Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Monika Olejnik wygrała proces z TVP. Dziennikarka ma zostać przeproszona po "Wiadomościach"
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 15.06.2022 22:03

Monika Olejnik wygrała proces z TVP. Dziennikarka ma zostać przeproszona po "Wiadomościach"

Olejnik Kurski EA
fot. TRICOLORS/East News, Piotr Molecki/East News

Monika Olejnik, dziennikarka TVN24, wygrała proces ze stacją TVP. Sąd potwierdził, że materiały dotyczące jej osoby wyemitowane przez Telewizję Polską były nieprawdziwe i nieuprawnione. "Telewizja ma mnie przeprosić przy głównych Wiadomościach dwukrotnie i cztery razy w TVP Info" - przekazała Monika Olejnik w mediach społecznościowych.

W środę zakończył się proces dotyczący programu wyemitowanego cztery lata temu. Sąd zadecydował o winie Telewizji Polskiej i stwierdził, że jej redaktorzy naruszyli standardy pracy dziennikarskiej.

Zmanipulowany materiał stacji TVP

W lutym 2018 stacja TVP przygotowała materiał dotyczący reprywatyzacji kamienic w Warszawie. Członkowie gangu mieli wyrzucać lokatorów z ich mieszkań i urządzać luksusowe apartamenty. Autor programu zasugerował, że Monika Olejnik miałaby być powiązana ze zbrodniczą prywatyzacją.

- W telewizji publicznej ukazał się nierzetelny program m.in. o moim mieszkaniu, który jest słabo zmontowaną manipulacją! Wyjaśniam, że mieszkanie w którym mieszkam zostało kupione NA WOLNYM RYNKU zgodnie z prawem. To mieszkanie BEZ WAD PRAWNYCH kupione za pośrednictwem agencji nieruchomości od ludzi których nie znałam — wyjaśniała dziennikarka TVN24 po emisji materiału.

Ostatecznie Olejnik postanowiła wytoczyć stacji Jacka Kurskiego proces o zniesławienie. Dziś w Sądzie Okręgowym w Warszawie w końcu zapadł wyrok.

Monika Olejnik wygrała proces ze stacją TVP

Sąd potwierdził, że sugestie pokazane w materiale były nieprawdziwe. O swoim zwycięstwie Monika Olejnik poinformowała w mediach społecznościowych.

- Dzisiaj zapadł wyrok, w którym Sąd potwierdził, że wszystkie te sugestie wobec mnie były nieprawdziwe i nieuprawnione. Wskazał, ze nabycie mieszkania było w pełni uczciwe, bez wad prawnych i nie miało żadnego związku z tym, co przypisywała mi Telewizja publiczna. Sąd podkreślił też, że dziennikarze naruszyli standardy pracy dziennikarskiej — napisała.

Teraz stacja TVP będzie musiała zapłacić karę, a także przeprosić dziennikarkę na swojej antenie.

- Telewizja ma mnie przeprosić przy głównych Wiadomościach dwukrotnie i cztery razy w TVP Info. Sąd zasadził też kwoty na Caritas i Fundację TVN. Wyrok jest nieprawomocny — wyjaśniła Monika Olejnik.

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

1. Legendarna polska artystka walczy z ciężką chorobą. Nieoczekiwanie ujawniła całą prawdę

2. Gwiazda najpierw pozowała bez ubrań, teraz zachwyciła formą. Trudno uwierzyć, ile ma lat

3. Horoskop tygodniowy dla wszystkich znaków. Co czeka nas od 13 do 19 czerwca?

Zapraszamy na naszego Instagrama Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].