Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Może się rozpętać piekło. Radosław Majdan ostro o Krzysztofie Stanowskim
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 28.09.2023 20:38

Może się rozpętać piekło. Radosław Majdan ostro o Krzysztofie Stanowskim

Radosław Majdan / Krzysztof Stanowski
Radosław Majdan bardzo ostro o Krzystofie Stanowskim, fot. Świat Gwiazd Exclusive; instagram.com/krzysztof.stanowski

Zarówno Radosław Majdan, jak i Krzysztof Stanowski działają w branży sportowej. Wygląda jednak na to, że na tym podobieństwa się kończą. Kiedy nasza dziennikarka zapytała Radka o dziennikarza Kanału Sportowego, nie spodziewała się tak ostrej odpowiedzi, przypominającej wielką aferę polityczną.

Tylko u nas: Radosław Majdan ostro o Krzysztofie Stanowskim

Radosław Majdan grał w reprezentacji Polski w piłce nożnej jako bramkarz. Dziś udziela się jako komentator i ekspert sportowy. Dziennikarka Świata Gwiazd Monika Maszkiewicz w pewnym momencie zapytała go o znajomość z dziennikarzem Kanału Sportowego, w ostatnim czasie znanym z dramy z Natalią Janoszek. Nie spodziewała się tak ostrej, bezkompromisowej i szczerej odpowiedzi.

A to nie pierwsze problemy Stanowskiego. Ostatnio jego kariera we wspomnianym Kanale Sportowym stanęła pod znakiem zapytania. A raczej: pojawiło się wiele wątpliwości, kiedy ten element kariery zniknął z opisów dziennikarza w jego mediach społecznościowych. Wciąż nie jest jasne, z czego wynikała jego nieobecność podczas kilku ostatnich programów.

Teraz jednak może rozpętać się prawdziwe piekło. Majdan przypomniał mu bowiem potężną aferę i wypomniał polityczne koneksje.

Radosław Majdan.jpg
Radosław Majdan na otwarciu wystawy Jurassic Adventure, fot. KAPiF
Krzysztof Stanowski
Krzysztof Stanowski, fot. instagram.com/krzysztof.stanowski
Krzysztof Stanowski ODCHODZI z Kanału Sportowego? W końcu zabrał głos! "Słuchajcie..."

Radosław Majdan dla Świata Gwiazd o Krzysztofie Stanowskim

Majdan przypomniał Stanowskiemu tzw. aferę premiową oraz nawiązał do nieco późniejszej afery z rzekomym wyciekiem rządowych maili Michała Dworczyka. Zasugerował wyraźnie, że Stanowski miał dzięki swoim zasięgom i popularności spełniać zadania prawicowych polityków.

À propos Krzysztofa Stanowskiego, kiedyś z maili Dworczyka wyszło, że jego Kanał Sportowy i on ma dać PiSowi czas na wyczyszczenie afery premiowej. Krzysztof Stanowski jest takim PiSowskim człowiekiem, który ma trochę ten temat w przestrzeni medialnej wyczyścić. Nie, nie, zdecydowanie nie znamy się na szczęście i pewnie się nigdy nie poznamy. Ja nie szanuję takich ludzi – ogłosił Majdan.

Co jeszcze usłyszeliśmy od Radka Majdana? Całą rozmowę ze Światem Gwiazd możecie obejrzeć tutaj:

Krytyka Krzysztofa Stanowskiego w mediach

Radosław w rozmowie z nami wspomniał, że według niego Stanowski nagłaśnia tylko te problemy, które są na rękę rządowi. Majdan nie jest jedyną znaną osobą, która w podobny sposób krytykuje Stanowskiego. Ostatnio wiele niewygodnych faktów wytknęła mu aktywistka Maja Staśko. Zauważyła ona na przykład, że dziennikarz zupełnie niepotrzebnie mówił w kontekście Natalii Janoszek o chorobach psychicznych, przykładając się do zwiększenia ich stygmatyzacji. Samodzielne ocenianie czyjegoś zdrowia psychicznego i wyszydzanie chorób nigdy nie jest dobre.

Staśko zdradziła ponadto, że Stanowski za podróż do Azji prawdopodobnie zapłacił około 70–80 tysięcy złotych. Aktywistka zauważyła, że tak ogromną sumę mógł przeznaczyć na tropienie znacznie poważniejszych afer niż ta z Janoszek, bliższych jego środowisku.

Szkoda, że podobnego śledztwa nie zrobił w kwestii Czesława Michniewicza, niedawnego trenera piłkarskiej reprezentacji Polski, którego podejrzewa się o współpracę w przeszłości z mafią piłkarską – zamiast tego latami go promował, tak jak inne media Janoszek – zauważyła Staśko.

Krzysztof Stanowski
Krzysztof Stanowski, fot. instagram.com/krzysztof.stanowski
Krzysztof Stanowski
Krzysztof Stanowski, fot. instagram.com/krzysztof.stanowski
Radosław Majdan.jpg
Radosław Majdan i Małgorzata Rozenek na otwarciu wystawy Jurassic Adventure, fot. KAPiF
Radosław Majdan.jpg
Radosław Majdan i Małgorzata Rozenek, fot. KAPiF