej fundacja Chajzera proponowała matce Oskara płatną “kampanię promocyjną” zbiórki za 50 tysięcy złotych. Teraz strona internetowa organizacji nie działa. Filip odmówił próby kontaktu i dopiero po dłuższym czasie udało się zdobyć oświadczenie od przedstawicielki dziennikarza Wiktoria Pawlak.

W odpowiedzi na Państwa zapytanie, pragniemy poinformować, że w sprawie wskazanej pojawiły się pewne kwestie o charakterze formalno-prawnym, które obecnie są przedmiotem wewnętrznego oraz prokuratorskiego postępowania. W toku tych dochodzeń identyfikowane są potencjalne nieścisłości oraz nieprawidłowości. Zależy nam na zapewnieniu Państwa, że podejmujemy wszelkie możliwe kroki w celu wyjaśnienia sprawy. Zgodnie z obowiązującymi procedurami oraz ze względu na charakter prowadzonego dochodzenia, nie możemy udzielać szczegółowych informacji ani komentować sprawy, dopóki proces ten nie dobiegnie końca – brzmi komunikat.

Goniec informuje, że sam Chajzer zapowiedział wyprowadzkę z Polski. Opublikował na Instastories nagranie z samolotu, które usunął. 

Redakcja Gońca podejmowała wielokrotne próby kontaktu z fundacją oraz jej prezesem Filipem Chajzerem. Dziennikarz jednak nie skontaktował się z nami, natomiast autor tego tekstu został niespodziewanie zablokowany na fanpagu Filipa Chajzera, mimo że nie podejmował tam żadnych działań – czytamy w serwisie.

Później za to Chajzer poinformował o sprzedaży biznesu, polegającego na wynajmie domków turystycznych na Mazurach. Co według Was to wszystko oznacza?

Link do zbiórki pieniędzy na leczenie Oskara poniżej:

Filip Chajzer, Fundacja, długi, afera
Filip Chajzer, fot. KAPiF

Źródło: Goniec