Paweł Wilczak Żródło: East News

Paweł Wilczak nie planował zostać aktorem. Cała jego rodzina wykonuje zupełnie inny zawód

22 Kwiecień 2021 Katarzyna AugustyniakKatarzyna Augustyniak

Paweł Wilczak jest jednym z najbardziej znanych polskich aktorów. Jakiś czas temu w jednym z wywiadów opowiedział o początkach swojej kariery. Okazuje się, że jego droga nie była łatwa. Co więcej, przez długi czas nie zapowiadało się, że Wilczak zostanie zawodowym aktorem.

  • Paweł Wilczak już od lat 90. występuje w wielu polskich produkcjach telewizyjnych i kinowych.
  • Zaraz po skończeniu szkoły filmowej Wilczak musiał zmierzyć się z wieloma niełatwymi doświadczeniami.
  • Wilczak opowiedział o początkach swojej kariery.

Paweł Wilczak już od lat 90. występuje w wielu polskich produkcjach telewizyjnych i kinowych. Aktor w jednym z ostatnich wywiadów zdradził, jak wyglądały początki jego kariery. Choć wydawać by się mogło, że tak popularny artysta musiał przyciągać uwagę od samego początku, rzeczywistość wyglądała zupełnie inaczej.

Paweł Wilczak o początkach kariery

Zaraz po skończeniu szkoły filmowej Wilczak musiał zmierzyć się z wieloma niełatwymi doświadczeniami. Ze względu na brak perspektyw rozwoju w swoim zawodzie, zmuszony był trudnić się dodatkowymi zleceniami, które w głównej mierze dotyczyły ciężkiej pracy fizycznej. Czym zajmował się aktor?

Jak przyznał w wywiadzie, przez jakiś czas pracował na budowie, był kelnerem, jeździł ciężarówką, a nawet handlował patelniami.

- Robiłem wszystko, by w jakiś sposób zabezpieczyć sobie byt– stwierdził.

Tadeusz Sznuk pożegnał się z widzami. „Jeden z dziesięciu” znika z TVP?Tadeusz Sznuk pożegnał się z widzami. „Jeden z dziesięciu” znika z TVP?Czytaj dalej

Co ciekawe, Wilczak już za młodu był na tyle ambitny, że nigdy nie prosił swoich bliskich o pomoc. Mało tego, jego rodzina nie była świadoma, że początkujący aktor ma jakiekolwiek problemy finansowe.

Gwiazdor podkreślił, że robił to głównie ze względu na to, że chciał postępować jak dorosły i odpowiedzialny człowiek. Uważał, że powinien sam ponieść konsekwencje swoich życiowych decyzji.

Wilczak nie poszedł w ślady rodziców

Okazuje się, że rodzice Pawła Wilczaka mieli co do jego przyszłości zupełnie inne plany.Oboje byli lekarzami. Mama była pediatrą, a tata ginekologiem. Mimo iż marzyli, by syn poszedł w ich ślady, on zadecydował inaczej. Jedynie brat Pawła zdecydował się związać swoją przyszłość z medycyną.

Sam Paweł w rozmowie z Dobrym Tygodniem opowiadał o swoim bracie i jego wybitnych osiągnięciach. Zdradził, że jest on profesorem medycyny i pracuje w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu.

Aktor przyznał, że również próbował kontynuować rodzinną tradycję. Zdawał nawet na medycynę, ale dwukrotnie go wyrzucono. Jak sam stwierdził, dobrze się stało, bo był za słaby.

Najwidoczniej Wilczak wciąż marzył o aktorstwie. Nie bez powodu. Dzisiaj jest przecież jednym z najlepszych. Przypomnijmy, że ostatnio zagrał w serialu Usta Ustaoraz w filmie Pan T, gdzie zrobił furorę, wcielając się w główną rolę.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Gwiazdy.wp.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł