Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nagle zniknął z polityki. Jak obecnie wygląda i czym się zajmuje Łukasz Szumowski?
Karolina Kurek
Karolina Kurek 14.01.2024 19:15

Nagle zniknął z polityki. Jak obecnie wygląda i czym się zajmuje Łukasz Szumowski?

Nagle zniknął z polityki. Jak obecnie wygląda Łukasz Szumowski?
Łukasz Szumowski, fot. East News

Były minister zdrowia po ustąpieniu ze stanowiska kilka lat temu, przestał pojawiać się w mediach. Jednak, w ostatnim czasie znów zrobiło się o nim głośno z powodu odwołania z ważnej funkcji. Jak teraz wygląda Łukasz Szumowski?

Kim jest Łukasz Szumowski?

Szumowski ukończył studia medyczne na Akademii Medycznej w Warszawie. W 1998 roku rozpoczął pracę w Instytucie Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Aninie, tam też zrobił doktorat w 2003 roku. Przez siedem lat był kierownikiem Pracowni Elektrofizjologii oraz zasiadał w Radzie Naukowej Instytutu. 

W 2010 roku uzyskał habilitację, a rok później został kierownikiem I Kliniki Zaburzeń Rytmu Serca. Tytuł naukowy profesora nauk medycznych otrzymał w roku 2016. W następnym roku objął stanowisko redaktora naczelnego magazynu “Heart Beat Journal”.

Doświadczony lekarz znany jest ze swojej politycznej kariery.

Łukasz Szumowski ma nową pracę. Czym się teraz zajmuje? Nie tylko Ania z "Rolnika". Sara także ma świetne wieści. Pozostaje gratulować!

Łukasz Szumowski ministrem zdrowia

Na początku 2018 roku w związku z rekonstrukcją rządu premiera Mateusza Morawieckiego, Łukasz Szumowski został mianowany ministrem zdrowia, zastępując Konstantego Radziwiłła. W listopadzie 2019 ponownie objął ten urząd w drugim rządzie ówczesnego premiera. 

Jednakże  18 sierpnia 2020 roku kardiolog zrezygnował z tego stanowiska. Kilka dni później prezydent Andrzej Duda odwołał go z funkcji ministra zdrowia.

Dwa lata później, w styczniu mężczyzna podjął również decyzję o rezygnacji z bycia posłem.  Dnia 1 lutego 2022 roku został dyrektorem Narodowego Instytutu Kardiologii Stefana Wyszyńskiego.

 W ostatnich dniach do mediów dotarły przykre wieści na temat byłego ministra.

Tak dziś wygląda Łukasz Szumowski

W środę 10 stycznia, w mediach pojawiła się wiadomość, że kardiolog został odwołany z funkcji dyrektora wyżej wymienionego Instytutu, za sprawą obecnej minister zdrowia Izabeli Leszczyny. Funkcję pełnił dwa lata.

Kilka dni później Łukasz Szumowski został sfotografowany podczas jazdy na łyżwach na jednym z warszawskich lodowisk. 

Łukasz Szumowski, fot. East News
Łukasz Szumowski, fot. East News
Łukasz Szumowski, fot. East News
Łukasz Szumowski, fot. East News
Łukasz Szumowski, fot. East News
Łukasz Szumowski, fot. East News
Łukasz Szumowski, fot. East News
Łukasz Szumowski, fot. East News