Nie żyje Wiesława Mazurkiewicz Żródło: Świat Gwiazd

Nie żyje Wiesława Mazurkiewicz

21 Kwiecień 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Media obiegła tragiczna wiadomość - nie żyje Wiesława Mazurkiewicz, aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa. Przykre doniesienia przekazał Związek Artystów Scen Polskich. Aktorka odeszła wczoraj, dożywając wieku 95 lat. Jej głos doskonale znają między innymi fani filmów będących ekranizacją przygód serii o Harrym Potterze.

  • Nie żyje Wiesława Mazurkiewicz
  • Aktorka zasłynęła z ról filmowych, teatralnych i dubbingowych
  • Niedawno odeszły dwie najbliższe sercu aktorki osoby

Nie żyje Wiesława Mazurkiewicz. Wieść obiegła media we wtorek 20 kwietnia, gdy na oficjalnym facebookowym profilu Związku Artystów Scen Polskich pojawił się stosowny post. Przedstawiciele ZASP ze smutkiem informowali o śmierci zawodowej aktorki i cudownej osoby, jaką znali prywatnie. Dziś gwiazdę upamiętniło także Narodowe Centrum Kultury.

Nie żyje Wiesława Mazurkiewicz

Wiesława Mazurkiewicz nie żyje - właśnie te wieści przekazali przedstawiciele ZASP i Narodowego Centrum Kultury. ZASP przypomina, że aktorka zasłynęła przede wszystkim z ról teatralnych, przez lata współpracowała z Teatrem Powszechnym w Warszawie. Na deskach teatrów pojawiała się nawet po przejściu na emeryturę.

ZASP zaznacza dodatkowo, że Wiesława Mazurkiewicz została odznaczona wyjątkowym Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, co nastąpiło w 2016 roku. Wcześniej w jej ręce powędrowały także Złoty Krzyż Zasługi (1979) oraz dwie nagrody za dokonania aktorskie. Przedstawiciele ZASP zapamiętają aktorkę jako osobę życzliwą i obdarzoną złotym sercem.

- Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy wspaniałą aktorkę i cudowną Kobietę - Wiesławę Mazurkiewicz, która dziś odeszła. (...) Zawsze ciepła, serdeczna i z ogromnym sercem. Wiesiu, będzie nam Cię bardzo brakowało... - czytamy w social mediach.

Teresa Lipowska i Małgorzata Rożniatowska z „M jak miłość” są w konflikcie?Teresa Lipowska i Małgorzata Rożniatowska z „M jak miłość” są w konflikcie?Czytaj dalej

Zmarłą aktorkę uhonorował dziś także wpis zamieszczony w mediach społecznościowych przez Narodowe Centrum Kultury. Instytucja przypomina, że do najbardziej znanych ról Wiesławy Mazurkiewicz należą te z filmów: „Potop”, Rozmowy kontrolowane” czy „Stawka większa niż życie”.

-Nie żyje Wiesława Mazurkiewicz - polska aktorka filmowa, teatralna i serialowa. Znamy ją z ról w takich produkcjach jak „Potop”, „Rozmowy kontrolowane”, „Hydrozagadka”, „Stawka większa niż życie” i „Zmiennicy”. Na dużym ekranie zadebiutowała w 1954 r. - napisano na Twitterze.

Wiesława Mazurkiewicz przez lata związana była również z różnymi teatrami, w tym Teatrem Nowym w Łodzi, Teatrem Narodowym w Warszawie czy warszawskim Teatrem Rozmaitości. Filmowo najczęściej błyszczała jako aktorka epizodyczna. Kariera Wiesławy Mazurkiewicz trwała ponad 70 lat; głos aktorki doskonale znają fani serii filmów o Harrym Potterze. Na potrzeby produkcji Wiesława Mazurkiewicz użyczyła głosu postaci Minervy McGonagall.

W ostatnim czasie aktorka straciła dwie najbliższe osoby

W 1950 roku Wiesława Mazurkiewicz poślubiła aktora Gustawa Lutkiewicza. Małżonek gwiazdy odszedł w 2017 roku w wieku 92 lat. Para doczekała się jedynej córki, Katarzyny, która zmarła w ubiegłym miesiącu.

Media informowały o śmierci Katarzyny Lutkiewicz pod koniec marca 2021 roku. Córka Wiesławy Mazurkiewicz i Gustawa Lutkiewicza zmagała się ze złośliwą chorobą nowotworową. Lekarze zdiagnozowali u niej raka piersi. O śmierci Katarzyny Lutkiewicz informowała jej córka, Zofia. Kobieta nie poszła aktorskim śladem rodziców, pracowała w branży PR.

Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy wspaniałą aktorkę i cudowną Kobietę - Wiesławę Mazurkiewicz, która dziś odeszła....

Opublikowany przez Związek Artystów Scen Polskich Wtorek, 20 kwietnia 2021

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: RMF 24, Twitter, Facebook, Filmweb, WP

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł