Swiatgwiazd.pl

TRICOLORS/East News

Prokuratura wydała oświadczenie ws. zarzutów postawionych Dodzie

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Karol Osiński

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie przedstawiła na łamach "TVP Info" oświadczenie ws. zarzutów postawionych Dodzie oraz jej byłemu mężowi Emilowi S. Piosenkarka miała pomagać mu w "udaremnieniu zaspokojenia wierzycieli" poprzez utworzenie nowej jednostki gospodarczej na Malcie.

Doda wydała na swoim Instagramie przemówienie, na którym dała jasno do zrozumienia, że jej zdaniem Emil S. był odpowiedzialny za umowy i pieniądze spółki. Piosenkarce grozi do 5 lat więzienia.

Doda oskarżona. Rzeczniczka prokuratury wydała oświadczenie

Dorota Rabczewska nie przyznaje się do stawianych jej zarzutów . Emil S. został zatrzymany do wyjaśnienia, a cała sprawa dotyczy sytuacji sprzed dwóch lat. Teraz na łamach "TVP Info" pojawiło się oficjalne oświadczenie rzeczniczki Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie przedstawiono zarzuty oraz częściowe wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

- Dorota R.-S. usłyszała zarzut udzielenia pomocy do usunięcia zagrożonych zajęciem składników majątkowych spółki zajmującej się produkcją filmów poprzez utworzenie na terenie Malty nowej jednostki gospodarczej - spółki prawa maltańskiego. Z ustaleń śledztwa wynika, że do zawarcia wskazanej umowy spółki doszło 11 września 2019 r. - słuchamy.

Rzeczniczka tłumaczy, że Doda przejęła wówczas funkcję dyrektora oraz zasiadła w zarządzie spółki w celu udaremnienia zaspokojenia wierzycieli przez jej ówczesnego męża Emila S, któremu zostało postawionych 45 zarzutów i grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

- Zarzuty dotyczą również przywłaszczenia mienia w łącznej wysokości około 8,5 mln na szkodę 44 pokrzywdzonych inwestorów, którzy finansowali produkcje filmowe - dodaje rzeczniczka.

Co ciekawe, "Gazeta Wyborcza" donosi, że część inwestorów wpłaciła pieniądze na filmy, które nigdy nie powstały. Doniesienia o oskarżeniach o oszustwo spółki Emila S. Ent One Investments pojawiły się już w ubiegłym roku.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

1. Ruszyły najlepsze promocje roku. Warto się pospieszyć 2. Dorota R. usłyszała zarzuty. Grozi jej 8 lat więzienia 3. Złota Piłka 2021: niewiarygodne, z kim Robert Lewandowski pojawił się na gali

Źródło: TVP Info, Gazeta Wyborcza

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Tagi:

Podobne artykuły

Życie Gwiazd

Jerzy Skolimowski stracił młodszego syna i żonę. Życie nie rozpieszczało utalentowanego reżysera
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Michał Szpak przed występami wykonuje swój rytuał. Zdradził, co dzieje się za kulisami
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Maciej Maleńczuk przed laty odsiadywał wyrok. Ze sceny w Sopocie wygłosił powód pobytu w więzieniu
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Doda tuż po występie w Sopocie otrzymała wiadomość od mamy. Te słowa poruszają do łez
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

"Azja Express". Znamy zwycięzców kolejnej edycji show, widzowie nie mieli żadnych wątpliwości
Czytaj więcej >

Życie Gwiazd

Maryla Rodowicz zrobiła show podczas sopockiego festiwalu. Na scenie pojawił się nawet Edward Miszczak
Czytaj więcej >
Karol Osiński

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Wielbiciel piłki nożnej, dobrej książki i filmu. Wcześniej czerpałem doświadczenie w radiu, gazecie oraz sportowych serwisach internetowych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]