Ryszard Kotys przyczyna śmierci Żródło: TRICOLORS/East News

Serialowa żona zdradziła przyczynę śmierci Ryszarda Kotysa

29 Styczeń 2021 Dominika MikaDominika Mika

W tym tygodniu fanów serialu "Świat według Kiepskich" zaskoczyła tragiczna wiadomość o śmierci Ryszarda Kotysa, wcielającego się w rolę Mariana Paździocha. Ostatnie lata życia aktora nie należały do najłatwiejszych, ponieważ choroba dawała mu się we znaki. Prawdopodobną przyczynę smierci Kotysa zdradziła jego serialowa żona, Renata Pałys, która wskazała na koronawirusa.

Ryszard Kotys już w 2018 roku zrezygnował z występów na scenie, nadal jednak nadal występował w "Świecie według Kiepskich". W 2019 zagrał też w filmie „Klecha". Jednak już wtedy walczył z chorobą.

Ryszard Kotys pod koniec życia poważnie zachorował

Ryszard Kotys w 2017 roku przeszedł zapalenie płuc. To właśnie ta choroba mocno zachwiała kondycją aktora. Pojawiły się powikłania, których skutki aktor jeszcze długo odczuwał. Mocno zastanawiał się też nad rezygnacją ze swojej roli w kultowym już serialu Polsatu. Ostatecznie jednak pozostał na planie, choć jego wątek został nieco ograniczony.

Choroba odcisnęła swoje piętno na aktorze. Widocznie się postarzał, a fani zaczęli się niepokoić o jego stan zdrowia. Wkrótce pojawiły się także dolegliwości związane z wiekiem. Aktor zaczął tracić orientację w terenie. Pojawiały się też problemy z pamięcią, które mocno utrudniły mu pracę. Aktor miewał też napady lęku.

- Gubię się dosłownie wszędzie. Wchodzę do jakiegoś mieszkania, a wychodząc - nie mogę trafić we właściwe drzwi. Bardzo często gubię się w mieście... Idąc do kogoś, nie kieruję się na klatkę schodową, tylko na przykład do piwnicy. Gdy łapię się na tym, że nie wiem, gdzie jestem i dokąd idę, czuję potworny strach. Jestem po prostu przerażony - wyznał w jednym z wywiadów, aktor też nie ukrywał swojego stanu.

Z zespołem 2 plus 1 osiągnęła niebywały sukces. Co dzieje się dziś z Elżbietą Dmoch?Z zespołem 2 plus 1 osiągnęła niebywały sukces. Co dzieje się dziś z Elżbietą Dmoch?Czytaj dalej

Na co dzień aktorowi pomagała żona, jednak w końcu konieczne stało się zatrudnienie opiekunki. Pomagała ona żonie w codziennej opiece nad mężem.

Scenarzyści wiedząc o problemach Kotysa mocno jednak ograniczyli jego wątek. Wprowadzili też postać syna Mariana Paździocha. Jednak na dniach cała obsada, łącznie z Kotysem, miała rozpocząć zdjęcia do nowego sezonu produkcji. Wtedy przyszła wiadomość o śmierci aktora.

Serialowa żona zdradziła prawdopodobną przyczynę śmierci

Artysta zmarł w nocy z 27 na 28 stycznia 2021 roku w wieku 88 lat. Aktorzy współpracujący z Ryszardem Kotysem na planie nie mogli uwierzyć w tragiczne wieści.

- Rysiu był wspaniałym, prawym człowiekiem. Był przeciwieństwem roli jaką odgrywał w Kiepskich. Kiedy był u szczytu swojej kariery byliśmy razem w Lubomierzu. Chodziliśmy na spacery, a ja zwierzałam mu się z rzeczy, których nigdy nikomu wcześniej i później nie powiedziałam. Wiedziałam, ze nigdy tego nie wykorzysta przeciwko mnie. Nie plotkował. Był osoba bardzo szanowaną, jak się odzywał na planie, była totalna cisza, wszyscy go słuchali, bo odzywał się tylko wtedy, kiedy miał coś do powiedzenia. Będzie mi go bardzo brakowało - powiedziała Joanna Kurowska w rozmowie z "Super Expressem".

Rodzina nie podała oficjalnego powodu śmierci aktora, ale Renata Pałys, serialowa żona aktora w rozmowie z portalem WP Gwiazdy zasugerowała, że aktor przegrał walkę z COVID-19: - - Jak dotarła do nas wiadomość, że Rysiek jest w szpitalu na koronawirusa, to liczyliśmy się z tym po trochu.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: se.pl, viva.pl

Następny artykuł