Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Meghan Markle nigdy nie była w ciąży? Plotki o surogatce nie ustają od lat
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 06.11.2022 19:59

Meghan Markle nigdy nie była w ciąży? Plotki o surogatce nie ustają od lat

Meghan Markle EA
Rex Features/East News

Meghan Markle spotykała się już z różnymi zarzutami, ale żadne z nich nie były tak zadziwiające, jak te dotyczące udawania ciąży. W sieci od narodzin Archiego rozwinął się aktywny ruch osób twierdzących, że oboje dzieci księcia Harry'ego urodziły surogatki. Sprawa może mieć też zaskakujące drugie dno.

Meghan i książę Harry doczekali się dwójki dzieci: trzyletniego obecnie Archiego i nieco ponad rocznej Lilibet. Na temat obojga pojawiły się nabierające rozpędu teorie spiskowe. Początkowo wiele osób wierzyło nawet, że pociechy Sussexów tak naprawdę nie istnieją.

Meghan Markle i udawane ciąże: legenda o szkandeli

Robert Lacey, autor książki "Bitwa braci", opisującej rozpad rodziny Windsorów, wspomina o tzw. legendzie o szkandeli, urządzeniu przypominającym termofor. Zgodnie z opowieścią z 1688 roku, miało być w niej przemycone niemowlę, jakie zastąpiło nowo narodzonego, prawowitego, ale bardzo wątłego następcę tronu, syna króla Jakuba II.

Po obaleniu władcy wprowadzono nowy zwyczaj. "Wszystkim królewskim narodzinom musi towarzyszyć aktualny minister spraw wewnętrznych, który mógłby potwierdzić, że następca lub następczyni tronu to rzeczywiście królewski potomek, a nie dziecko dostarczone w szkandeli" pisze Lacey.

Obecny król Karol był pierwszym, który urodził się bez tak ścisłej obstawy. Mimo to rodzina królewska dbała o to, by obywatele nie mieli wątpliwości co do "autentyczności" rodzących się królewskich dzieci. Księżna Diana, a po niej księżna Kate, prezentowały z dumą noworodki dziennikarzom zebranym przed szpitalem świętej Marii we wschodnim Londynie.

Z tego zwyczaju drastycznie i niespodziewanie wyłamali się Harry i Meghan. Uznali, że ich pierwsze dziecko urodzi się w domu we Frogmore Cottage, z dala od wścibskich oczu prasy. Z powodu komplikacji padło jednak na szpital, jednak całkiem inny od tego, jaki wybierała tradycyjnie reszta rodziny. Na dodatek dziennikarze zostali oszukani co do godziny porodu, więc Sussexowie zdążyli w tajemnicy przed wszystkimi wrócić do Windsoru.

Czy Meghan korzystała z pomocy surogatek?

Specjaliści analizujący fenomen teorii spiskowej twierdzą, że skrytość Markle i księcia Harry'ego, kontynuowana też przy okazji oficjalnej sesji zdjęciowej, nieukazującej twarzy Archiego, mogła złożyć podwaliny pod późniejsze sensacyjne doniesienia. Zgodnie z nimi Meghan przez okres "udawanej ciąży" miała nosić specjalną protezę, zwaną Moonbumb.

Wynajętą surogatką, "przemyconą" do pałacu tuż przed porodem, miała być na przykład Talia Brown Thall, dawna stylistka Meghan. Jako "dowody" przedstawiana jest zmieniająca się pozycja pępka Markle, jej łatwość w schylaniu się podczas ciąży i dziwne "podrygiwanie" brzucha, analizowane na dziesiątkach filmów.

Okazuje się jednak, że może istnieć jedno, konkretne źródło rozsiewania powyższych doniesień. Zgodnie z wynikami śledztwa portalu BuzzFeed, ma być nim przyrodnia siostra Meghan, Samantha Markle, która od dłuższego czasu nie ustaje w rzucaniu oskarżeń w stronę żony Harry'ego (więcej TUTAJ).

Portal BuzzFeed wykazał, że istnieją dziesiątki wpisów Samanthy w mediach społecznościowych, w których twierdzi ona, że Meghan poroniła podczas swojej pierwszej ciąży, a następnie zdecydowała się potajemnie użyć surogatki. Kobieta podobno nie chciała oddać dziecka, dlatego Markle miała na początku nosić lalkę na publicznych spotkaniach.

Co sądzicie o tych teoriach spiskowych?

Zobacz zdjęcia:

Meghan Markle EA
Meghan Markle i książę Harry, fot. Rex Features/East News
Meghan Markle i książę Harry
Meghan Markle i książę Harry, fot. Mark Jones, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons
Meghan Markle
Meghan Markle, fot. Genevievederivative work: Firebrace, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons
Meghan Markle
Meghan Markle, fot. Genevieve, flickr.com, cropped, Attribution 2.0 Generic (CC BY 2.0), creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Meghan Markle i książę Harry
Meghan Markle i książę Harry, fot. Londisland, CC BY 3.0 , via Wikimedia Commons

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd

  2. Gwiazda TVN ogłosiła radosne wieści. Właśnie się zaręczyła, pokazała imponujący pierścionek

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródła: Robert Lacey, "Bitwa braci. William, Harry i historia rozpadu rodziny Windsorów", Grazia Daily, Daily Beast, Mercury News, BuzzFeed