Swiatgwiazd.pl
Marta Stelmaszczyk

fot. icon0.com/pexels

Nie żyje Marta Stelmaszczyk

19 Września 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

Dotarła do nas bardzo przykra informacja. 15 września w wieku zaledwie 33 lat zmarła słynna producentka seriali animowanych i filmów dokumentalnych, Marta Stelmaszczyk. O jej śmierci poinformowało Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji, nie podając oficjalnej przyczyny. Pogrzeb producentki odbył się kilka dni temu.

Młoda, utalentowana, obdarzona tęgą wyobraźnią 33-latka pozostawiła w smutku wszystkich swoich bliskich oraz znajomych z pracy.

Nie żyje Marta Stelmaszczyk

Do ostatnich dni życia ręce kobiety były bardzo zapracowane. Jeszcze w 2020 roku objęła nadzór nad filmem dokumentalnym pt. „Odmienne stany świadomości” oraz filmem animowanym „Praktyczny Pan”.

W trakcie swojej zawodowej kariery przewodniczyła produkcją takich hitów animowanych jak: „Agatka” czy „Mami Fatale”. Ten drugi był szczególnie udany, czego najlepszym dowodem są zdobyte nagrody. Pierwsza na  Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA i druga na Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży „KinoJazda”.

Anna Dereszowska -ea

Anna Dereszowska dodała smutny wpis. Fani wspierają gwiazdę w komentarzach

CZYTAJ DALEJ

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:Niejednokrotnie brała też udział w dubbingu bajek Disneya. W wolnych chwilach uwielbiała żeglować i podróżować w góry. Ukończyła Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Wiadomość o jej śmierci zamurowała każdego, kto śledził jej karierę.

Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji żegna Martę Stelmaszczyk

To właśnie oni jako pierwsi podali tę przykrą informację do opinii publicznej. 33-latka była z nimi związana przez bardzo długi czas, dlatego ciężko się dziwić rozpaczy, jaka zapanowała wśród pozostałych członków stowarzyszenia. Pogrzeb Marty odbył się dzień po wiadomości o jej śmierci.

- Z ogromnym żalem przyjęliśmy informację o śmierci naszej bliskiej koleżanki i współpracowniczki, Marty Stelmaszczyk. Marta była producentką związaną ze Studiem Miniatur Filmowych i Running Rabbit Films. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 16.09 o 12:00 w parafii św. Kazimierza w Pruszkowie przy ulicy Józefa Ignacego Kraszewskiego 23 - czytamy.

Rodzinie i bliskim zmarłej składamy najszczersze kondolencje. Niestety nie jest to pierwsza przykra wiadomość, jaką przekazujemy na przestrzeni ostatnich kilku dni.

Zobacz zdjęcie:Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: facebook.com

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Czy jesteś dużym fanem "Tańca z gwiazdami"?

Pytanie 1 z 5

W którym roku wyemitowano pierwszą polską edycję "Tańca z gwiazdami"?Karol OsińskiAutor

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Wielbiciel piłki nożnej, dobrej książki i filmu. Wcześniej czerpałem doświadczenie w radiu, gazecie oraz sportowych serwisach internetowych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Życie gwiazd

Michał Szpak wyznał, co działo się z nim po stracie mamy

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Michał Wiśniewski jest niezwykle wspierany przez swoją żonę

Czytaj więcej >
pilne

Życie gwiazd

Nie żyje legendarny Leslie Bricusse. Twórca hitów do filmów o Bondzie

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Na grobie Krzysztofa Krawczyka rozbłysną światła i zagra muzyka

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Przemek Kossakowski wypowiedział się o nagraniu z toalety

Czytaj więcej >
TZG

Życie gwiazd

Popularna influencerka wypowiedziała się negatywnie o Kajrze

Czytaj więcej >