Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Piasek przez 8 lat ukrywał "kobietę życia". Razem wychowywali jej synów. Dziś milczy na ten temat
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 08.11.2023 18:14

Piasek przez 8 lat ukrywał "kobietę życia". Razem wychowywali jej synów. Dziś milczy na ten temat

Andrzej Piaseczny
Andrzej Piaseczny i Mirka, fot. KAPiF; okładka "Viva" (2000)

Andrzej Piaseczny dopiero w 2021 ujawnił swoją orientację. Dziś jeszcze więcej pytań wywołuje jego relacja z lat 90. z kobietą o imieniu Mirka. Piosenkarz wychowywał z nią synów, a teraz? Jego komentarz w tej sprawie jest znaczący.

Andrzej Piaseczny i Mirka: historia związku

Piasek w latach 90. związany był ze starszą od siebie kobietą o imieniu Mirosława. Zamieszkali razem, a muzyk zaprzyjaźnił się z jej synami z poprzedniego związku. W 2000 roku wzięli nawet udział w sesji zdjęciowej dla dwutygodnika „Viva!”. Udzielił wtedy wywiadu, w którym mówił o wielkiej miłości i fascynacji. Tłumaczył, dlaczego związał się z Mirką.

Uczucie rodzi się albo nie. To usprawiedliwia wszystko, co dzieje się później. Mnie już posądzono o kompleks Edypa, ale ludzie zwykle szukają sensacji tam, gdzie jej nie ma. Ważne jest, czy w kobiecie odkryję powiernika i fascynującą osobowość, czy feromony zaczną pracować. Różnica wieku? Nie czuję tu sensacji – wyjaśniał Piaseczny.

Synowie Mirki byli już dorośli: Dariusz miał 18 lat, Kacper 21. Początkowo mieszkali wszyscy razem w kawalerce, ale kupili ziemię na budowę domu i planowali wspólne życie. W okolicach 2003 roku wszystko się jednak skończyło. Jak wyjaśniał to wtedy piosenkarz? Poniżej szczegóły.

Andrzej Piaseczny.jpg
Andrzej Piaseczny w 2003 roku, fot. KAPiF
Andrzej Piaseczny o partnerze. "Zaczynamy od przytulania". To z nim się spotyka Andrzej Piaseczny zaatakowany w programie TVP! Wyemitowano nagrania z jego domu, nie były przeznaczone dla widowni

Dlaczego Andrzej Piaseczny zerwał z Mirką?

W październiku 2003 roku Piaseczny udzielił obszernego wywiadu magazynowi „Gala”. Wrócił wtedy wspomnieniami do artykułu i sesji okładkowej w „Vivie!”. Przyznawał, że decyzja o przekroczeniu granicy prywatności była błędna. Zżymał się, że ludzie nie mogli go zrozumieć i uważali, że Mirka była „przykrywką”. Na pytanie o orientację odpowiadał wymijająco.

Nigdy nie odczuwałem potrzeby jednoznacznego kategoryzowania swoich osobistych spraw, opowiadania się po jakiejkolwiek ze stron. […] Jako koronny dowód mojej "winy" wyciągano nawet to, że byłem współwłaścicielem gejowskiej knajpy. W ogóle myślenie o preferencjach seksualnych w kategoriach winy – to dopiero głupota – czytamy w wywiadzie na portalu Kobieta.pl.

W rozmowie z 2003 roku Piaseczny wyjaśnił też, co zakończyło jego związek z Mirką.

Głupie konflikty w rodzaju "kto ma wynieść śmieci" z czasem się nawarstwiają. Napięcia zaczynają narastać, dochodzą do tego poważniejsze problemy, zaczyna się widzieć coraz więcej dziur w całości. Znów będę się biczował, ale wiele błędów było po mojej stronie. W końcu powiedziałem: "Usiądźmy i pogadajmy, jeśli nadal będziemy sobie podstawiać nogi, to w którymś momencie ktoś kogoś zabije". Wtedy zdecydowaliśmy, że musimy od siebie odpocząć. Ja od roku siedzę w Warszawie, a ona mieszka w Niemczech – ogłosił muzyk.

W 2021 roku Piasek dokonał coming outu. Co mówi teraz o relacji z Mirką?

Jak Piasek komentuje teraz swój związek z kobietą?

W maju 2021, promując płytę „50/50” w wywiadzie dla Radia Zet, Piaseczny przyznał, że piosenka „Miłość”, której słowa nawiązują do uczuć między dwoma mężczyznami, jest piosenką o nim. Portal Plejada spytał po latach muzyka, czy utrzymuje kontakt z Mirosławą i jej synami, ale Andrzej odmówił odpowiedzi.

Nawet Marcin Tyszka, który był autorem sesji zdjęciowej do „Vivy!”, nie przypomina sobie nic z tego wydarzenia. Temat uciął słowami, że było to dawno temu i robił wtedy po trzydzieści sesji w miesiącu.

Andrzej Piaseczny Viva.jpg
Andrzej Piaseczny w sesji okładkowej magazynu “Viva” (2000), fot. Marcin Tyszka, viva.pl
Andrzej Piaseczny.jpg
Andrzej Piaseczny w 2003 roku, fot. KAPiF
Andrzej Piaseczny.jpg
Andrzej Piaseczny, fot. KAPiF
Andrzej Piaseczny.jpg
Andrzej Piaseczny, fot. KAPiF
Andrzej Piaseczny.jpg
Andrzej Piaseczny, fot. KAPiF
Andrzej Piaseczny.jpg
Andrzej Piaseczny, fot. KAPiF

Źródło: Gala, Plejada