Swiatgwiazd.pl
Nie żyje Wiesława Mazurkiewicz

Świat Gwiazd

Nie żyje Wiesława Mazurkiewicz

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Media obiegła tragiczna wiadomość - nie żyje Wiesława Mazurkiewicz, aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa. Przykre doniesienia przekazał Związek Artystów Scen Polskich. Aktorka odeszła wczoraj, dożywając wieku 95 lat. Jej głos doskonale znają mię

  • Nie żyje Wiesława Mazurkiewicz

  • Aktorka zasłynęła z ról filmowych, teatralnych i dubbingowych

  • Niedawno odeszły dwie najbliższe sercu aktorki osoby

Nie żyje Wiesława Mazurkiewicz. Wieść obiegła media we wtorek 20 kwietnia, gdy na oficjalnym facebookowym profilu Związku Artystów Scen Polskich pojawił się stosowny post. Przedstawiciele ZASP ze smutkiem informowali o śmierci zawodowej aktorki i cudownej osoby, jaką znali prywatnie. Dziś gwiazdę upamiętniło także Narodowe Centrum Kultury.

Nie żyje Wiesława Mazurkiewicz

Wiesława Mazurkiewicz nie żyje - właśnie te wieści przekazali przedstawiciele ZASP i Narodowego Centrum Kultury. ZASP przypomina, że aktorka zasłynęła przede wszystkim z ról teatralnych, przez lata współpracowała z Teatrem Powszechnym w Warszawie. Na deskach teatrów pojawiała się nawet po przejściu na emeryturę.

ZASP zaznacza dodatkowo, że Wiesława Mazurkiewicz została odznaczona wyjątkowym Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, co nastąpiło w 2016 roku. Wcześniej w jej ręce powędrowały także Złoty Krzyż Zasługi (1979) oraz dwie nagrody za dokonania aktorskie. Przedstawiciele ZASP zapamiętają aktorkę jako osobę życzliwą i obdarzoną złotym sercem.

- Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy wspaniałą aktorkę i cudowną Kobietę - Wiesławę Mazurkiewicz, która dziś odeszła. (...) Zawsze ciepła, serdeczna i z ogromnym sercem. Wiesiu, będzie nam Cię bardzo brakowało... - czytamy w social mediach.

Zmarłą aktorkę uhonorował dziś także wpis zamieszczony w mediach społecznościowych przez Narodowe Centrum Kultury. Instytucja przypomina, że do najbardziej znanych ról Wiesławy Mazurkiewicz należą te z filmów: „Potop”, Rozmowy kontrolowane” czy „Stawka większa niż życie”.

- Nie żyje Wiesława Mazurkiewicz - polska aktorka filmowa, teatralna i serialowa. Znamy ją z ról w takich produkcjach jak „Potop”, „Rozmowy kontrolowane”, „Hydrozagadka”, „Stawka większa niż życie” i „Zmiennicy”. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1954 r. - napisano na Twitterze.

Wiesława Mazurkiewicz przez lata związana była również z różnymi teatrami, w tym Teatrem Nowym w Łodzi, Teatrem Narodowym w Warszawie czy warszawskim Teatrem Rozmaitości. Filmowo najczęściej błyszczała jako aktorka epizodyczna. Kariera Wiesławy Mazurkiewicz trwała ponad 70 lat; głos aktorki doskonale znają fani serii filmów o Harrym Potterze. Na potrzeby produkcji Wiesława Mazurkiewicz użyczyła głosu postaci Minervy McGonagall.

W ostatnim czasie aktorka straciła dwie najbliższe osoby

W 1950 roku Wiesława Mazurkiewicz poślubiła aktora Gustawa Lutkiewicza. Małżonek gwiazdy odszedł w 2017 roku w wieku 92 lat. Para doczekała się jedynej córki, Katarzyny, która zmarła w ubiegłym miesiącu.

Media informowały o śmierci Katarzyny Lutkiewicz pod koniec marca 2021 roku. Córka Wiesławy Mazurkiewicz i Gustawa Lutkiewicza zmagała się ze złośliwą chorobą nowotworową. Lekarze zdiagnozowali u niej raka piersi. O śmierci Katarzyny Lutkiewicz informowała jej córka, Zofia. Kobieta nie poszła aktorskim śladem rodziców, pracowała w branży PR.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Mateusz Damięcki jest w żałobie

  • "Rolnik szuka żony": Ilona i Adrian rozstali się

  • TVP przekazało widzom ulubionego programu złą wiadomość

Źródło: RMF 24, Twitter, Facebook, Filmweb, WP

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Natalia Niewczas

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Życie gwiazd

Maja Rutkowski w żałobie. Zmarł teść słynnego detektywa

Czytaj więcej >
Katarzyna Dowbor

Życie gwiazd

Córka Katarzyny Dowbor wraca do Polski. Dziennikarka odetchnęła z ulgą

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Nie żyje Freddie Combs. Uczestnik "X Factor" miał 49 lat

Czytaj więcej >
tvn

Życie gwiazd

Aktorzy "W11" wytoczyli proces stacji TVN

Czytaj więcej >
krzysztof rutkowski

Życie gwiazd

Żona Krzysztofa Rutkowskiego w żałobie. Wielka strata

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Przykre wieści o Ewie Krawczyk. Wdowa po artyście źle znosi żałobę

Czytaj więcej >