Swiatgwiazd.pl
Na dobre i na złe - Sara Muldner

Kadr z serialu "Na dobre i na złe"; screen youtube.com/Beti Beti

Sara Müldner zasłynęła rolą Julki w "Na dobre i na złe". Co u niej słychać?

12 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Młoda gwiazda serialu “Na dobre i na złe" nagle zniknęła z ekranu. Mowa o Sarze Müldner, która wcieliła się w córkę doktor Zosi (Małgorzata Foremniak). Choć widzowie pamiętają aktorkę jako małą dziewczynkę, dziś serialowa Ju

  • Sara Müldner nagle zniknęła z “Na dobre i na złe” w 2007 roku

  • Aktorka opuściła wtedy kraj, by zdobyć wykształcenie

  • Dziś ma kłopot z wróceniem na ekran na stałe

  • Przeszkadzają jej w tym zasady, jakimi rządzi się obecnie show-biznes

  • Sprawy nie ułatwia, mówi aktorka, jej charakterystyczny wygląd

“Na dobre i na złe” gości w domach telewidzów od 1999 roku. Wygląda na to, że losy pracowników fikcyjnego szpitala w Leśnej Górze pochłonęły odbiorców na dobre, bo serial wciąż regularnie wskakuje w czas antenowy i słynie ze swej długowieczności. Od przeszło dwudziestu lat na planie “Na dobre i na złe” pojawiały się i znikały znane aktorskie twarze. Do ich grona niewątpliwie należy zaliczyć Sarę Müldner, serialową Julkę.

Młoda gwiazda “Na dobre i na złe” nagle zniknęła z ekranu. Jak potoczyło się jej życie?

Sara Müldner debiutowała w “Na dobre i na złe” w roku powstania projektu, czyli 1999. Wielu fanów produkcji do dziś pamięta serialową Julkę Burską, energiczną, ciekawską dziewczynkę, adoptowaną przez Zosię i Kubę (Artur Żmijewski), która szybko została okrzyknięta mianem dziecięcej gwiazdy.

W chwili debiutu na planie “Na dobre i na złe” Sara Müldner była zaledwie dziesięcioletnią dziewczynką. Pracowała przy produkcji jako młoda gwiazda przez niemal kolejną dekadę, by nagle zniknąć z ekranu w 2007 roku. Okazuje się, że powód odejścia aktorki z serialu był konieczny z uwagi na dobro przyszłości, jaką postanowiła wybrać - Sara Müldner zdecydowała się na studia za granicą.

Zniknięcie Sary Müldner z obsady miało związek z podjęciem przez aktorkę studiów w Paryżu. Według doniesień mediów młoda gwiazda “Na dobre i na złe” miała uczyć się w stolicy Francji aktorstwa. Podczas gdy Sara Müldner stawiała pierwsze kroki na scenach dla studentów, jej serialowa postać, Julka, została odesłana przez scenarzystów do Austrii.

[EMBED-874]

Po latach Sara Müldner wróciła do ojczyzny, chcąc rozeznać się w sytuacji show-biznesowej. To, co zastała, nie ułatwiło jej jednak rozkręcenia kariery w zawodzie. W jednym z wywiadów młoda gwiazda “Na dobre i na złe” przyznała jednak, że chęci do pojawiania się w nowych produkcjach zdecydowanie jej nie brakuje i granie zawsze jest jej celem. Granie - zaznaczała wówczas, lecz nie samo zaistnienie na towarzyskich spotkaniach gwiazd.

Sara Müldner próbowała wrócić do zawodu. Producenci, jak mówi aktorka, stawiają obecnie jednak przede wszystkim na celebrytów, a jej proponowano pomniejsze role w serialach, które, tłumaczy aktorka, nie były dla niej zbyt interesujące. Dziś, według relacji młodej gwiazdy “Na dobre i na złe”, stawia się głównie na zdolności innego rodzaju niż te, jakie zdobywa się na teatralnych warsztatach.

- Okazało się, że w ciągu kilku lat rynek się zmienił: coraz mniej istotny jest talent i dorobek aktorski, ich miejsce zajęła umiejętność promowania siebie. Dziś stawia się na celebrytów, którzy stali się rozpoznawalni dzięki pozowaniu na ściankach i regularnym pojawianiu się na portalach plotkarskich. Trochę smutne… - przyznaje aktorka.

Sara Müldner pojawiła się po latach w serialu “Przystań” oraz produkcji “Lekarze”. W każdym z formatów mignęła na ekranie tylko w jednym odcinku. W 2019 roku wzięła udział w “Wielkim teście TVP o podatkach”. Obecnie nic nie wskazuje na to, by kariera aktorki miała wrócić do czasów świetności z czasów “Na dobre i na złe” - na dalszy rozwój wypadków fanom przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

Do Sary Müldner przylgnęła łata “dziewczynki”

W jednym z wywiadów, jaki udzieliła parę lat temu Sara Müldner, aktorka wyjawiła, że z powodu charakterystycznego, młodego wyglądu przylgnęła do niej pewna łatka. Wielokrotnie mówiono jej, że nic się nie zmieniła - w oczach aktorki to właśnie jest problemem. Wielu producentów wciąż widzi w niej nastolatkę, którą przecież od dawna nie jest.

- Mam bardzo rzadko castingi. Ale kiedy już je mam, słyszę, że jestem za młoda. A przecież idę na casting do osoby w swoim wieku, czyli dwudziestoparolatki. Jest to denerwujące - mówiła gwiazda “Na dobre i na złe”.

Sara Müldner w 2016 roku (źródło: East News)

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Nie tylko niepodłączony telefon. Przypominamy największe wpadki Andrzeja Dudy

  • Od tego tygodnia wielka zmiana w programie "Nasz Nowy Dom"

  • Nagle wparowali na plan "M jak miłość". Aktorzy nie mieli pojęcia

Źródło: Plotek, WP, Na Temat

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >