Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nie żyje znana polska reżyserka. Autorka głośnych produkcji miała 72 lata
Tomasz Kowalewski
Tomasz Kowalewski 10.05.2024 16:22

Nie żyje znana polska reżyserka. Autorka głośnych produkcji miała 72 lata

Maria Dłużewska nie żyje
fot. East News/Canva

Smutne wieści ze świata mediów i filmu. Internet obiegła wiadomość o śmierci znanej polskiej reżyserki, autorki książek i dziennikarki, Marii Dłużewskiej. Zmagała się z ciężką chorobą.

Kim była Maria Dłużewska

10 maja media obiegła smutna informacja o śmierci Marii Dłużewskiej. Swoją długą i owocną karierę w przestrzeni publicznej zaczynała jako aktorka. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie występowała na deskach teatrów w Warszawie, Szczecinie, Gdyni i Koszalinie. Znana była ze swojej działalności w opozycji antykomunistycznej. Na początku lat 80. wstąpiła do NSZZ “Solidarność”, a od 1984 roku była członkinią Solidarności Walczącej.

W ostatnich latach o Dłużewskiej mówiło się przede wszystkim za sprawą jej pracy w roli reżyserki i dokumentalistki, a w szczególności twórczyni na temat katastrofy smoleńskiej.

Pieńkowska rozstała się z mężem i udzieliła wywiadu. Przyczyna rozwodu zaskakuje Żałoba w domu Magdy Gessler. Córka jej męża miała tylko 45 lat

Maria Dłużewska - przyczyna śmierci

Maria Dłużewska spełniała się także jako dziennikarka. W przeszłości była naczelną Polska Press. O jej śmierci poinformowała zresztą jako pierwsza była prezes tej grupy wydawniczej, Dorota Kania.

Maria Dłużewska odeszła do Domu Ojca. R.I.P - napisała Kania na portalu X (dawniej Twitter).

Przykrą informację potwierdziło również Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. Dłużewska miała 72 lata. Nie jest tajemnicą, że zmagała się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Media donoszą, że “walczyła z ciężką chorobą”.

Gwiazdy żegnają Marię Dłużewską

Śmierć Marii Dłużewskiej odbiła się szerokim echem w mediach. Jedną ze znanych osób, które publicznie zareagowały na doniesienia o odejściu prawicowej dziennikarki, jest popularna prezenterka telewizyjna, Anna Popek.

Zmarła Maria Dłużewska - autorka znakomitych filmów i książek. Mądra i odważna, bardzo wartościowy człowiek. R.I.P. - napisała na InstaStory była gwiazda TVP.

Image_20240510_150658_808.jpeg
Anna Popek żegna Marię Dłużewską, fot. Instagram