Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Przed jego imperium drżą największe zagraniczne sieci. Kim jest właściciel "Dino"? O tym polskim miliarderze krążą legendy
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 10.04.2024 16:42

Przed jego imperium drżą największe zagraniczne sieci. Kim jest właściciel "Dino"? O tym polskim miliarderze krążą legendy

Dino
fot. East News

Złośliwi twierdzą, że nawet jeśli w jakiejś miejscowości brakuje prądu i bieżącej wody, z pewnością nie brakuje sklepu Dino. Szyderstwa to jedno, a dochody z tytułu posiadania jednej z najpopularniejszych sieci handlowych w kraju to drugie. Kim jest właściciel Dino Tomasz Biernacki?

Dino realną konkurencją dla Biedronki i Lidla

Dziś nikogo już nie dziwi widok świeżo otwartego sklepu Dino w miejscu, w którym jeszcze tydzień temu nie było nawet fundamentów. Choć to może nieco ironiczna hiperbola, nie da się ukryć, że w ostatnich latach dyskonty zaczęły wyrastać jak grzyby po deszczu.

Dziś jest ich już w Polsce więcej niż konkurencyjnych niemieckich Lidli i stają się coraz większym zagrożeniem dla portugalskich Biedronek. Właściciel marki Tomasz Biernacki staje się żywym dowodem na to, że Polak potrafi.

W istocie pomysł na biznes przyniósł mu niebagatelne korzyści, dzięki którym trzy lata temu znalazł się na drugim miejscu listy “Forbesa” w kategorii najbogatszych mieszkańców kraju. Kim jest ten uzdolniony przedsiębiorca?

Anna Czartoryska pierwszy raz pokazała zdjęcia ze ślubu! 11 lat czekała, żeby pochwalić się przepiękną suknią Polska Miss World przerwała miłosne fatum! Rozkochała w sobie biznesmena. Znamy ich plany

Tomasz Biernacki - złoty, a skromny

Tomasz Biernacki nie wydaje się być osobą, która mogłaby poprowadzić kursy motywacyjne dla przyszłym biznesmenów. Nie to, żeby brakowało mu talentu, wygląda jednak na to, że jest osobą wyjątkowo skrytą.

Właściciel Dino stroni nie tylko od dziennikarzy. Mieszkający w okolicach Krotoszyna 50-latek zdaje się nie być osobą zbyt towarzyską. Świadczyć może o tym wypowiedź posła Zbigniewa Dolaty, również pochodzącego z Wielkopolski.

Chyba nie znam nikogo w Krotoszynie, kto mógłby pochwalić się znajomością z panem Biernackim - stwierdził polityk cytowany przez “Głos Wielkopolski”.

O Tomaszu Biernackim chodzą różne słuchy. Podobno jego rodzice parali się pracą w gospodarstwie, swój wizerunek ukrywa ze względów bezpieczeństwa, stroni od nowoczesnych technologii. Znajdą się i tacy, którzy twierdzą, że tak naprawdę… nie istnieje. Teorii tej zaprzecza jednak burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek.

 Absolutnie dementuję takie informacje. To nie jest postać fikcyjna. Raz na jakiś czas się spotykamy, gdy zachodzi taka potrzeba - wyjawił w rozmowie z “Głosem Wielkopolski”.

Spróbujmy zatem zebrać do kupy stosunkowo pewne informacje o naszym bohaterze. Kim jest Tomasz Biernacki i jakim majątkiem może się pochwalić?

Tajemnica właściciela sklepów Dino

Tomasz Biernacki przyszedł na świat 22 grudnia 1973 roku w Krotoszynie. Swoją przygodę z Dino zaczął w Gostyniu, gdzie w 1999 r. otworzył pierwszy supermarket pod tą nazwą. Sieć nabrała rozpędu po 2013 r., gdy zaczęto otwierać nawet 100 sklepów rocznie.

Trzy lata wcześniej, biznesmen rozpoczął pracę w organie nadzoru Centrum Wynajmu Nieruchomości, Agro-Rydzyna oraz w radzie nadzorczej Dino Krotoszyn. Kolejne lata przyniosły mu angaż do kolejnych spółek: BT-Nieruchomości, KR Inżynieria, Dino Oil, Dino Północ, BT Holding, Mleczarnia Naramowice i Krot Invest KR Inżynieria.

Według informacji portalu Money.pl majątek właściciela Dino wyceniany jest na 19 mld zł. W sieci nie odnajdziemy zdjęcia mężczyzny, a wypowiedzi dla mediów udzielił jedynie raz - w 2004 r. dla lokalnej “Rzeczy Krotoszyńskiej”. Stwierdził wówczas, że… ma w planach inwestycje w rejonie Krotoszyna.

Dino
Dino, fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Dino
Dino, fot. Marek BAZAK/East News
Dino
Dino, fot. Pawel Wodzynski/East News

Źródło: gloswielkopolski.pl, money.pl