Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nie żyje aktor "Na Wspólnej" i głos Kubusia Puchatka. Kim był Maciej Kujawski?
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 25.05.2023 11:40

Nie żyje aktor "Na Wspólnej" i głos Kubusia Puchatka. Kim był Maciej Kujawski?

Maciej Kujawski
KAPiF; instagram.com/lucynamalec.official

Maciej Kujawski nie żyje. Aktor zmarł w nocy z 24 na 25 maja. Fani zapamiętają go z wielu filmów i seriali, m.in. “Na wspólnej”. Popularność przyniosły mu również liczne role dubbingowe.

Gwiazdor od wielu lat związany był z Teatrem Kwadrat. Najmłodsi fani zapamiętają go jednak przede wszystkim z licznych ról dubbingowych, w tym tej, z której był najbardziej rozpoznawalny - Kubusia Puchatka.

Maciej Kujawski nie żyje

O śmierci Macieja Kujawskiego poinformował w mediach społecznościowych Teatr Kwadrat, z którym związany był aktor. Na deskach placówki podziwiać mogliśmy go już od 1986 r. Dziewięć lat wcześniej zadebiutował na scenie Teatru na Woli w Warszawie.

- Maćku, byłeś naszym serdecznym kolegą i wybitnym aktorem. Dziękujemy za wszystko, co nam dałeś jako aktor i jako przyjaciel. Będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Spoczywaj w pokoju - napisano w wydanym komunikacie.

Patrycja Markowska opublikowała czarno-białe zdjęcie. "Ciężko się pogodzić"

Kariera w dubbingu

Poza działalnością w teatrze, Maciej Kujawski był znany przede wszystkim z aktywności w dubbingu. Jego głosem przemawiało wiele postaci - nie tylko w kreskówkach i filmach, ale również grach komputerowych.

Najmłodsi fani z pewnością zapamiętają go przede wszystkim z licznych obrazów i seriali o Kubusiu Puchatku. Gwiazdor “przejął” kwestie dialogowe kultowego misia po śmierci Jana Kociniaka.

Ostatnie pożegnanie

O Macieju Kujawskim pamiętają również jego przyjaciele z telewizji. Lucyna Malec - koleżanka z planu “Na wspólnej”, gdzie aktor wcielał się w postać Stefana Dębka, przyjaciela Marka, opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie z aktorem, opisując je trzema serduszkami.

- Maciek zawsze był naszym słońcem i zawsze wychodził zza chmur, gdy ktoś tego potrzebował - wspominano aktora w informacji o jego śmierci wydanej przez Teatr Kwadrat.

Zobacz zdjęcia: