Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nie żyje królowa sceny, gwiazda Hollywood Jane Powell
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 24.03.2022 10:01

Nie żyje królowa sceny, gwiazda Hollywood Jane Powell

Jane Powell
Kingkongphoto & www.celebrity-photos.com from Laurel Maryland, USA, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons

Nie żyje wielka gwiazda Hollywood. Jane Powell zmarła w wieku 92 lat. Odeszła 16 września w swoim domu w stanie Connecticut.

Powell była amerykańską piosenkarką, tancerką i aktorką. W latach 40. i 50. wytwórnia musicali Metro-Goldwyn-Mayer wypromowała ją na jedną z najjaśniejszych hollywoodzkich gwiazd.

Nie żyje wielka gwiazda hollywoodzkich musicali

Karierę aktorską rozpoczęła już w wieku nastoletnim: jako 14-latka zagrała w filmie "Song of the Open Road". Stała się słynna po wystąpieniu u boku Freda Astaire’a w filmie "Królewskie wesele" Stanleya Donena z 1951 roku.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

[td_block_13 limit="1" post_ids="321894"]

Zagrała w niezliczonej liczbie musicali, m.in. w "Randka z Judy", "Nancy jedzie do Rio", "Siedem narzeczonych dla siedmiu braci", "Atena", "Z głębi serca", "Cała naprzód".

W pewnym momencie scena hollywoodzka straciła nią zainteresowanie - wtedy Powell związała się z telewizją, w której również zdobyła sporą popularność. Zagrała w wielu filmach, serialach, prowadziła też autorski program "The Jane Powell Show".

Jej kariera zaczęła wygasać na początku lat 80. Wcześniej zagrała jeszcze w "Statku miłości" i "Fantasy Island". Ostatni tytuł, w którym wystąpiła, to "Prawo i porządek: sekcja specjalna".

Jane Powell wystąpiła na balu inauguracyjnym prezydenta Harry'ego S. Trumana. Zaśpiewała "Buttons and Bows". Zdjęcie z tamtego wydarzenia:

Jane Powell na inauguracji prezydenta Trumana
Domena publiczna
Jane Powell w 1952 roku, MGM, Domena publiczna, via Wikimedia Commons
Jane Powell, Domena publiczna, via Wikimedia Commons

Źródło: e-teatr.pl, filmweb.pl, rp.pl

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].