Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Plotki > Nie żyje Tadeusz Wojtych. Wiadomość przekazał Teatr Syrena
Alicja Czepli
Alicja Czepli 13.07.2021 02:00

Nie żyje Tadeusz Wojtych. Wiadomość przekazał Teatr Syrena

rip
TRICOLORS/East News

Tragiczna wiadomość dla wielbicieli warszawskiego teatru Syrena. Zmarł znany polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, Tadeusz Wojtych. Artysta w sierpniu skończyłby 90 lat.

  • Zmarł znany polski aktor, Tadeusz Wojtych

  • Przez lata był związany z warszawskim teatrem Syrena

  • W przeciągu swojej długiej kariery wcielił się w ponad 80 postaci

9 lipca 2021 w wieku 89 lat zmarł Tadeusz Wojtych - aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, z wieloma rolami i sukcesami na koncie. Wiadomość o jego śmierci przekazał teatr Syrena, z którym aktor był związany w latach 1977-1991.

Nie żyje Tadeusz Wojtych

Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje znany polski aktor, Tadeusz Wojtych. Informacje o jego śmierci przekazał związany z nim w latach 80 teatr Syrena. Jak na razie nie są znane przyczyny śmierci.

Tadeusz Wojtych był bardzo wszechstronnym aktorem - działał zarówno w filmie, teatrze, jak i w telewizji. Z warszawskim teatrem Syrena związany był w latach 1977-1981. Ostatnio mogliśmy go oglądać między innymi w serialu "Dziewczyny ze Lwowa". Aktor specjalizował się raczej w rolach drugoplanowych.

Od czasu jego filmowego debiutu w 1960 jego kariera obfitowała w wiele ciekawych ról. W sumie wcielił się w ponad 80 różnych postaci. Grał u tak znanych reżyserów jak Janusz Morgenstern, Andrzej Wajda, czy Agnieszka Holland.

Życie i kariera Tadeusza Wojtycha

Tadeusz Wojtych czy to w filmie, serialu, czy teatrze często wcielał się w postaci drugoplanowe. Sam jednak opowiadał o tej sytuacji z sympatią, twierdząc, że ,,to dwór czyni króla".

Zadebiutował w 1960, zagrał wówczas w filmie Tadeusza Chmielowskiego "Walet pikowy" oraz w "Do widzenia, do jutra" Janusza Morgensterna. Niedługo potem założył z kolegami w Gdańsku studencki teatr Bim-Bom. Przez lata związany był z różnymi teatrami. Oprócz warszawskiego teatru Syrena mogliśmy go oglądać na żywo w gdańskim Teatrze Wybrzeże, Teatrze Polskim w Poznaniu, Teatrze Bogusławskim w Kaliszu, czy Teatrze Polskim we Wrocławiu.

Lubił także pracę w telewizji, w latach 80 mogliśmy go oglądać w popularnym serialu "07, zgłoś się". Niedawno grał w takich produkcjach jak "Plebania", "Prawo Agaty", czy "Dziewczyny ze Lwowa". Za swoją działalność został w 2009 nagrodzony Srebrnym Medalem "Zasłużony kulturze - Gloria artis".

Rodzinie i bliskim składamy najszczersze kondolencje.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

źródło: Interia

Tagi: