Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Media: Jerzy Stuhr ma raka, jest już po operacji. Raz wygrał walkę, niestety ciężka choroba wróciła
Martyna Pałka
Martyna Pałka 16.05.2023 12:20

Media: Jerzy Stuhr ma raka, jest już po operacji. Raz wygrał walkę, niestety ciężka choroba wróciła

Jerzy Stuhr
fot. KAPIF

Przykre doniesienia na temat stanu zdrowia wybitnego polskiego aktora. Jak informuje wyborcza.pl, Jerzy Stuhr właśnie przeszedł operację usunięcia raka krtani. Artysta przebywa obecnie w szpitalu na oddziale intensywnej terapii.

O problemach zdrowotnych swojego taty mówił w ostatnim wywiadzie Maciej Stuhr. Wówczas aktor nie zamierzał zdradzać powodów obecności ojca w szpitalu. Teraz głos zabrała inna osoba z jego otoczenia.

Jerz Stuhr przeszedł operację usunięcia raka krtani

Według najnowszym medialnych doniesień Jerzy Stuhr przebywa obecnie na oddziale intensywnej terapii, gdzie walczy z powracającym po latach nowotworem krtani. “Gazeta Wyborcza” donosi, że 76-letni aktor przeszedł właśnie poważną operację usunięcia raka krtani.

Jest to już druga taka operacja gwiazdora. Obecnie przebywa on w klinice w Zakopanem, gdzie oddał się pod opiekę doświadczonych lekarzy.

- Nowotwór wrócił. Rak krtani pojawił się w prawie tym samym miejscu co poprzednim razem. Znów była konieczna operacja. Po raz drugi aktor wybrał klinikę w Zakopanem - czytamy na łamach “Gazety Wyborczej” słowa ich informatora z bliskiego otoczenia chorego.

To nie wesele, to komunia w rodzinie Qczaja. Pełno atrakcji i wielki rozmach

O problemach zdrowotnych Jerzego Stuhra wspominał już jego syn

Głos w sprawie pogorszenia się stanu zdrowia wybitnego aktora zabrał już wcześniej jego syn podczas swojego występu w podcaście Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego. Maciej Stuhr odpowiedział wówczas na zaczepki prowadzących i zdradził, że jego ojciec porusza się obecnie na wózku inwalidzkim.

-Tata mój jest na OIOM-ie i niczym nie dojeżdża. Wózkiem inwalidzkim jedzie sobie czasem na spacer - wyznał aktor.

Maciej Stuhr nie zamierzał wówczas ciągnąć tego tematu i zdradzać więcej szczegółów na temat stanu zdrowia ojca. Nie powiedział także, jaki jest cel jego wizyty w szpitalu. Dopiero dziś światło dzienne ujrzały nowe informacje.

Jerzy Stuhr ma nawrót raka krtani

Nie jest tajemnicą, że Jerzy Stuhr ma za sobą poważne kłopoty zdrowotne. Gwiazdor dwa razy przechodził zawał, a później doznał udaru mózgu.

We wrześniu 2011 roku aktor zachorował na raka krtani. Przez długi czas walczył wówczas o powrót do zdrowia i w końcu wygrał nierówną walkę z chorobą. Od tej pory aktywnie działał na rzecz osób zmagających się z rakiem.

Teraz Jerzy Stuhr przechodzi przez nawrót niebezpiecznej choroby. Według medialnych doniesień operacja usunięcia zmiany nowotworowej miała miejsce już trzy tygodnie temu, a obecnie gwiazdor powoli wraca do zdrowia i korzysta z rehabilitacji. Zmiana została usunięta w całości.

Zobacz zdjęcia:

Jerzy Stuhr 2.jpg
fot. KAPIF
Jerzy Stuhr 1.jpg
fot. KAPIF
Jerzy Stuhr 3.jpg
fot. KAPIF

Źródło: pudelek.pl