Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > O romansach Daniela Olbrychskiego krążyły legendy. Relacja ze znaną aktorką doprowadziła do rozwodu
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 25.02.2023 20:47

O romansach Daniela Olbrychskiego krążyły legendy. Relacja ze znaną aktorką doprowadziła do rozwodu

Daniel Olbrychski
Fot. KAPiF

Daniel Olbrychski jest od dwudziestu lat szczęśliwy u boku jednej kobiety: teatrolożki Krystyny Demskiej, która od 1993 roku jest jego menadżerką. Jednak w przeszłości gwiazdor miał bardzo burzliwe i bogate życie uczuciowe. Jego romanse przyniosły mu wiele trosk, jeden głośny rozwód i kolejne dzieci.

Najgłośniejszy i najpoważniejszy romans polskiego amanta wydarzył się akurat wtedy, kiedy święcił największe triumfy popularności. O jego miłostkach mówiło się wtedy wiele. Jednak to nie Maryla Rodowicz, a niemiecka aktorka Barbara Sukowa jest uznawana za jego najsłynniejszą kochankę.

Daniel Olbrychski: pierwsze małżeństwo, rozwód i związek z Zuzanną Łapicką

Pierwszą żoną Olbrychskiego była aktorka Monika Dzienisiewicz. Para pobrała się w 1967 roku. Mają dorosłego już syna Rafała, który także wybrał artystyczną ścieżkę kariery. Ten związek przerwał jednak romans z Marylą Rodowicz, który zakończył się na krótko przed rozwodem.

W 1978 jego żoną została Zuzanna Łapicka. Trzy lata później urodziła im się córka Weronika. Ich relacja układała się wspaniale: do czasu. Na planie filmu „Róża Luksemburg” aktor poznał młodszą o pięć lat Barbarę Sukową. Na planie grali kochanków, co szybko stało się faktem także w życiu prywatnym. W końcu Niemka zaszła w ciążę. Dopiero wtedy zaczęły się prawdziwe problemy.

Weronika Marczuk w pierwszą rocznicę wojny w Ukrainie. "Polska zdała egzamin"

Daniel Olbrychski i Barbara Sukowa: historia romansu

W 1988 roku Barbara Sukowa urodziła syna Daniela, któremu nadała imię Wiktor. Gwiazdor nie zamierzał jednak zostawiać żony dla kochanki, którą wciąż traktował tylko jako przygodę. Innego zdania była Niemka, która doniosła o ich romansie Zuzannie Łapickiej. W końcu kobieta wniosła pozew o rozwód. Mimo usilnych starach Olbrychskiego nie zmieniła decyzji.

W międzyczasie Daniel starał się utrzymywać kontakt z nowo narodzonym synem, co nie było proste, ponieważ wściekła Sukowa utrudniała mu kontakt z chłopcem. Rozwód otrzymał w 1989 roku.

Daniel Olbrychski: bolesne rozstania i ostatnie małżeństwo

Jeszcze po rozwodzie Olbrychski robił wiele, by odzyskać sympatię Łapickiej. Ta w końcu zgodziła się dać mu drugą szansę. Kupili nawet nowy dom, który miał przynieść im nowy start, jednak skomplikowane relacje z byłą kochanką zniweczyły ostatecznie te plany.

Sukowa przez pięć kolejnych lat walczyła o ich związek jak lwica. Bezskutecznie, jednak udało się jej doprowadzić do ostatecznego rozpadu małżeństwa Daniela z Łapicką w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych.

Sukowa w 1994 roku poślubiła amerykańskiego reżysera Roberta Longo. Z kolei Olbrychski ułożył sobie życie u boku teatrolożki Krystyny Demskiej. Znali się od dawna: w 1993 została jego menedżerką, a dekadę później wzięli ślub.

Zobacz zdjęcia:

Daniel Olbrychski
Daniel Olbrychski z żoną Krystyną Demską, fot. KAPiF
Daniel Olbrychski
Zuzanna Łapicka, fot. KAPiF
Daniel Olbrychski
Monika Dzienisiewicz, fot. KAPiF
Daniel Olbrychski
Barbara Sukowa, fot. Paprikafilms, CC BY-SA 4.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0>, via Wikimedia Commons

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.