Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nie żyje Jan Borkowski. Był dziennikarzem i mężem znanej wokalistki
Kamila Krótka
Kamila Krótka 27.08.2021 02:00

Nie żyje Jan Borkowski. Był dziennikarzem i mężem znanej wokalistki

160980439 788054542109637 7606037289734925187 n
Fot. Michal Narkiewicz-Jodko / Facebook

Syn przekazał najgorszą wiadomość. Nie żyje Jan Borkowski, właściwie Jan Narkiewicz-Jodko. Był dziennikarzem, a także wieloletnim pracownikiem Polskiego Radia.

Jan Borkowski najpierw stracił żonę, potem stan jego zdrowia zaczął się pogarszać.

Nie żyje Jan Borkowski

Jan Borkowski od 2002 roku prowadził w Trójce audycję "Trzy kwadranse jazzu". Zajmował się produkcją koncertów radiowych, był wielbicielem jazzu.

Swoją karierę w Polskim Radiu rozpoczął w 1963 roku. Na początku prowadził audycję "Radiowe Studio Piosenki" wraz z Agnieszką Osiecką i Wojciechem Młynarskim.

Od 1999 roku Jan Borkowski był kierownikiem Redakcji Muzycznej. Jego praca dotyczyła głównie jazzu, który kochał. Po śmierci Osieckiej zajmował się jej dorobkiem, będąc przewodniczącym i współzałożycielem (wraz z Agatą Passent) Fundacji "Okularnicy".

W 2000 roku odznaczono go Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Życie prywatne

Jego żona, Wanda Narkiewicz-Jodko, była wokalistką słynnego zespołu Alibabki. Gwiazda zmarła 19 lutego 2020 roku z powodu guza mózgu.

Na Facebooku dziennikarza pożegnał jego syn. W sieci swój żal wyraził też Wiktor Zborowski, pisząc w mediach społecznościowych:

Odszedł Jan Borkowski. Jeden z Wielkich dawnej Trójki. Ogromny smutek. Odpoczywaj w pokoju.

Stan zdrowia dziennikarza znacznie się pogorszył w czasie trwania choroby żony. Sam cierpiał na chorobę neurologiczną. Doznał wypadku w mieszkaniu, był osobą wymagającą stałej opieki.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

źródło: se.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Tagi: