Barbara Kurdej-Szatan - książka Żródło: Instagram.com/kurdejszatan

Powstanie książka o Barbarze Kurdej-Szatan

30 Marzec 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Barbara Kurdej-Szatan nie zwalnia tempa. Już za kilka tygodni w księgarniach pojawi się jej pierwsza książka, za którą odpowiada dziennikarka Magda Bober. Oczom czytelników ukażą się sekrety i nieznane dotąd fakty z życia aktorki. „Sama nie wiem, jak to się stało” – pisze o książce jej bohaterka.

  • Barbara Kurdej-Szatan od ponad 20 lat przyjaźni się z dziennikarką Magdą Bober
  • Od dwóch lat obie pracowały nad książką o aktorce
  • Rezultat ich pracy trafi do księgarni już za kilka tygodni
  • Kurdej-Szatan w tajemniczy sposób zapowiedziała to wydarzenie na Instagramie

Barbara Kurdej-Szatan to jedna z tych gwiazd, które doskonale wiedzą, jak wykorzystać swoje „pięć minut” w show-biznesie. Aktorka nie tylko gra, śpiewa i tańczy, ale także pisze książkę. Premiera jej biograficznego materiału ma odbyć się już za kilka tygodni.

Barbara Kurdej-Szatan: „Pracowałyśmy nad tą książką dwa lata”

Barbara Kurdej-Szatan bardzo sprawnie łączy karierę zawodową z życiem prywatnym. Aktorka jest żoną Rafała Szatana i matką dwóch pociech – Hani i Henryka. Dwa lata temu jej życie zainspirowało dziennikarkę Magdę Bober. Kobieta postanowiła rozpocząć pracę nad pewnym projektem.

Magda Bober i Barbara Kurdej-Szatan przyjaźnią się od dawna. To na oczach dziennikarki aktorka przestała być tylko blondynką z serii spotów reklamowych Play, a coraz częściej zaczęła pojawiać się na małym i dużym ekranie. Widząc, że Basia rozkochała w sobie całą polską publiczność, jej przyjaciółka zaczęła zbierać materiały potrzebne do napisania książki.

- Gdy byłam zabiegana jeszcze przed pandemią, Magda słuchała opowieści w drodze na koncert, w hotelowych pokojach albo u mnie w domu, kiedy w środku nocy przyjmowałam ją w piżamie z papilotami na włosach. Pracowałyśmy nad tą książką dwa lata – mówiła niedawno Kurdej-Szatan cytowana przez Party.

Olaf Lubaszenko schudł 80 kgOlaf Lubaszenko schudł 80 kgCzytaj dalej

O czym będzie książka?

Książka Barbary Kurdej-Szatan nie będzie ani typową autobiografią, ani zachwytem napisanym przez przyjaciółkę. Materiał ma zostać zebrany z rozmów z osobami, które od lat znają aktorkę. Na liście takich informatorów znaleźli się między innymi Anna Mucha i Rinke Rooyens.

Publikacja ma przede wszystkim przedstawić popularną aktorkę z zupełnie innej strony – nie jako uroczą i słodką blondynkę z reklamy, ale jako zdecydowaną i charakterną kobietę, którą jest na co dzień. W rozmowie dla serwisu Jastrząb Post sama aktorka nazwała ten materiał projektem „secret”.

- Robimy taki secret project. Książka. To wszystko tworzy się pomału, jesteśmy w trakcie pracy. Magda o mnie dużo wie, ja się boję tej książki. Będzie trochę prywatnych sekretów. Nie znacie mnie od dziecka – zapowiadała latem 2020 roku.

Kim jest Barbara Kurdej-Szatan?

Barbara Kurdej-Szatan urodziła się w sierpniu 1985 roku Opolu. Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczęła studia na PWST w Krakowie, które ukończyła w 2009 roku. Od tego czasu pracuje jako aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna, piosenkarka oraz prezenterka telewizyjna.

Najsłynniejsza blondynka w Polsce na stałe związana jest z Teatrem 6. piętro w Warszawie oraz z Krakowskim Teatrem Variete. Fani kina i produkcji telewizyjnych znają ją natomiast z filmów „Pech to nie grzech”, „Dzień dobry, kocham cię!” i „Narzeczony na niby” oraz takich seriali jak „W rytmie serca” czy „M jak miłość”.

Barbara Kurdej-Szatan wciąż występuje w reklamach sieci komórkowej Play. Widzowie mogą kojarzyć ją także z telewizyjnych programów rozrywkowych, między innymi „The Voice of Poland”, „Kocham Cię, Polsko!” oraz „Dance, Dance, Dance”.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Party, Jastrząb Post, Kobiece Inspiracje, Instagram, Radio ZET

Następny artykuł