Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Prokuratura wydała oświadczenie ws. zarzutów postawionych Dodzie
Karol Osiński
Karol Osiński 30.11.2021 01:00

Prokuratura wydała oświadczenie ws. zarzutów postawionych Dodzie

pilne różowe
TRICOLORS/East News

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie przedstawiła na łamach "TVP Info" oświadczenie ws. zarzutów postawionych Dodzie oraz jej byłemu mężowi Emilowi S. Piosenkarka miała pomagać mu w "udaremnieniu zaspokojenia wierzycieli" poprzez utworzenie nowej jednostki gospodarczej na Malcie.

Doda wydała na swoim Instagramie przemówienie, na którym dała jasno do zrozumienia, że jej zdaniem Emil S. był odpowiedzialny za umowy i pieniądze spółki. Piosenkarce grozi do 5 lat więzienia.

Doda oskarżona. Rzeczniczka prokuratury wydała oświadczenie

Dorota Rabczewska nie przyznaje się do stawianych jej zarzutów. Emil S. został zatrzymany do wyjaśnienia, a cała sprawa dotyczy sytuacji sprzed dwóch lat. Teraz na łamach "TVP Info" pojawiło się oficjalne oświadczenie rzeczniczki Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie przedstawiono zarzuty oraz częściowe wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

- Dorota R.-S. usłyszała zarzut udzielenia pomocy do usunięcia zagrożonych zajęciem składników majątkowych spółki zajmującej się produkcją filmów poprzez utworzenie na terenie Malty nowej jednostki gospodarczej - spółki prawa maltańskiego. Z ustaleń śledztwa wynika, że do zawarcia wskazanej umowy spółki doszło 11 września 2019 r. - słuchamy.

Rzeczniczka tłumaczy, że Doda przejęła wówczas funkcję dyrektora oraz zasiadła w zarządzie spółki w celu udaremnienia zaspokojenia wierzycieli przez jej ówczesnego męża Emila S, któremu zostało postawionych 45 zarzutów i grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

- Zarzuty dotyczą również przywłaszczenia mienia w łącznej wysokości około 8,5 mln na szkodę 44 pokrzywdzonych inwestorów, którzy finansowali produkcje filmowe - dodaje rzeczniczka.

Co ciekawe, "Gazeta Wyborcza" donosi, że część inwestorów wpłaciła pieniądze na filmy, które nigdy nie powstały. Doniesienia o oskarżeniach o oszustwo spółki Emila S. Ent One Investments pojawiły się już w ubiegłym roku.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

1. Ruszyły najlepsze promocje roku. Warto się pospieszyć 2. Dorota R. usłyszała zarzuty. Grozi jej 8 lat więzienia 3. Złota Piłka 2021: niewiarygodne, z kim Robert Lewandowski pojawił się na gali

Źródło: TVP Info, Gazeta Wyborcza

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Tagi: Doda