Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Michał Żebrowski w żałobie. Aktor zamieścił łamiący serce wpis
Karolina Kurek
Karolina Kurek 27.05.2024 11:30

Michał Żebrowski w żałobie. Aktor zamieścił łamiący serce wpis

Michał Żebrowski
fot. KAPiF

Popularny aktor Michał Żebrowski dodał w mediach społecznościowych przeraźliwie smutny post. Artysta pożegnał bliską osobę.

Michał Żebrowski zawodowo i prywatnie

Michał Żebrowski należy do grona najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych aktorów w naszym kraju. Ma na koncie role w takich filmach, jak “Pan Tadeusz", “Ogniem i Mieczem”, “Wiedźmin”, “Sęp”, czy “Nad życie”. Od 2011 artysta gra na planie serialu “Na dobre i na złe”, a fani uwielbiają wykreowaną przez niego postać profesora Andrzeja Falkowicza. Żebrowski jest także dyrektorem Teatru 6. Piętro w Warszawie. 

Aktor w 2009 roku ożenił się z młodszą o 15 lat Aleksandrą Adamczyk. Para doczekała się czwórki dzieci. W 2010 roku na świat przyszedł Franciszek, a dwa lata później Henryk. W 2020 roku żona Żebrowskiego urodziła trzeciego syna, Feliksa. Jedyna córka małżeństwa, Łucja dołączyła do rodziny dwa lata temu. 

Michał Żebrowski pierwszy raz pokazał córkę. Ślicznotka! Rozebrana Żebrowska pokazała ogromną bliznę. Tak naprawdę wygląda

Igor Ostrowski nie żyje

W mediach niedawno poinformowano o śmierci Igora Ostrowskiego. Mężczyzna z zawodu był prawnikiem, założył fundację Equaversity i przez wiele lat działał na rzecz osób LGBT+. W latach 2011-2012 był wiceministrem w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji oraz członkiem Zespołu Doradców Strategicznych Prezesa Rady Ministrów w rządzie Donalda Tuska. Ostrowski był jednym z twórców raportu Polska 2030 i programu Polska Cyfrowa. O śmierci przyjaciela poinformował prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. 

Od wczoraj, kiedy się o tym dowiedziałem, trudno mi dojść do siebie - odszedł od nas nasz przyjaciel Igor Ostrowski. Spotkaliśmy się lata temu na ścieżce zawodowej. Igor był wiceministrem cyfryzacji - wybitnym ekspertem i idealistycznym państwowcem, jakich coraz wśród nas mniej.
Lata przyjaźni, setki rozmów - poważnych i niepoważnych - napisał. 

I dodał:

Uczył nas zarządzania internetem, uczył nas kina, uczył nas tolerancji. Ostatnie lata walczył po raz kolejny z chorobą i w chorobie paradoksalnie nauczył nas najwięcej - czym jest walka, odwaga, godność i dystans - do życia i do samego siebie. Ponad wszystko nauczył nas, żeby nigdy na nic się nie skarżyć i nigdy się nie poddawać. Do ostatnich chwil śmialiśmy się razem z przeciwności losu.Niby my, wszyscy jego przyjaciele, byliśmy na to przygotowani. Tak nam się jednak tylko wydawało. Do zobaczenia Igor.

Michał Żebrowski w żałobie

Zmarłego prawnika, Igora Ostrowskiego pożegnał również aktor, Michał Żebrowski. Akor w niedzielę 26 maja dodał nowy post w mediach społecznościowych. Artysta zamieścił zdjęcia czarno-białe zdjęcia przyjaciel i napisał:

Igorze… kochamy Cię. Fot. @michalrancewicz.

Redakcja Świata Gwiazd składa kondolencje rodzinie i bliskim zmarłego. 

Michał Żebrowski, fot. Instagram
Michał Żebrowski, fot. Instagram
Michał Żebrowski, fot. KAPiF
Michał Żebrowski, fot. KAPiF